75 سال پیش امروز تثلیث یک بمب آزمون طلیعه در دوران جنگ هسته ای

دقیقا در 5:29 و 45 ثانیه صبح در 16 جولای 1945 در Alamagordo, N. M. بسیار زیاد توپ از آتش “در ابتدا به عنوان درخشان به عنوان خورشید” رز ناگهان از کویر طبقه. لحظه بعد آمد موج شوک و “تیز با صدای بلند crack” بازتاب خاموش کوه های اطراف.

این گروه کوچک از دانشمندان و افسران نظامی در مجاورت احساس یک احساس ترس به دنبال کمک برای انفجار اعتبار کار آنها انجام شده بود در آزمایشگاههای مخفی در سراسر کشور به عنوان بخشی از تلاش برای پایان دادن به جنگ جهانی دوم است.

این رویداد تثلیث آزمون اولین انفجار در تاریخچه بمب اتمی است. در آن روز دوران جنگ هسته ای راه اندازی شد.

بیش از سه هفته بعد که واقعیت را تبدیل به شناخته شده به جهان از طریق بمباران اتمی هیروشیما در اوت. 6 به دنبال آن ناکازاکی بمب گذاری در اوت. 9.

سالگرد 75 از تثلیث است که ارزش و مارک و اگر نه جشن در روز پنج شنبه هر دو به عنوان یک دستاورد علمی و به عنوان یک تابلو اعلان از چالش است که بشر مواجه شده است و از آنجایی که برای مدیریت ظرفیت خود را برای خود بزنند.

ما قادر به بطور منظم احساس این لحظه به لطف خاطراتی از بسیاری از کسانی که اختصاص داده شده به پروژه منهتن کار می کرد که به تثلیث در مورد و که شاهد این رویداد دست اول. بسیاری از کسانی که تاریخ شفاهی شده اند گردآوری شده توسط بولتن دانشمندان اتمی و گزیده ای قابل توجه و فکری مقاله در وب سایت خود را.

آن را به عنوان اتفاق می افتد مقاله را شامل نمی شود و خاطراتی از پروژه منهتن علمی رئیس ارنست لارنس برکلی دارم اما یک کپی از آن را به اختیار من در طول تحقیق برای 2015 بیوگرافی لارنس “علم بزرگ است.” (نقل قول در اول پاراگراف بالا از مقالات خود را.)

برای شروع در پایان کار و عقب مانده اگر واکنش فوری از تست تیم امداد که کار خود را تا به حال متولد میوه به سرعت به دنبال آن گریم اندیشی در مورد آنچه که آنها تا به حال به وجود آورده است.

Kenneth T. بینبریج که سرپرست فوری در سایت آزمون رز به پای او پس از موج انفجار گذشته بود و تبریک گفت J. رابرت اوپنهایمر که تیم از مهندسان و فیزیکدانان در لوس آلاموس طراحی کرده بود آنچه را که آنها به نام “گجت.”

او گفت اوپنهایمر “در حال حاضر ما همه فرزندان عوضی.”

اوپنهایمر recollected که عبارت از زبان سانسکریت Bhagavad Gita که او مورد مطالعه به عنوان یک جوانی پریدم به ذهن خود: “من در حال تبدیل شدن به مرگ ویرانگر از جهان است.” اما او برای اولین بار اشاره به خط سالها بعد; هیچ کس در صحنه شنیده ام او را به آن مراجعه کنید. (در هر صورت توسط برخی از حساب های این ترجمه ی اشتباه از “در حال حاضر من تبدیل به زمان ناوشکن از جهان” شاید زیرکانه و حتی بیشتر شوم فکر می کردم.)

لارنس بود که یک دوست نزدیک از اوپنهایمر است اما بعدها با او به تلخی به یاد می آورد که “انفجار تولید یک نوع از هیبت در همه رفتار و بلافاصله پس از آن…مسکوت زمزمه مرز احترام است.” هنوز هم آنها “به اشتراک گذاشته یک احساس است که ما باید این روز عبور از یک نقطه عطف بزرگ در پیشرفت بشر.”

مسیر که منجر به تثلیث آغاز شده بود حدود سه سال پیش با ایجاد پروژه منهتن به عنوان یک متحد تلاش برای تولید سلاح اتمی. پروژه فرمانده نظامی ژنرال لسلی گرووز به حال قرار داده شده لارنس مسئول توسعه علمی و لارنس توصیه کرده بود که خود را دوست و برکلی همکار اوپنهایمر به اجرای آزمایشگاه های مخفی برای حل مشکلات فنی طراحی یک سلاح.

طراحی اولین بمب که حاوی اورانیوم-235 به عنوان هسته ی اصلی آن بود نسبتا بی اهمیت به چالش بکشد. طراحی شناخته شده بود به عنوان یک “تفنگ” — یک subcritical پلاگین از U-235 اخراج شد به توخالی زیر بحرانی U-235 سیلندر. هنگامی که قطعات گرد هم آمدند آنها ایجاد یک جرم فوق بحرانی از fissionable مواد منفجره اورانیوم.

این اورانیوم غنی شده تولید شد در یک کارخانه لارنس طراحی و ساخته شده بود در اوک ریج در دنیاست. اما خروجی آن بود بسیار کند و ناچیز است که آن را به تولید تنها مواد به اندازه کافی برای یک بمب را — حتی به اندازه کافی برای تست است. اما مهندسی از بمب بسیار ساده آن در نظر گرفته شد و نه نیاز به تست و یکی و تنها اورانیوم بمب منفجر کردند بیش از هیروشیما در اوت. 6, 1945.

ترجیح بمب مواد Plutonium-239 که تا به حال کشف شده است و جدا در برکلی توسط گلن Seaborg. P-239 می تواند تولید شده در مقدار. مشکل این بود که پس از آن بود شکافت پذیر که یک تفنگ طراحی نمی خواهد کار — مواد را قبل از منفجر شدن قبل از قطعات گرد هم آمدند و ایجاد ورزشها.

بسیاری از کار در لوس آلاموس شد اختصاص داده شده به ایجاد یک طراحی برای یک بمب پلوتونیوم. در نهایت آزمایشگاه مستقر در یک انفجار ، پلوتونیوم خواهد بود به شکل یک توخالی subcritical حوزه. برای رسیدن به انفجار یک لایه بیرونی از اتهامات عنوان شده به شکل تکه های هندوانه پوست را منفجر مجبور حوزه برای فشرده سازی به یک جامد فوق بحرانی توپ.

طراحی شد تا رمان که هیچ کس می تواند برخی از آن کار می کنند. هیچ کس کاملا مطمئن شوید که در مورد انرژی آن را تولید یا حتی برخی از حدس که انفجار می تواند بسیار قدرتمند آن را تعیین خواهد جو در آتش یک چشم انداز بود که افشا و خنثی با زحمت کش فیزیک محاسبات.

گام نهایی در بمب طراحی شده بود برای تست کد به نام ترینیتی.

بینبریج انتخاب این سایت از راه دور در حدود 200 مایلی جنوب آلبوکرک و نظارت نصب یک گروه از خام حاجت به عنوان تست ستاد چند ماه پیش. “عقرب و gila هیولا افزون گردید” به یاد می آورد فیزیکدان امیلیو Segre.

این تیم در محل کار تحت شرایط شدید پنهان کاری و مجازات و فشار وجود دارد اما کار در تمام طول روز تا کویر گرما غیر قابل تحمل شد تعمیر به تختخواب تاشو خود و از سرگیری کار در سرد صبح.

لورا فرمی که شوهر انریکو بیشتر بود انجام فیزیکدان در لوس آلاموس بود شوکه هنگامی که او به خانه بازگشت و پس از آزمون — “او به نظر می رسید جهانیان و سالخورده ساخته شده از کاغذ تا کاملا خشک و browned او توسط خورشید صحرا و خسته مصیبت.”

ناظران جمع آوری با هم برای تست شده اند باید برجسته ترین گروه از دانشمندان تا کنون برگزار شده برای چه بود و اساسا یک آزمایشگاه آزمایش — در میان آنها هشت گذشته و آینده برندگان جایزه نوبل (و نه از جمله اوپنهایمر به طور گسترده ای به عنوان درخشان ترین فیزیکدان از وقت خود را به برنده جایزه نوبل).

در مرکز سایت 100-پا برج فولادی که از آن به “ابزار” خواهد بود به حالت تعلیق درآمد. هسته ای وارد از لوس آلاموس از طریق محافظت کاروان در جولای 13 و برافراشتند به برج روز بعد.

کمپ اصلی حدود 10 مایل از برج بود پرتکاپو با دانشمندان و مشاهیر. بیشترین اعزام شدند به یک پست در Compania تپه های پر از دست انداز 10 مایل و سه ساعت رانندگی است. وجود لارنس در بر داشت کلاچ از همکاران از جمله یک جوان Caltech فیزیکدان به نام ریچارد فاینمن بود که جزئی با پست های رادیویی.

رعد و برق گذشت بیش از سایت. آن شب Segre به یاد می آورد, “توجه من را به خود جلب شد باور نکردنی سر و صدا که, طبیعت, فرار, من به طور کامل. به عنوان سر و صدا ادامه داشت… من بیرون رفت و با یک چراغ قوه و صدها قورباغه ها در عمل عشق در یک سوراخ بزرگ که پر از آب است.”

طوفان مجبور آزمون شات به تعویق افتاد از 4 به 5:30 صبح و ناظران گذشت زمان قرار دادن شرط در آن عملکرد slathering چهره خود را با لوسیون قهوه مایل بسرخ و جزئی با عینک محافظ. در کمپ ناظران بودند دستور به وضع مستعد در خندق حفر برای محافظت از آنها را از انفجار با اشاره به سمت برج پوشش چشم خود را با دست خود.

“ما در برخورد با ناشناختهها خارج از قلمرو انسان و تجربه” به یاد می آورد نخلستان “و ما به سادگی تا به حال سعی کنید به همه چیز را تصور کنید که ممکن است رخ دهد.”

“پس از آن تاریخ و زمان آخرین دقیقه شمارش معکوس” به یاد می آورد فیزیکدان بویس McDaniel. “در نهایت درخشان فلش رو به رشد حوزه را به دنبال داشت مواج شعله از یک توپ نارنجی رنگ در افزایش فوق ساده است.”

در لحظه انفجار بینبریج “احساس گرما در پشت گردن من نگران کننده گرم. در نهایت من می توانم حذف عینک و تماشای توپ از آتش به سرعت در حال افزایش. آن را احاطه شده توسط یک ابر بزرگ از شفاف متمایل به رنگ ارغوانی هوا تولید می شود در بخشی از این اشعه از بمب و محصولات شکافت. هیچ کس را دیدم که آن را می تواند فراموش کرده ام آن را ناپاک و نمایش عالی.”

به یاد می آورد وال Fitch آینده برنده جایزه نوبل اختصاص داده شده به تثلیث به عنوان یک نظامی تکنسین “ظاهرا هیچ کس تا به حال گفت: پلیس نظامی مستقر در درب پناهگاه برای کنترل دسترسی به آنچه انتظار می رود. او کاملا رنگ پریده و نگاه باور نکردنی زنگ بود در چهره خود را به عنوان او آمد و دور از پناهگاه درب ایستاده در کنار من و دید. من به سادگی گفت: آنچه در ذهن من بود ‘جنگ به زودی خواهد شد.'”

درست شد اما این نبرد بیش از سلاح های هسته ای نیست. رئیس جمهور ترومن دریافت کلمه از آزمایش موفقیت آمیز در دیدار با وینستون چرچیل و جوزف استالین در پوتسدام برلین خارج. وی با اشاره به استالین که “ما تا به حال یک سلاح جدید غیر معمول نیروی مخرب” ترومن به یاد می آورد. “او گفت که او بود خوشحالم که آن را بشنود و امید ما را ‘خوب استفاده از آن در برابر.'”

پس از جنگ اوپنهایمر رهبری مبارزات انتخاباتی به جای فن آوری هسته ای تحت کنترل بین المللی. آن را یک ایده به مقصد به شکست مذاکرات پس از جنگ و درگیری بین غرب و شوروی.

پس از هیروشیما و ناکازاکی فیزیکدانان آمریکایی بودند مورد ستایش قرار داد به عنوان قهرمانان. در طول زمان این جاذبه از موفقیت خود را شروع به نزول است. که به ویژه پس از ترومن توافق برای راه اندازی یک پروژه برای توسعه بمب هیدروژنی یک سلاح واقعا قدرت غیر قابل تصور.

پروژه تقسیم فیزیک برادری. کار بر روی پروژه منهتن می تواند توجیه پذیر به عنوان بخشی از تلاش برای شکست هیتلر و به ویژه برای نگه داشتن یک بمب اتمی را از دست او با ضرب و شتم او را به آن. (در واقع به عنوان متحدان کشف شده پس از جنگ بسیار می ترسید نازی سلاح های هسته ای برنامه هرگز از زمین.)

H-bomb یک داستان متفاوت بود. ترویج شده توسط لارنس و ادوارد تلر آن دیده می شد توسط بسیاری از همکاران سابق خود به عنوان اساسا غیر اخلاقی است. بیش از حد قدرتمند مستقر می شود به عنوان یک عملی سلاح در جنگ حتی با توجه به پنتاگون استدلال “آن را تبدیل به یک سلاح است که در اثر عملی است که تقریبا یک نسل کشی” فرمی نوشت: در بیانیه های عمومی.

اوپنهایمر را سرسخت مخالفت با این پروژه منجر به تلخ نقض با لارنس و حتی بیشتر dismally به دولت کمپین برای لغو امنیتی ترخیص کالا در میان, نکات, همه, ساخته شده است که او بی وفا به آمریکا حمله اوپنهایمر تاریک خود را نهایی سال های بدون استحقاق پایان دادن به یک حرفه ای است که به کمک نجات تمدن.

به عنوان اوپنهایمر گیراندم که بی بند و توسعه staggeringly سلاح های قدرتمند خواهد سم روابط بین المللی و ستم سرنوشت انسان به بی حد و حصر آینده. مسیر به تثلیث شده است به خوبی مورد بررسی قرار گرفت. مسیر از تثلیث است که هنوز هم در حال نقشه برداری. 75 سال ما سفر کرده اند پس از آن تنها یک آغاز است.

این مقاله نوشته شده توسط مایکل Hiltzik از لس آنجلس تایمز بود و از نظر قانونی مجوز از طریق تریبون محتوای آژانس از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز [email protected]

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 لس آنجلس تایمز. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>