القاعده شمال آفریقا را تایید رئیس مرده است: سایت

القاعده شمال آفریقا بال تایید کرده است که آن الجزایر رئیس Abdelmalek Droukdel مرده است با توجه به سایت ما watchdog برای گروه های افراطی.

فرانسه گفت: اوایل این ماه است که نیروهای خود را کشته Droukdel در شمال مالی در نزدیکی مرز الجزایر که در آن می گوید این گروه پایگاه های آن را با استفاده از به انجام بمب گذاری و آدم ربایی از غربی ها.

“پس از نزدیک به دو هفته AQIM (القاعده در مغرب اسلامی) رسما تایید مرگ از آن زمان رهبر Droukdel (Wadud) با تصویری مداحی به روایت AQIM سر از رسانه های متعهد ادامه داد: جنگ علیه اشغال نیروهای فرانسوی و دیگران در N. آفریقا و ساحل عاج,” سایت مدیر ریتا کاتز گفت: روز شنبه در حساب توییتر خود را.

وزیر دفاع فرانسه در فلورانس Parly گفت: ژوئن 6 که بسیاری از همکاران نزدیک از الجزایر — که فرماندهی چند گروه تحت AQIM بنر — نیز “خنثی کرد.”

AQIM پدید آمده از یک گروه آغاز شده و در اواخر دهه 1990 توسط رادیکال اسلامگرایان الجزایر که در سال 2007 متعهد وفاداری به اسامه بن لادن القاعده شبکه.

این گروه گفته است که انجام حملات متعدد در نیروهای نظامی و غیرنظامی در سراسر ساحل عاج از جمله 2016 حمله به یک هتل مجلل و رستوران در بورکینا فاسو که به کشته شدن 30 نفر و عمدتا غربی است.

مرگ Droukdel — یک بار به عنوان الجزایر را دشمن شماره یک — می تواند ترک AQIM در بی نظمی نظامی فرانسه منابع گفته اند.

فرانسه اعزام بیش از 5000 نیروهای نظامی برای مبارزه با گروه های جهادی در منطقه — تا حد زیادی lawless گستره کشش بیش از بورکینافاسو, چاد و مالی و موریتانی و نیجر که در آن مواد مخدر و اسلحه از طریق جریان مرزهاي.

اين مقاله از Agence France Presse بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز [email protected]

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 Agence France Presse. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>