OKLAHOMA CITY (AP) — در 25 سال پس از یک کامیون بمب پاره پاره از طریق یک ساختمان فدرال در شهر اوکلاهما شهر و کشته شدن 168 نفر در ایالات متحده دچار طریق جنگ های خارجی افزایش جرم تیراندازی و بسیار مرگبارتر عمل ترور گردید. حملات 11.

اما در مارس 19, 1995, حمله به یک خواب آلود شهر در کشور افزوده شوکه بسیاری از آمریکایی ها از خود احساس امنیت و بیدار آنها را به خود آسیب پذیری. ترور نبود فقط یک خارجی مشکل در اینجا بود. حوادث پس باید تنها کمک به اضطراب.

معمولا بازماندگان و خانواده های قربانیان را جمع آوری یکشنبه در مراسم یادبود که در آن Alfred P. Murrah ساختمان یک بار ایستاده بود به پرداخت ادای احترام به زندگی است که از دست داده بودند و غم انگیز, تغییر, به عنوان آنها هر سال پس از بمباران. اما سالگرد 25th مراسم لغو شد با توجه به کروناویروس محدودیت انکار عمومی فرصتی برای جمعی غمگین گذشته فاجعه از آنجا که یک جریان در حال وقوع است. در عوض شهر اوکلاهما ملی یادبود و موزه ارائه خواهد شد ویدئویی از پیش ضبط شده است که به صورت آنلاین و در تلویزیون و شامل خواندن نام همه کشته به دنبال 168 ثانیه سکوت.

“وجود دارد بسیاری از چیزهایی که به سرند در بهار امسال و از دست دادن بزرگداشت در فرد است که یکی از آنها” شهر اوکلاهما شهردار David Holt به تازگی گفته آسوشیتد پرس. “اما من فکر می کنم ما پذیرفته شده است که به وضوح درست انجام دهد.”

در طول سال گذشته مراسم هولت با تاکید بر اهمیت آموزش به نسل جدید در مورد حمله و خطرات ناشی از خشونت و نفرت که از آن الهام گرفته. در میان کشته شدگان توسط عظیم کامیون بمب که چیده کردن ساختمان را در مقابل نصف شد 19 فرزندان بسیاری از آنها در یک مرکز مراقبت روزانه در زیرزمین.

“در آن نامطلوب است که کسی این کار را انجام دهند به قربانیان بی گناه به ویژه کودکان” گفت: سابق اوکلاهما رژیم صهیونیستی است. فرانک Keating, an ex-FBI agent بود که فقط چهار ماه به کار خود به عنوان فرماندار هنگامی که حمله اتفاق افتاده است.

اجرای قانون در ابتدا مشکوک تروریستهای خارجی: حمله اتفاق افتاد و حدود دو سال پس از پيروزي تروریست ها در منفجر کردن یک کامیون بمب در داخل یک پارکینگ در مرکز تجارت جهانی در نیویورک است. اما دادستان به زودی می یاد شهر اوکلاهما حمله شد و شهروندان آمریکایی که خود را بمباران توسط الهام گرفته شده بود متفاوت 1993 رویداد.

نفرت از دولت فدرال با انگیزه سابق ارتش سرباز تیموتی مک وی و شرکت خود conspirator تری نیکولز به ارتکاب آنچه که بسیاری از کارشناسان هنوز هم از آن به عنوان مرگبارترین عمل تروریسم داخلی در خاک ایالات متحده آمریکا. McVeigh شد و در نهایت محکوم به مرگ محکوم و اعدام با تزریق مواد کشنده در سال 2001. نیکولز شد و محکوم به زندگی در زندان است.

روز McVeigh انتخاب — 19 آوریل — دقیقا دو سال پس از یورش ماموران فدرال مرکب از شعبه Davidian فرقه مذهبی در نزدیکی Waco, Texas. حداقل 76 نفر از جمله دو ده نوجوانان و کودکان درگذشت در روز حمله به, بیشتر از یک آتش سوزی که از طریق ترکیب.

McVeigh حال بازدید این ترکیب در طول 51 روز بست که قبل از حمله و دادستان ها می گویند که سوخت خشم خود را نسبت به دولت فدرال به اوج خود رسید در شهر اوکلاهما حمله. اداره الکل و تنباکو و سلاح گرم و مواد منفجره که انجام شده اولیه حمله از وکو ترکیب تا به حال دفاتر داخل Murrah ساختمان.

بسیاری از اعمال آمریکا تروریسم داخلی در سال های اخیر داشته اند نژادی جزء که شهر اوکلاهما حمله نمی کند, از جمله 2015 تیراندازی مرگبار نه سیاه نمازگزاران توسط یک سفید supremacist در کارولینای جنوبی کلیسا و سال گذشته ضد مکزیکی جرم تیراندازی در خارج در تگزاس که در سمت چپ 22 نفر مرده.

“در تروریسم داخلی فضا دیده ایم برخی از جریان ضد دولت مرتب از مسائل بلکه افزایش رادیکال راست نواخته انگیزه ایدئولوژی که در واقع رهبری FBI به منظور بالا بردن داخلی-تهدید تروریستی تا به همان سطح به عنوان مطرح شده توسط سازمان های تروریستی خارجی” گفت: Brian Jackson, ضد تروریسم محقق برای رند. “که در واقع یک تغییر بزرگ.”

سیاستمداران و اجرای قانون غالبا استفاده از عبارت “تروریسم داخلی” اما قانون ایالات متحده تعریف تروریست ها به داشتن روابط با سازمان های خارجی است. وطنی گروه های افراطی نیست برچسب شده است که حتی اگر آنها با استفاده از خشونت و تهدید و ارعاب سعی کنید برای رسیدن به برخی از هدف ایدئولوژیک.

“در ایالات متحده ما یک مشکل با طبقه بندی بسیاری از تروریسم توسط مردم به عنوان جرایم ناشی از نفرت به جای تروریسم گفت:” وسلی McCann, یک استاد جرم شناسی در کالج نیوجرسی است که مورد مطالعه قرار گرفته و نوشته شده است به طور گسترده با تروریسم در آمریکا

تصدیق کرد که Oklahoma City bombing اغلب از آن به عنوان بدترین عمل تروریسم داخلی در آمریکا در تاریخ McCann با اشاره به یکی دیگر از قساوت در اوکلاهما. سفید اوباش حمله به یک بخش از تولسا شناخته شده به عنوان “سیاه و سفید وال استریت” در سال 1921 در سمت چپ به عنوان بسیاری از 300 نفر کشته شدند. که McCann گفت: می تواند به عنوان یک عمل از تروریسم داخلی.

اما روزنامه ها در آن زمان نمی گویند بسیار مورد تولسا مسابقه کشتار. و بود که قبل از کابل خبر بسیار کمتر از رسانه های اجتماعی.

“اصلی تروریست ها در این کشور همواره سفید گرایان سفید supremacists,” McCann گفت.

این مقاله در نوشته شده بود توسط شان مورفی از آسوشیتد پرس بود و از نظر قانونی مجوز از طریق <url> ناشر شبکه. لطفا همه سوالات به صدور مجوز legal@newscred.com.

نمایش مقاله کامل

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de