فوق العاده خامه لوبیا از ابتدا—بدون نگهداری از کودکان

هر هفته در نابغه ی دستور غذاها—اغلب با کمک شما!—Food52 مدیر خلاق و مادام العمر نابغه-شکارچی کریستن Miglore است کشف دستور العمل های است که تغییر راه شما طبخ.


من می دانم که چگونه آسان پخت و پز لوبیا خشک باید. نه به ذکر است ارزان, ذوق خوشمزه. من موعظه به بیمار عزیزان من چقدر عشق نهفته حبوبات از ابتدا و یک وان آب داغ در یخچال برای هفته پر من با غرور و امداد.

So creamy!
بنابراین خامه! عکس کریستن Miglore

و هنوز هم. که گونی cannellini من گیر کرده در شربت خانه من سه ماه پیش که من شروع پناه در محل نمی تکان دادن در حالی که ماکارونی و برنج و مقدار زیادی از قوطی نخود تغذیه ما با فوریت من به نظر می رسید قادر به فکر می کنم در گذشته است.

شاید من بی میلی بود چرا که تقریبا هر قابلمه لوبیا من ساخته ام خیس و unsoaked پایین لمس کنید و سه بار آب پز—دارای پختند در stovetop. و فقط به عنوان اغلب شدید آب پز و سپس متوقف شده و رفته به خواب زمانی که من به دنبال. (شما بیش از حد؟)

نگه داشتن من لوبیا, آهنگ, اما, ساده, ممکن است آن را نیاز به یک سطح پایدار توجه من شده اند قادر به ارائه به تازگی. و در حالی که من شنیده تجهیزات ویژه مانند Instapots و Crockpots و اجاق گاز فشار می تواند به من قرض بدهید دست آنها همچنین نیاز به فضای قفسه بسیاری از ما نیست.

5-ingredient alchemy (olive oil missed the photo shoot).
5-عنصر کیمیاگری (روغن زیتون از دست رفته عکس).

اما پس از آن من به یاد این روش از راشل رادی انگلیسی مواد غذایی نویسنده و نگهبان نویس زندگی در رم برای غنی و خامه لوبیا پخته در فر. آن را با الهام از وزش اهل توسکانی روش پخت و پز al شکست در یک ظرف در حال مرگ اون سوی خاکستر سوخته از آتش (یا یک فر پیتزا خنک کننده برای شب)—شبیه روح اگر نه عطر و طعم به بوستون لوبیا پخته و مادری آمریکایی تکنیک های که قبل از آنها.

نگران نباشید—شما نمی نیاز به یک فر پیتزا و یا آتش سوزی و یا حتی یک فلاسک. فقط یک دیگ و اجاق و هر دانه های خشک شما علاقه داشتن به.

Beans that behave—even when you're not looking.
لوبیا است که رفتار—حتی زمانی که شما به دنبال ندارد.

این فر روش حفظ مداوم به سختی shimmying بجوش و خروش آمدن تا کنون که بدون نیاز به بررسی در آن است. در حدود یک ساعت و ربع (با توجه به تنوع و سنی), لوبیا روغنی و بازده; سوپ خوب به اندازه کافی برای نوشیدن. این است که در بخشی با تشکر از laidback پخت با زیتون روغن مریم گلی و کل حبه سیر, بلکه بیشتر بروسقو endnote: ماهیگیری از میخک و فشردن کردن, شیرین, نرم, چسباندن به ذوب شدن به باقلا مشروب.

و در حال حاضر که من دارم (و من امیدوارم که شما را دوست دارم) پخت لوبیا از ابتدا دوباره همه ما نیاز داریم بیشتر الهام بخش برای چه باید بکنید با آنها. در زیر یک شروع است.

یک نابغه دستور العمل های به اشتراک گذاری—از کلاسیک آشپزی, یک منبع آنلاین و یا در هر نقطه ، شاید چیزی ایده آل برای مبتدیان ؟ لطفا راه من (و به من بگویید چه بسیار در مورد آن هوشمند) در [email protected]—با تشکر از شما به من سابق Food52 هم تیمی (و نویسنده ارشد این ابتکار عمل آموزش و پرورش در شورای روابط خارجی) آنی Crabill برای این یکی!

از فروشگاه ما

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>