چگونه برای طراحی شادی را به خانه خود

من همیشه خودم را به عنوان یک فرد خوشحال مستعد ابتلا به خنده و مجهز به خوش بینی. اما که تست شده توسط این هشت هفته. ممنون میشم برای من دو بار در هفته اجتماعی-دور زدن در خیابان از طریق چشم انداز پارک در بروکلین. در طبیعت من قادر به پیدا کردن موقت آزادی از محدودیت شرایط lockdown: من انتخاب کنید تا و بررسی, برگ, من متوقف به گوش دادن به پرندگان و برای یک لحظه من دوباره حس تشویق.

همه ما در محیط های که جرقه شادی در ما—موسیقی استادیوم پارک ها و موزه ها و مادران ما’ آشپزخانه—آنهایی که ما قادر به دسترسی به تازگی. اما چه می شود اگر ما می تواند به آن ضربه بزنید به جیب شادی در جای دیگر در جاهای دیگر ؟ حتی پنهان کردن در کابینت از خانه خود ما. نویسنده اینگرید Fetell لی فکر می کند ما می توانیم.

بازگشت در سال 2018 Lee, سپس یک مدیر طراحی در IDEO نوشت: یک کتاب نقاشی از او چند رشته ای منافع در اعصاب چشم انداز نظریه و معماری (در میان دیگران). شاد به بررسی چرا و چگونه اشیاء روزمره و فضاهای باید از این ظرفیت برای تحریک عمیق—اغلب outsized—پاسخ های عاطفی در ما. آن باز می شود با لی توصیف یک چند جهانی, شاد, همه چیز (فکر می کنم: شیرینی و بادکنک و آتش بازی) و چه آنها مشترک: آنها به برخی از پالت رنگ برای مثال اشکال و یا احساس سبکی یا معراج. لی با استفاده از این ویژگی به شکل ده فصل در زیبایی شناسی (انرژی فراوانی تجدید به نام چند) از شادی.

فصل انرژی آغاز می شود با چه, روشن, شاد رنگ ها در فضاهای عمومی شما به ارمغان می آورد که از لحاظ اقتصادی و فرهنگی افسرده شهر تیرانا آلبانی. شگفتی لی در ادامه استدلال می کنند که dismissiveness رنگ روشن و پس از آن جشن مینیمالیسم در حال تاکید و توسط قومی و تبعیض نژادی. (او نقل قول گوته در تئوری رنگ ها: “Savage ملل بی سواد مردم و کودکان به طور معمول ترجیح می دهند رنگ های روشن.”) در این فصل در بازی ما یاد بگیرند که چگونه اشکال از ما ساخته محیط کار (سفت و سخت زاویه ای) گرفته اند و ما بیشتر و بیشتر دور از کرنش معنوی, مناظر (و متعاقبا بازیگوشی نفس اماره و شادی).

بسیاری از آنچه لی می نویسد عملی مفاهیم برای ما خانه: اشکال دور در حال جهانی بازی نشانه (pom-poms سرگرم کننده هستند!) و هندسی تنظیمات مشابه شکل یا اندازه موارد می تواند تبدیل هر چیزی به یک منبع از لذت بصری (یک گالری دیواری است که اغلب بیشتر از مجموع اجزاء آن!).

چون لی معتقد است که شادی را از ما همه چیز و خانه به انرژی و ایمنی-دادن من رسیده بپرسید که چگونه او شده است پیدا کردن آن را با وجود و یا شاید در وجود ما در زمان حاضر است.

Arati منون: وجود دارد اتاق را برای شادی در زندگی ما در حال حاضر ؟

اینگرید Fetell لی: یکی از چیزهایی که مفید است درک تفاوت بین شادی و سرور است. از یک روانی, دیدگاه, شادی گسترده تر خود ارزیابی در مورد چگونه ما احساس می کنیم ما در مورد زندگی: چگونه ما احساس می کنیم ما در مورد کار ما و سلامت ما معنا و هدف. شادی بزرگ است—و مبهم است.

شادی ساده تر لحظه تجربه احساسات مثبت و شما می توانید آن را در هر زمان—حتی در مراسم تشییع جنازه! آن را سخت تر برای شاد بودن در حال حاضر اما اگر ما اجازه نمی دهد لحظه های شادی چون ما احساس گناه در ما در حال از دست رفته. تحقیقات نشان می دهد که هنگامی که ما تجربه حتی کوچک لحظات شادی آن را بازنشانی ما پاسخ قلبی عروقی به استرس کمک می کند تا با ما مقابله بهتر و در نهایت جستن به عقب از بحران.

AM: شادی است در درون ما و یا در جهان خارج است ؟

IFL: زمانی که من در ادبیات, شادی, شده است وجود دارد بسیار قوی تعصب نسبت تاکيد داخلی درونگرا تکنیک های مانند یوگا و مدیتیشن برای دسترسی به شادی معینی dismissiveness از این ایده از جهان فیزیکی به عنوان یک منبع در نظر گرفته است که بیهوده و بیمعنی. واقعیت این است که بسیار متنوع تر. نوزادان توانایی های شناختی توسعه نیست در خلاء; آنها در پاسخ به محرک از طریق گفت و گو با محیط زیست است که نمی شود به عنوان بزرگسالان است. یک نقاشی زیبا از یک عطر و بوی زرد مبل…وجود دارد بسیاری از راه حواس ما واکنش نشان می دهند به جهان فیزیکی است.

AM: بسیاری از آن شاد جهان فیزیکی است که خارج از محدوده در حال حاضر هر چند…پیکنیک در پارک و یا سفر به مکان های الهام بخش می تواند خانه ما به تنهایی برای که ؟

IFL: در اوایل سال جاری راه اندازی کردم البته حاضر به نام ‘طراحی, شاد, صفحه اصلی.’ همانطور که معلوم است, زمان غیر طبیعی بود. زمانی که جنبش ما است محدود صفحه اصلی است که همه ما باید—و می توان آنها را در یک پناهگاه از تنش و پرورش رویاهای ما و یا آنها می تواند ما را احساس گیر و مضطرب است. این دوره با هدف آموزش مردم به مهار خود را شهود برای چه احساس خوب و اعمال آن را به فضای خود را. خانه های ما هستند که پایه و اساس تندرستی ما اما ما اغلب نگاه نکنید آنها که در راه است.

Ingrid Fetell Lee
اینگرید Fetell لی

AM: چگونه امر شما توصیه خوانندگان ما به شادی را به خانه های خود را ؟

IFL: در حال حاضر که ما درک می کنیم اهمیت خانه ما, آن را در مورد زمان مصرف آن را به جایی که ما می خواهیم. اولین چیزی که به انجام است که آن را بیشتر از یک لایه چشم انداز است. فکر می کنم از همه شما نشستن در صندلی به صورت روزانه: در یک کافه, مترو, منشی, صفحه اصلی, نوار مدفوع. سپس فکر می کنم از تمام بافت, عطر و تلفن های موبایل. ما در حال از دست رفته کسانی که در حال حاضر, بنابراین ما باید برخی از حسی که تنوع را به خانه های ما. تحقیقات نشان می دهد که مغز انسان بسیار حساس برای تشخیص تضاد و لذت ما را در توجه آن است.

AM: چگونه می توانید یک ایجاد یک محیط از تنوع و فراوانی بدون خرید چیزهای جدید ؟

IFL: فراوانی زیبایی شناسی تعریف شده است توسط یک لایه از رنگ و بافت و الگوی, اما شما لازم نیست که بسیاری از مسائل برای رسیدن به آن. گاهی اوقات آن را فقط در مورد تکان دادن تا راکد مناطق از خانه خود را و یا همه چیز در حال حرکت از یک مکان به مکان دیگر مانند یک پوست گوسفند فرش از کف به صندلی شما کار می کنند و یا پرتاب بالش یا هنر. شاید شما redoing ادویه کشو و یا گرفتن یک کمی جسورانه خود را با انتخاب مواد مصرفی—خرید رنگ روشن صابون یا شمع آبی به جای سفید. آوردن کمی سبز به فضای خود را می تواند بسیار قدرتمند در کمک به آرام آن قسمت از مغز خود را در ارتباط با استرس و اضطراب است.

AM: وجود دارد یک فصل در این کتاب صحبت می کند که به شما بیشتر است ؟

IFL: در زمان عدم هماهنگی بسیار خوبی زیبایی به نوبه خود برای یک حس کنترل, از آنجا که ما می توانید کنترل جمعیت در داخل خانه های ما. تحقیقات نشان داده است که زمانی که بیماران مبتلا به PTSD بازی تتریس آنها ساکت ساده تکراری عمل اتصالات بلوک به صورت چسبیده به هم و کمتر احتمال دارد که سرزده خاطرات. سعی کنید رنگ-برنامه نویسی کتاب و یا رفع یک صندلی شکسته—شکسته چیزهایی که باید یک راه را به ما یادآوری از یک نظم فضایی از نیروهای پوسیدگی است که حرکت را از طریق زندگی ما است. من فقط از طریق رفت خانه و محکم دستگیره شل و می کشد. ما نمی فکر می کنم از ما ناخودآگاه حسی واکنش به که کوچکترین ناپایداریهای.

AM: آنچه که در آینده برای شما?

IFL: من فقط آغاز یک Facebook گروه به نام ” Joyspotters جامعه برای تشویق مردم به توجه به محیط اطراف خود. موضوع تجدید مانند کتاب فصل گذشته و ما مردم ارسال عکس از همه چیز تجدید در طبیعت است. این یک یادآوری فوق العاده است که حتی اگر ما در حال استاتیک طبیعت در حال تغییر است و در حال حرکت—و شادی باز خواهد گشت.

از فروشگاه ما

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de