فرانسه انجماد نقش ناتو نیروی دریایی میان ترکیه تنش

پاریس — فرانسه چهارشنبه اعلام کرد که این تعلیق دخالت خود در ناتو عملیات نیروی دریایی در دریای مدیترانه پس از یک بن بست با یک کشتی در میان تنش های رو به رشد در درون اتحاد نظامی در طول جنگ در لیبی است.

فرانسه وزارت دفاع گفت که دولت با ارسال نامه ای روز سه شنبه به ناتو گفت این است که توقف مشارکت خود را در دریا نگهبان “به طور موقت.” آن را پس از ناتو محققان ارائه گزارش خود را به ماه ژوئن 10 حادثه است.

یک مقام وزارت گفت: فرانسه می خواهد ناتو برای “رسما تصریح دلبستگی خود را” به تحریم تسلیحاتی در لیبی که ای اداره در بخش های اتحادیه اروپا نیروی دریایی عملیات. رسمی صحبت شد به شرط ناشناس ماندن تحت حکومت عرفی شیوه های.

فرانسه را متهم ترکیه از نقض مکرر از U. N. تحریم تسلیحاتی در لیبی و مارک دولت ترکیه به عنوان یک مانع برای تامین آتش بس در این کشور آفریقای شمالی که ترکیه قویا رد می کند.

فرانسه نیز خواستار یک بحران ساز برای جلوگیری از تکرار این حادثه بین ترکیه کشتی های جنگی و یک کشتی نیروی دریایی در دریای مدیترانه است.

فرانسه می گوید آن ناوچه کوربه “روشن” بود سه بار توسط دریایی ترکیه هدف قرار دادن رادار زمانی که آن را تلاش برای نزدیک شدن به یک تانزانیا-پرچم غیر نظامی و کشتی مظنون به دست داشتن در قاچاق اسلحه. کشتی بود که همراهی با سه کشتی های جنگی ترکیه. این کوربه حمایت کردن پس از رویارویی.

در آن زمان درست بود و بخشی از دریای نگهبان ماموریت است که برای کمک به تامین امنیت دریایی در دریای مدیترانه است. فرانسه گفت: این اقدام بر اساس ناتو و اطلاعات که تحت این اتحاد قواعد تعامل انجام چنین در نظر گرفته شده است خصمانه عمل می کنند.

ترکیه را رد کرده است و اذیت و آزار کوربه. سفیر ترکیه در فرانسه سوال شد در سنای فرانسه روز چهارشنبه و در دفاع ترکیه اقدامات صلح آمیز و حیاتی برای بازگرداندن ثبات به لیبی.

سفیر Ismail Hakki موسی گفت: او فکر می کند که ناتو آن را تکمیل کرده است بررسی و تجزيه و مجمل است. ناتو تایید کرد که تنها محققان ارائه شده بود را گزارش کرد و آن را “طبقه بندی” و کاهش یافته است به آنچه نتیجه گیری اگر هر حال کشیده شده است.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در توصیف این حادثه به عنوان یک “بسیار جدی است.”

“ما باید همه چیز را به اطمینان حاصل شود که این حوادث نیست های مکرر در میان متحدان ناتو آنجلا مرکل” گفت: طی یک پرسش و پاسخ جلسه در پارلمان آلمان.

مرکل در دیدار با رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی در روز دوشنبه; وزیر است و انتظار می رود به دیدار برلین در روز پنج شنبه.

ترکیه خشم خود ناتو و همکاران در سال گذشته با تهاجم خود را از شمال سوریه و اصرار بر خرید موشک های روسی ساخته شده. حداقل هشت متحدان ناتو باید مورد حمایت فرانسه بیش از نیروی دریایی بست به گفته مقامات امنیتی فرانسه.

لیبی شده است در آشفتگی از سال 2011 که قیام ناتو مورد حمایت رهبر سرنگون Moammar Gadhafi بود که بعدا کشته شد. این کشور پس از تقسیم شده است بین رقیب دولت در شرق و غرب هر یک از حمایت گروه های مسلح مختلف و دولت های خارجی.

دولت در طرابلس به رهبری Fayez Sarraj حمایت است نه فقط توسط ترکیه که ارسال نیروهای نظامی و مزدوران برای حفاظت از سرمایه در ژانویه بلکه ایتالیا و قطر. رقیب نیروهای تحت فرمان خلیفه Hifter که راه اندازی یک حمله در طرابلس در سال گذشته با حمایت روسیه, اردن, امارات متحده عربی و دیگر کشورهای عربی. فرانسه کمک کرده است Hifter در گذشته است.

اوایل روز چهارشنبه رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان مجددا بر حمایت کشورش به طرابلس مبتنی بر دولت در لیبی و بدون نام بردن از فرانسه انتقاد سازمان ملل که مورد حمایت رقیب دولت به رهبری Hifter.

“ما زیر با نگرانی کسانی که وقتی که می آید به عبارت قهرمان دموکراسی و حقوق بشر و قوانین اما putschists در زیر بال خود را” اردوغان گفت: “در اشاره به Hifter. “ترکیه نمی خواهد رها کردن مردم لیبی به رحمت putschists ادامه خواهد داد و به عمل در چارچوب محدودیت های بین المللی و قانونی.”

پاکسازی در روز دوشنبه را محکوم کرد ترکیه عملیات در لیبی را به عنوان “غیر قابل قبول” و گفت که آنکارا “احترام نمی کند هر یک از تعهدات خود.” وی حمایت Hifter و گفت که فرانسه در حمایت از پیدا کردن یک “راه حل سیاسی است.”

فرانسه مقام وزارت توصیف تصمیم به تعلیق مشارکت در دریا نگهبان به عنوان “یک حرکت سیاسی” به نماد “ابهامات یک ضد قاچاق عملیات که در آن وجود دارد قاچاقچیان درگیر است.”

“ما در ناتو امنیت دریایی عملیات یکی از فعالیت های که برای کنترل قاچاق” و در همان زمان “یک عضو که توسط قاچاق,” او گفت:.

___

Lorne طبخ گزارش از بروکسل. آنجلا چارلتون در پاریس, Geir Moulson در برلین و Suzan فریزر در آنکارا, ترکیه کمک به این گزارش.

این مقاله در نوشته شده بود توسط سیلوی CORBET و LORNE طبخ از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز [email protected]

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>