فرانسوی کشتن نیروهای القاعده در آفریقای شمالی فرمانده

BAMAKO, Mali — نیروهای فرانسوی را کشته اند Abdelmalek Droukdel رهبر القاعده در شمال آفریقا وابسته فرانسه وزیر دفاع اعلام کرد اواخر جمعه در چه خواهد بود یک پیروزی بزرگ برای فرانسه پس از سالها مبارزه با جهادی ها در ساحل.

هیچ فوری تایید مرگ خود را از القاعده در مغرب شناخته شده به عنوان AQIM ساخته شده است که میلیون ها دلار ربودن خارجی ها برای باج گیری در طول سال ساخته شده و بزرگ ردیف هایی از غرب آفریقا بیش از حد خطرناک برای گروه های کمک به دسترسی.

وزیر دفاع فرانسه در فلورانس Parly توییتی که Droukdel و چند تن از یارانش کشته شدند روز شنبه در شمال مالی توسط نیروهای فرانسوی و شرکای خود را. آن را بلافاصله روشن نیست که چگونه هویت خود را تایید شده توسط فرانسه.

Droukdel گزارش مرگ می آید پس از رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی و رهبران G5 Sahel گروه — موریتانی و مالی و بورکینا فاسو, نیجر و چاد — راه اندازی یک طرح جدید در ماه ژانویه به مبارزه جهادی در این منطقه است. فرانسه مستقر 600 سربازان اضافی به آن Barkhane نیروی بالا بردن تعداد نیروهای نظامی وجود دارد به 5,100.

در مارس تصویری منتشر شده توسط افراطی گروه نظارت سایت Droukdel خواست دولت نیجر از این منطقه به تلاش برای پایان دادن به حضور نظامی فرانسه در تماس تلفنی با نیروهای “ارتش اشغالگر.”

هنوز روشن نیست که چه مدت Droukdel شده بود در مالی و الجزایر جنوبی همسایه است. برای سال او تصور می شود پر از سوراخ در Kabyle منطقه شرق پایتخت بومی خود را به الجزایر و بسیاری از مردم زیر سوال برده بود که چرا او هرگز دستگیر شده توسط نیروهای امنیتی الجزایر که تا به حال honed خود را در مبارزه با تروریسم مهارت بیش از چند دهه.

او به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان نمادین رهبر القاعده در شمال آفریقا شعبه که عملیاتی مرکز حملات معطوف به شمال مالی بیش از دهه گذشته است. که منجر به تهاجم نظامی از این منطقه در سال 2013 به دنبال مقابله با افراطی اسلامگرا طرح در جنوب مالی و پایتخت آن باماکو.

Droukdel ساخته شده است شهرت خود را به عنوان یک ترس افراطی رهبر در الجزایر که ابتدا در اوایل 1990s بود تکان خشونت در این کشور در حال حاضر تماس های سیاه و سفید “دهه.” Droukdel را به القاعده وابسته بود و مسئولیت های متعدد مرگبار انتحاری در الجزایر از جمله هدف قرار دادن سازمان ملل ساختمان در الجزیره در سال 2007 شکسته توسط یک خودرو بسته بندی شده با مواد منفجره.

Droukdel, همچنین شناخته شده با اسم de guerre ابو مصعب عبد Wadud تبدیل سلفی گروه برای تماس و مبارزه با, شناخته شده به عنوان GSPC به القاعده در مغرب گسترش جنبش در سراسر منطقه ساحل آفریقا در زیر چتر جهانی شبکه ترور.

اخیرا او شده بود و فرمانده تمام القاعده گروه در شمال آفریقا و ساحل عاج از جمله JNIM که مسئولیت حملات مخربی بر مالی نظامی و انتظامی نیروهای حافظ صلح در تلاش برای ایجاد ثبات در این کشور فرار.

Parly شناسایی او به عنوان یک عضو القاعده را “کمیته مدیریت.” مربوط به عملیات های ضد تروریستی در منطقه هم منجر به دستگیری مارس 19 از شکل عمده در دولت اسلامی در بیشتر صحرای محمد ال Mrabat, او گفت:.

او گفت که این عملیات پرداخته “ضربه شدید” به گروه های تروریستی در منطقه شده اند که عامل برای سال با وجود حضور هزاران نفر از U. N. و دیگر نیروهای آفریقایی.

اين مقاله از کانادا مطبوعات بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز [email protected]

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 کانادا را فشار دهید. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de