رئیس جمهور پاکستان برای سرعت بخشیدن به آزادی زندانیان طالبان

رئیس جمهور اشرف غنی عهد یکشنبه برای سرعت بخشیدن به آزادی زندانیان طالبان و گفت که او آماده بود برای برگزاری م

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 4 خرداد 1399

رئیس جمهور اشرف غنی عهد یکشنبه برای سرعت بخشیدن به آزادی زندانیان طالبان و گفت که او آماده بود برای برگزاری مذاکرات صلح "بلافاصله" با شورشیان پس از آنها ساخته شده است یک آتش بس ارائه کرده است.

طالبان ارائه شده سه روز آتش بس در طول عید فطر تعطیلات که نشانه پایان مقدس مسلمانان روزه ماه رمضان شروع یکشنبه که غنی به سرعت پذیرفته شده است.

"به عنوان یک مسئول دولت ما را یک گام به جلو -- من اعلام می کنم که من را تسریع طالبان زندانی منتشر آقای غنی گفت که در یک آدرس به ملت به مناسبت تعطیلات.

آمریکا-طالبان معامله در ماه فوریه امضا تصریح شده است که دولت افغانستان را میکشید تا به 5000 طالبان زندانی در حالی که شورشیان را آزاد حدود 1000 امنیتی افغان پرسنل نیروی.

زندانی مبادله دیده می شود به عنوان یک اعتماد سازی حرکت جلوتر از مدتها در انتظار مذاکرات بین دولت و طالبان است.

کابل تا کنون منتشر شده حدود 1000 نفر از زندانیان طالبان در حالی که شورشیان را آزاد حدود 300 نیروی امنیتی افغان پرسنل.

غنی همچنین گفت دولت او آماده بود برای برگزاری مذاکرات صلح "بلافاصله" با شورشیان که تا به حال با تشدید حملات وحشیانه در افغانستان پس از امضای آمریکا.

دولت و مذاکره کنندگان خواهد بود به رهبری اشرف غنی احمدزی سابق تلخ رقیب عبدالله عبدالله پس از دو امضا یک قدرت هسته ای در هفته گذشته به پایان رسید که یک ماه به طول بحران سیاسی است.

طالبان پیشنهاد می آید تنها چند روز پس از رهبر خود Haibatullah Akhundzada خواست واشنگتن "به زباله" فرصت های ارائه شده توسط آمریکا که تنظیم صحنه برای خروج نیروهای خارجی از کشور است.

نماینده خاص برای افغانستان زلمای خلیل زاد که میانجیگری ایران گفت: در توییتر شنبه که ایالات متحده با استقبال از آتش بس.

او خواست طالبان برای ادامه به رعایت توافقنامه خواستار توقف خشونت "سرنوشت یک فرصت است که باید نه از دست رفته" در حالی که حمایت که ایالات متحده "انجام بخشی خود را برای کمک به."

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ساخته شده است آن را یک اولویت برای پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ در یک پیشنهاد به خروج نیروهای خارجی افغانستان تحت فشار بوده اند طالبان و رهبران دولت برای برگزاری مذاکرات صلح.

با این حال تحلیلگران می گویند که طالبان شده اند جسارت توسط آمریکا و افغانستان گزارش داده اند که بیش از 3,800 حملات پس از آن امضا شد, قتل 420 غیر نظامی و زخمی شدن 906.

اما خلیل زاد را حفظ کرده است که شورشیان نگه داشته اند تا پایان خود را از معامله با حمله به نیروهای ائتلاف -- حتی اگر خشونت های اخیر نقض روح توافق.

این اظهارات را پس از یک حمله وحشتناک علیه زنان و زایمان بیمارستان در کابل که به کشته شدن ده ها -- از جمله مادران و نوزادان -- و در یک بمب گذاری انتحاری در یک مراسم تشییع جنازه.

طالبان را رد دخالت در حملات اما رئیس جمهور غنی آنها را سرزنش و گروه دولت اسلامی برای خشونت است.

جنگ خسته از ساکنان کابل ابراز امداد پس از آتش بس اعلام شد.

"من خوشحال هستم که ما شاهد نادر آتش بس در افغانستان گفت:" 18 سال باربر Abidullah نسیمی.

"اما این کافی نیست, ما می خواهیم دائمی آتش بس و پایان خونریزی به طوری که ما صلح پایدار در کشور است."

پس از ایالات متحده در حمله به افغانستان در سال 2001 وجود دارد و تنها یکی دیگر از مکث در مبارزه با -- سه روز آتش بس میان طالبان و کابل نیز به مناسبت پایان عید در سال 2018 است.

که آتش بس آغاز شد رئیس جمهور.

این مقاله در نوشته شده بود توسط مشتاق Mojaddidi از Agence France Presse بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 Agence France Presse. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب