‘به اندازه کافی به اندازه کافی است’: سابق و کارمند و نیروی دریایی دامپزشک مدعی تبعیض نژادی

آخرین کلش برای Charmayne “چارلی” قهوه ای, فقدان ارتباطات است. که پس از او واصل 18 شکایت از تبعیض نژادی علیه کانزاس سیتی امور کهنه سربازان در مرکز پزشکی.

پس از نیروی دریایی کهنه شده بود به نام “خاله Jemima.”

آن بود که پس از 35 سال پرستار ثبت نام شده بود بارها و بارها گذشت بیش برای تبلیغات.

آن بود که پس از یک سرپرست به حال beckoned به او را با یک انگشت و زمانی که او پا نزدیک تر به او گفت که او می خواست برای دیدن “اگر او می تواند من را با انگشت خود را.”

وقتی که سرپرست متوقف برقراری ارتباط با قهوه ای, او گفت که “بود نی که پشت شتر را شکست” و او بازنشسته پس از کار وجود دارد 17 سال است.

بعد از ظهر پنجشنبه قهوه ای صحبت کرد.

در یک کنفرانس خبری در دفتر دادستان براون گفت که او می خواست به صحبت می کنند بنابراین دیگر لازم نیست برای تجربه آنچه او برای مدت طولانی. او با رهبران در سازمان های دیگر که خواستار تغییر و پاسخگویی در وزارت امور سربازان بازنشسته.

قهوه ای است که بخشی از یک گروه از حدود 50 سیاه کارمندان فعلی و سابق که تجربه تبعیض نژادی در شهر کانزاس VA و در حال ساخت یک ایستاده است. بیش از سه ماه دیگر کارکنان باید گفت ستاره داستان خود را چندین پرسیدن که نام خود را نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد برای ترس از اقدامات تلافی جویانه. اما همه آنها توصیف یک چیز: سیستماتیک تبعیض علیه سیاه کارکنان.

یک زن گفت که برخی از اعضای هیات خواهد شروع به میمون صداهای زمانی که آنها را ببینید یک کارمند.

زن دیگری در نهایت استعفا داد و پس از رفتن به محل کار او را به سبب تجربه درد قفسه سینه و تهوع و استفراغ است.

در کنگره ایالات متحده Emanuel ساطور D-میسوری در بیانیه ای گفت که “اخلال در گزارش” دفتر کار خود و در کنگره ایالات متحده Sharice داود D-کانزاس دریافت کرده اند در حال “غیر قابل قبول است.”

“هیچ آمریکایی کهنه و در هیچ محل کار در این کشور در سال 2020 باید یک کارمند بود تبعیض برای رنگ پوست خود را و یا انتقام در برابر در ایستاده تا به این dehumanizing رفتار” ساطور در بیانیه ای گفت:.

وی رهبری در VA به طور شفاف و مستند رسیدگی به شکایات.

نشسته توسط شوهرش, تئودور, قهوه ای, قهوه ای گفت: تبعیض در ویرجینیا بزرگ شد به طور فزاینده ای آشکار در طول سال. او گفت: گاهی اوقات آن را حتی کلامی اما که او را انداخته شود و کثیف به نظر می رسد.

او یکی از معدود سیاه کارکنان در یک موقعیت برای استخدام کارکنان براون گفت و در نظر گرفته شد مدیریت میانی. در یک نقطه او گفت: او مدیر به او گفت نه به استخدام تمام پرستاران.

براون گفت که او نیز نیاز به رفتن به محل کار یک ساعت قبل از تغییر آغاز شده و اقامت یک ساعت دیر. اما سرپرست او به او گفت که او نمی تواند ساعت comp زمان با توجه به سیاست. دو سال و نیم گذشت. پس از صحبت کردن با یک همکار براون گفت که او متوجه پرستاران همه سفید بودند مشکلات ناسازگار بودن خود را در وقت اضافی.

هنگامی که او را به خانه پس از کار براون گفت که او فکر می کنم در مورد چگونه او فقط می خواست احترام. او که فکر می کنم در مورد آنچه که او انجام داد سزاوار درمان است. و تئودور قهوه ای می خواستم برای رفع آن-او را “دلال” براون گفت: – اما همه او می تواند انجام دهد سازمان دیده بان.

او گفت: مبارزه با نژاد پرستی ادامه خواهد داد و هر روز با وجود افرادی که نمی خواهید آن را تغییر دهید.

“در حال حاضر من فرزندانم رفتن را از طریق آنچه که من را از طریق رفت و چه مادر بزرگ من از طریق رفت” Charmayne براون گفت. “تحقیر نام تماس های اهانت آمیز چیزهایی که انجام شده است به ما — به اندازه کافی به اندازه کافی است.”

هر یک از او شکایت منجر به هیچ اقدام او گفت:. به جای او مواجه تلافی.

برگرد. رادنی ویلیامز رئیس جمهور از کانزاس سیتی فصل NAACP به نظر می رسد در این کنفرانس خبری گفت که در حالی که یک محیط کار ندارد به احساس مانند آن را هرگز نباید خصمانه است.

“استرس و تروما است که افراد باید برای مقابله با در یک روز به صورت روز زمانی که شما به بیمارستان می آیند” ویلیامز گفت: “من فکر می کنم ناعادلانه است.”

برگرد. هوارد ورنون رئیس جمهور از جنوب کنفرانس رهبری مسیحی های بیشتر Kansas شهرستان گفت: در روز پنجشنبه در کنفرانس خبری که سازمان خود را درگیر در این پرونده یک هفته پیش.

“ما را به مبارزه با همه کسانی که مشروع ادعای نژاد پرستی و تبعیض استخدام,” هوارد گفت. “ما نمی دانیم که در این کشور در حال حاضر گناه اصلی نژاد پرستی باعث شده است این کشور به داخل منفجر شدن.”

هوارد گفت که او خواستار بالاترین سطح از U. s. Department of Veterans Affairs برای مداخله و دفاع از قربانیان تبعیض است.

“ما احساس خشم ما احساس درد ما احساس سرخوردگی” هوارد گفت. “و با وجود خستگی. و به همین دلیل این نوع از ناآرامی های اجتماعی و تحولات اجتماعی است که در کشور ما در حال حاضر. آن ناکامی هستند متلاطم ،

“در حال حاضر ما قادر به گفتن به افرادی که نمی آن را به طور جدی. این چیزی است که ما شده اند نادیده گرفتن نژادپرستی هنوز هم وجود دارد و ما باید ایستاده به عنوان یک ملت با هم.”

ستاره چپ یک پیام با VA در روز پنج شنبه. بیانیه ای که قبلا صادر شده توسط VA سخنگوی در پاسخ به یکی دیگر از تبعیض نژاد طرح دعوی در دادگاه در ماه فوریه گفت: این مرکز نیست “تحمل تبعیض یا آزار و اذیت از هر نوع” است و “افتخار آن متنوع و فراگیر فرهنگ است.”

در بیانیه ای که سخنگوی گفت: VA تشویق کارکنان برای تماس با فرصت برابر استخدام مدیر, کارمند, تهدید, تیم ارزیابی و یا VA دفتر قطعنامه مدیریت در 888-566-3982.

“هر شکایت است که به طور کامل مورد بررسی و رسیدگی مناسب” VA در بیانیه ای گفت:. “بر اساس نتیجه این روند VA طول می کشد مناسب پرسنل اقدامات اگر موجه باشد.”

عدالت Gatson یک شهر کانزاس بر اساس سازمان اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا از ایالت میسوری نیز به نظر می رسد در فیلم در کنفرانس خبری گفت: گزارش های رسیده از VA باید بلافاصله خطاب.

“ما خواستار پاسخگویی شفافیت و پاسخ به خواسته های خود که آنها را مندرج در سفارش به نوشتن این فوق العاده ای متداول است که اتفاق می افتد,” Gatson گفت.

در میان COVID-19 گیر Gatson گفت, سیاه, پزشکان, پرستاران, پزشکی و تکنسین های مقابله با وزن اضافی به عنوان آنها مراقبت برای بیماران.

“بنابراین در حال حاضر زمانی که ما در حال صحبت کردن در مورد سیاه و سفید زندگی می کند مهم نیست که ما واقعا هل دادن که پیام اجازه دهید مطمئن شوید که ما در عمل در راه است که نشان می دهد که ما نیاز به آن” Gatson گفت.

برای کسانی که هنوز در حال کار در ویرجینیا براون گفت که او می خواهد آنها را به می دانم که آنها یک صدا و است که آنها مهم است.

“همانطور که ما متحد ما تبدیل شدن به قوی تر” براون گفت. “و هنگامی که ما شروع به صحبت می کنند صدای ما شنیده خواهد شد. اگر شما نشستن و می گویند هیچ چیز پس از آن هیچ چیز انجام خواهد شد.”
___

این مقاله در نوشته شده بود توسط Cortlynn استارک از کانزاس سیتی استار بود و از نظر قانونی مجوز از طریق تریبون محتوای آژانس از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز [email protected]

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 کانزاس سیتی استار. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im