یک گروه از 44 مشکوک اعضای بوکوحرام دستگیر اخیر عملیات علیه این گروه جهادی که بر مرده خود را در سلول زندان ظاهرا مسموم چاد رئیس دادستان روز شنبه اعلام کرد.

صحبت کردن در تلویزیون ملی Youssouf تام گفت: 44 زندانی شده بود مرده یافت در سلول خود در روز پنج شنبه.

کالبد شکافی انجام شده چهار نفر از کشته شدگان زندانیان نشان داد اثری از یک ماده کشنده بود که ناشی از حملات قلبی در برخی از قربانیان و شدید, خفگی, در, دیگران, او گفت:.

مرده بودند در میان یک گروه از 58 مظنون دستگیر شده طی عمده عملیات ارتش در اطراف دریاچه چاد راه اندازی شده توسط رئیس جمهور Idriss Deby Itno در پایان ماه مارس.

“پس از جنگ در اطراف دریاچه چاد, 58 اعضای بوکوحرام بوده است زندانی شده و فرستاده شده به إنجامينا برای اهداف این تحقیقات گفت:” تام.

“صبح روز پنجشنبه خود را به زندانبانان به ما گفت که 44 زندانی شده بود مرده یافت در سلول خود” تام گفت که او با حضور در صحنه است.

“ما به خاک سپرده 40 بدن و ارسال چهار جسد به پزشکی قانونی برای کالبد شکافی.” تحقیقات در حال انجام برای تعیین دقیقا چگونه زندانیان کشته شده بود, او گفت:.

“این وحشتناک”

یک منبع امنیتی صحبت خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری فرانسه گفت که “58 زندانیان قرار می گیرد در یک تلفن و داده شد چیزی برای خوردن یا نوشیدن به مدت دو روز”.

Mahamat نور احمد Ibedou, دبیر کل Chadian کنوانسیون حفاظت از حقوق بشر (CTDDH) ساخته شده مشابه اتهامات.

مقامات زندان بود “قفل شده است و زندانیان در یک سلول کوچک و امتناع آنها آب و غذا برای مدت سه روز به خاطر آنها متهم شدند متعلق به بوکوحرام”, Ibedou به خبرگزاری فرانسه گفت. “این وحشتناک آنچه اتفاق افتاده است.”

دولت را رد اتهامات.

“وجود دارد هیچ بدرفتاری” چاد وزیر دادگستری Djimet هستند و گفته با تلفن.

“مواد سمی در معده خود را. آن را خودکشی جمعی و یا چیز دیگری است ؟ ما هنوز به دنبال پاسخ,” او گفت:, و اضافه کرد که تحقیقات هنوز ادامه دارد.

یکی از زندانیان منتقل شده به بیمارستان در روز پنج شنبه اما او “مراتب بسیار بهتر است” و حال دوباره “دیگر 13 زندانیان هنوز زنده است و کسی که انجام می دهند بسیار خوب است”.

عمده عملیات علیه بوکوحرام

در اوایل این هفته وزیر گفته است که اسیر مردان منتقل شده است إنجامينا در سه شنبه شب و تحویل سیستم به دادگاه برای محاکمه.

عملیات نظامی علیه بوکوحرام کشته شدن بیش از یک هزار نفر از گروه های داعش و هزینه های زندگی از 52 سربازان Chadian ارتش سخنگوی گفت. عملیات فرار از 31 مارس تا آوریل 8.

آن راه اندازی شد در پاسخ به یک حمله ویرانگر در Chadian سربازان در 23 مارس بر روی یک پایه در Bohoma در دریاچه چاد تالاب ها که به کشته شدن 98 سربازان. آن را بزرگترین روز از دست دادن ارتش تا به حال رنج می برد.

پس از ادریس هشدار داده متحدان خود در منطقه که چاد ارتش دیگر نمی خواهد شرکت در عملیات خارج از کشور است.

این نیرو به عنوان یکی از بهترین در منطقه است و مبارزه با بوکوحرام در دریاچه چاد منطقه به عنوان بخشی از برنامه مشترک چند ملیتی با نیجریه کامرون و نیجر است.

اما در روز جمعه, فرانسوی, وزیر دفاع فلورانس Parly گفت چاد باقی مانده متعهد به G5 Sahel ضد جهادی نیروی عملیاتی در منطقه است.

اين مقاله از Agence France Presse بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 Agence France Presse. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im