3 نمونه از روش درمان خانگی عفونت واژن که باید بدانید

بررسی اجمالی عفونت واژن
عفونت واژن در اثر رشد بیش از حد قارچی که به طور طبیعی در واژن شما زندگی می کند. این رشد بیش از حد باعث تحریک، التهاب، خارش و ترشحات دردناک می شود. اکثر خانم ها در طول زندگی خود عفونت مخمری را تجربه می کنند.
اگر اولین بار است که علائم عفونت مخمری را تجربه می کنید، باید به یک متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کند که در واقع به عفونت مخمر مبتلا هستید و نه چیز دیگری.
اما اگر دچار عفونت های مکرر مخمری هستید، در مورد روش های ایمن دیگر برای درمان عفونت مخمر یا شاید جلوگیری از تکرار مجدد با پزشک خود صحبت کنید.
برخی از این روش های درمانی از موادی استفاده می کنند که ممکن است از قبل در خانه خود داشته باشید. برخی از درمانهای تکمیلی همراه با مراقبت پزشک می توانند تسکین دهنده باشند.

برخی از درمان های خانگی معروف برای عفونت واژن
1. ماست یونانی:
پروبیوتیک ها می توانند در برابر C. albicans موثر باشند. ماست را می توان یک پروبیوتیک دانست زیرا حاوی باکتری های زنده مانند لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس است. این باکتری ها برای ایجاد یک محیط سالم در واژن شما ضروری هستند. آنها می توانند به درمان رشد بیش از حد ناشی از عدم تعادل کمک کنند.
در مطالعه سال 2017 تأیید شده، خوردن ماست به افزایش میکروبیوم روده کمک می کند و می تواند عفونت را در بدن کاهش دهد. اگر ماست را دوست ندارید، پروبیوتیک بخورید. پروبیوتیک ها بهتر است همراه با غذا مصرف شوند.
ماست یونانی ساده بهترین نوع درمان خانگی است. اطمینان حاصل کنید که ماست حاوی قند اضافی نیست، زیرا باعث رشد قارچ کاندیدا می شود.
8. سیر:
سیر یک قاتل موثر برای عفونت است. اما این بحث وجود دارد که آیا این امر به درمان عفونت های مخمری خارج از محیط کمک می کند یا خیر.
اگر می خواهید سیر را برای درمان عفونت مخمر امتحان کنید، سیر بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. برخی از وب سایت ها قرار دادن سیر در واژن را توصیه می کنند، اما سوختگی و درد قابل توجهی گزارش شده است. شما باید به افزودن سیر در غذاها بپردازید.
9. پراکسید هیدروژن
پراکسید هیدروژن یک ضد عفونی کننده باکتری و کشنده آن است. پراکسید هیدروژن توسط باکتری لاکتوباسیلوس در واژن تولید می شود و بخشی از فعالیت بیولوژیکی در برابر مخمر است.
اگرچه روی هر گونه عفونت جواب نمی دهد، اما بعضی از خانمها وقتی به عفونت مبتلا می شوند با استفاده از پراکسید هیدروژن به صورت موضعی می توانند درمان شوند. البته این موارد تنها بخشی از راه های درمان خانگی عفونت واژن بود.