فرانسه ۶. عینک شنا ۷

اولین شناگر مردی که شنای ۱۰۰ متر کرال سینه را زیر یک دقیقه شنا کرد، جانی ویسمولر آمریکایی بود. از آنجایی که ج

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

اولین شناگر مردی که شنای ۱۰۰ متر کرال سینه را زیر یک دقیقه شنا کرد، جانی ویسمولر آمریکایی بود. از آنجایی که جنس لنز های عینک شنا تایین کننده ي اصلی ترین قابلیت آن یعنی فراهم آوردن برترین دید در زیر آب می باشد؛ دقت به این مورد هنگام خرید عینک شنا به شما در انتخاب برترین انتخاب کمک فراوانی میکند. همچنین از چشم شما نیز محافظت میکند. لنزهای دودی : این لنزها برای شنا در زیر آب مناسب هستند، به لحاظ تیرگی در مقابل سطوح نور بالا، محافظت بهتری به عمل می آورد. لنزهای پلی کربنات ضد شکستگی هستند و محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را ارائه می دهند. لنزهای جیوه ای شنا مناسب جهت استفاده در استخر و دریاست که باید قابلیت محافظت از چشم ها را در برابر اشعه ماواری بنفش داشته باشد و به اصطلاح یو وی ۱۰۰ باشد. آبی یا بنفش : اگر از شرایط نوری محیط خود آگاهی ندارید، پیشنهاد می گردد از لنزهای آبی یا بنفش استفاده نمایید، این لنزها نور خارجی را طوری فیلتر می کنند که فقط یک نور معمولی وارد چشم بشود. This article has been creat ed  by GSA  Content᠎ Gen er᠎ator D᠎emov er sion!

بنابراین جنس در راحتی عینک شنا خیلی مهم است، پیشنهاد می کنم ویژگی ها و مشخصات راحتی آن را حتما قبل از سفارش نگاه کنید. در نتیجه نباید از این نوع عینک ها در مدت زمان بسیار استفاده شود. اولین نکته ای که در هنگام خرید عینک شنا باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب یک نوع از آنان است. اما معایبی را نیز دارا می باشد و آن وارد شدن فشار بسیار به چشم به دلیل فاصله کم لنزها و چشم است. اما در حال حاضر عینک های شنایی وجود دارد که در آنها از لنز طبی و با قیمت های بسیار مناسبی به بازارهای ورزشی عرضه شده است که کمی نسیت به سایر عینک ها گران تر هستند اما یک راهکار دیگر نیز وجود دارد، می توان عینک های شنا را خریداری و با هزینه کمی با لنز های طبی شنا تعویض کرد. با کمی گشت و گذار در فروشگاه های مختلف ورزشی می توانید با عینک های شنایی مواجه شوید که لنز عینک آنان دارای رنگ های مختلفی از قبیل: کهربایی، دودی، آبی، بنفش، آینه ای و همچنین شفاف هستند. لنزهای آینه ای : ضمن انعکاس نور، شناکردن در محیط های روباز را راحت تر می کنند.

این دسته از لنزها که در بازار با نام ” لنزهای پلاستیکی” شناخته میشوند، متعارف ترین نوع به کار رفته در عینک هاي شنا می باشند. گرچه باید دقت داشت که این گروه در کیفیت هاي کاملا متفاوتی به مصرف کنندگان عرضه شده و تشخیص لنزهای مرغوب و نا مرغوب کمی چالش برانگیز می باشد. عینک های مسابقه ای با درزگیری مناسبی که در دور حدقه چشم ها دارند باعت مکش پوست در این قسمت شده و سبب ایجاد فشار بر چشم می شوند که شاید کمی موجب ناراحتی شناگران شود. منظور از عینک شنا هم وسیله ای کاربردی است که مانع از آسیب رسیدن به چشم ها در اثر آلودگی موجود در آب استخر می شود. هر بار پس از شنا در استخر دچار التهاب در چشم های تان (خون افتادگی در چشم) شده اید که ناشی از نفوذ آب و کلر موجود در آن است. در گذشته افرادی که دچار مشکل بینایی ضعیف بودند و به اصطلاح چشمان ضعیفی داشتند برای شنا کردند همواره به دنبال یافتن عینک های شنایی با لنز طبی بودند که با قیمت های گزافی عرضه می شد.

کهربایی : به خاطر داشتن میدان دید خوب در شرایط نوری، برای تمام محیط ها مناسب است، حتی در روز هم شناگر دچار دوبینی نشده و چشم ها اذیت نمی شوند. هر یک از این رنگ ها برای استفاده در یک شرایط نوری طراحی شده اند که شما بایستی با توجه به نور محیطی که در آن شنا خواهید کرد، یک کدام از آنان را خریداری نمایید. نکته بعدی که در هنگام خرید عینک شنا باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب یک سایز مناسب برای لنز وسیله آبی شما می باشد. همچنین اگر قصد خرید عینک مخصوص شنا برای کودکان را دارید پیشنهاد ما مطالعه مقاله مرتبط یعنی (راهنمای خرید عینک شنا بچه گانه) می باشد. عینک ترکیبی: این مدل از عینکها بیشتر مناسب کودکان و خردسالان میباشد، چون لولهای برای تنفس راحت در کنار آنها تعبیه شده تا کودکان به راحتی در آب به شنا کردن بپردازند. 2. عینک شنا نمره دار با پاورهای متفاوت : این مدل عینکها پاورهای لنز یکسان نداشته و از یکدیگر جدا هستند. عینک سوئدی: این مدل از عینکها بیشتر برای ورزشکاران حرفهای و شناگرهای ماهر طراحی شدهاند. این نوع لنز برای شناگران حرفه ای یک راهبرد و استراتژی ایده آل به حساب می آید، زیرا رقیبان نمی توانند چشم را ببینند و مسیر حرکت بعدی شناگر را تشخیص دهند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن