خانواده ما سربازان کشته شده در اردن به دنبال عمل

واشنگتن — خانواده سه نیروهای ویژه کشته شده توسط یک سرباز اردن در یک پایگاه نظامی در اردن در سال 2016 در حال تماس در کنگره برای تعلیق کمک به کلید ایالات متحده در خاورمیانه شریک تا آن extradites قاتل.

خانواده ها نیز به پیوستن به تلاش برای فشار به اردن استرداد یک زن محکوم در اسرائیل از سال 2001 بمب گذاری که به کشته شدن 15 نفر از جمله دو آمریکایی است. در نامه ارسال شده به مجلس در این هفته, خانواده می گویند کمک به اردن باید قطع شود تا اردن آدرس این موارد است.

سرباز مارک al-Tuwayha شده و در اردن به اعدام محکوم شده و در حال گذراندن زندگی در زندان برای قتل, اما خانواده ها می گویند این حکم ناکافی است چرا که او به احتمال زیاد منتشر خواهد شد پس از 20 سال. این زن به جرم حمله به یک پیتزا فروشی در اسرائیل احلام عارف Ahmad al-Tamimi زندگی می کردند آزادانه در اردن پس از او منتشر شد در سال 2011 زندانی مبادله.

در تجدید نظر به مجلس, خانواده های سربازان ایالات متحده متی Lewellen, از, میسوری, Kevin McEnroe, آریزونا, و James Moriarty, تگزاس گفت: کنگره باید خودداری و یا کاهش کمک های خارجی به اردن مگر اینکه هر دو مورد حل و فصل شود.

پادشاه اردن “باید علنا عذر خواهی برای قتل فرزندان خود و توضیح دهد که چرا کشور خود را در بنادر تروریستی که به کشته شدن آمریکایی ها در پیتزا فروشی بمب گذاری” آنها در بیانیه ای گفت.

اردن رد تلاش های قبلی برای استرداد al-Tamimi با استناد به خطر مضاعف ملاحظات اما مغلوب ساختن پیشی جستن دولت گفت: به تازگی آن را در نظر خودداری از کمک به عنوان اهرمی برای دریافت اردن به قانون در ماده و اردن ملک عبدالله دوم گفته شده است این امکان با توجه به کنگره دستیاران.

“ما از (al-كمك كردن به ديگران را) استرداد همراه با ایالات متحده محاکمه قاتل فرزندان ما” گفت: Moriarty پدر جیمز. “ما همچنین امیدواریم که همه از خانواده های آمریکایی های کشته شده توسط داعش را نیز در نهایت به برخی از اندازه گیری از عدالت است. ملک عبدالله باید به یاد داشته باشید: ما متوقف نخواهد شد تا زمانی که ما انجام می دهیم.”

Al-Tuwayha است که هنوز هم در زندان است و هیچ شناخته شده است قصد دارد تا او را آزاد کند. او هرگز عذرخواهی کرد برای تیراندازی به شاه فیصل پایگاه هوایی در ماه نوامبر 2016 و وکیل او گفت: وجود دارد هیچ به روز رسانی در مورد. این وکیل صبحی al-Mawwas تکرار al-Tuwayha را در دادگاه ادعا می کنند که او آتش گشودند چرا که او فکر پایه بود که حمله کردند.

ایالات متحده شده است عمده ای در ارائه کمک به اردن و در اوایل سال 2018 دولت امضا پنج سال $6.4 میلیارد دلار کمک به توافق با این کشور است که افزایش سالانه میزان کمک توسط $275 میلیون به 1.3 میلیارد دلار.

Al-Tamimi است می خواستم توسط آمریکا به اتهام توطئه برای استفاده از سلاح های کشتار جمعی علیه اتباع آمریکایی. اتهام بود در زمینه مهر و موم در سال 2013 اعلام شده توسط وزارت دادگستری چهار سال بعد.

او دستگیر شد توسط اسرائیل هفته پس از بمب گذاری و محکوم به 16 زندگی نظر منتشر شد اما در سال 2011 اسرائیل-حماس زندانی مبادله و به اردن نقل مکان کرد. او ساخته شده است که مکرر در رسانه ها ظاهر ابراز هیچ ندامت برای حمله و گفت: او خوشحال بود با مرگ و میر.

در میان قربانیان این حمله بود مالکا Roth, a 15-year-old اسرائیلی دختر آمریکایی که پدر آرنولد راث به رهبری یک کمپین به دنبال al-Tamimi را استرداد.

___

عمر Akour در عمان, اردن کمک کرده است.

این مقاله در نوشته شده بود توسط MATTHEW لی از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز [email protected]

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>