25 دستور به استفاده از بالا که دوغ شما خریداری برای پخت

در حال رشد در هند و در خانه ما تا به حال یک ظرف دوغ در یخچال در تمام زمانها. ما می خواهم آن مخلوط را به کرکی سفید برنج را با ادویه جات ترشی جات و aachar بجوش و خروش آمدن آن در ضخامت نارگیل-و زردچوبه-inflected خورش, یا بیشتر از نه, ریختن آن در یک لیوان و نوشیدنی آن را مستقیما شاید با کمی نمک و تند انقوزه.

ببینید در خانواده من دوغ بود به طور سنتی همیشه کمک های گوارشی و تقویت کننده عطر و طعم. هرگز از آن پس رفت و به خوب پخته; در واقع من نمی دانم که شما می توانید استفاده از آن برای پخت تا زمانی که من در زمان سفر به هانتسویل آلاباما برای فضای اردوگاه در کلاس هشتم و طعم اولین صبحگاه بیسکویت. من به یاد بیسکویت بودن قابل ملاحظه زبانه دار کرکی و مناقصه به عنوان هک و من بلافاصله تا به حال به می دانم که چرا. پاسخ آن را به عنوان معلوم شد زیر بینی من (خوب ما در یخچال پشت در خانه).

به عنوان من به زودی آموخته دوغ می افزاید: ویژگی دارای مزه تند و طعم به دستور مطمئن شوید. اما آن همچنین آشنایی نرم تر بافت نرم به گلوتن غنی از مواد غذایی و حتی کمک می کند تا با مواد عمل آورنده (با تشکر اسیدیته!). آن را نیز بسیار متنوع تر از من می تواند هرگز تصور (سس سالاد! یادتان نرود! گوشت و سبزی خیار شور!). بنابراین اگر شما به تازگی برداشت یک ظرف دوغ برای یک دستور و متوقف کردن در مورد چگونه آن را به پایان برساند تا—و یا اگر شما مانند من و در حال حاضر برخی از حلق آویز کردن در یخچال—در اینجا 25 دستور به استفاده زیادی از آن.

1. Kitchn را رفیع دوغ ماکارونی

این پنکیک را در آسمان و کرکی به عنوان می تواند—و شما حتی نمی نیاز به شلاق سفیده تخم مرغ به دست آوردن وجود دارد. اسیدی دوغ واکنش نشان می دهد با جوش شیرین را به پن کیک خود را بلند بلند.

2. قهوه ای کره بوربن نان موز

شما ممکن است فکر کردن در مورد ساخت نان موز در آینده نزدیک (که نیست؟!). به همین دلیل سعی کنید در این boozy قهوه ای-کره دوغ غنی تفسیر برای اندازه ؟

3. نور و پوسته پوسته دوغ بیسکویت

البته ثمین نصرت—cookbook نویسنده podcaster, تزئین, آشپز, لازانیا چرم گاومیش—به ما داد یکی از puffiest, flakiest بیسکویت دستور العمل های اطراف. ترفند این است برای نگه داشتن همه چیز سردتر از سرد (بله دوغ بیش از حد!).

4. Snoop Dogg را دوغ وافل

کمی از مزه تند شیرینی و بسیاری از کرک این برخی از خوشمزه ترین وافل ما همیشه سعی کردم. یک تکه خرد-ترد مرغ سرخ شده در بالا نمی تواند خارج از محل (و خوشبختانه Snoop نیز فقط به دستور العمل.)

5. دوغ بلغور جو دوسر نان

در اینجا فوق العاده خوشبو و لطیف قرص نان به لطف نورد جو و دوغ. آن را به همان اندازه بزرگ برای ساندویچ و slathered با کره و مربا است.

6. یک شبه بلغور جو دوسر پنکیک

ماکارونی بیشتر! بیشتر بلغور جو دوسر! اما یک نوع کاملا متفاوت از صبحانه. شما می توانید این غذا را آغاز شب قبل هنگامی که شما در حال پاک کردن شام و بعد از خواب بیدار روز به یک وعده غذای دلچسب در حدود 10 دقیقه است.

7. ریحان و دوغ و سس رنچ

این herby, puckery آه-تا-متعادل پانسمان را به سبزیجات خود را افزایش بدون گسسته آنها.

8. دوغ Bagna Cauda

چه اتفاقی می افتد هنگامی که شما را در حال حاضر چیز زیادی—سیر, اومامی پر bagna cauda—و اضافه کردن دوغ به آن ؟ بسیار چیزهای خوب است. این سس خامه بدون اینکه بیش از حد غنی و تند و با مزه و نیروبخش. بهترین از هر دو جهان اگر شما از ما بخواهید.

9. Endive با بیکن و دوغ و سس رنچ

بیکن و تگزاس با هم مانند…خوب…بیکن و در مرتع پرورش احشام. تند و کمی تلخ endive و کل ظروف سرباز یا مسافر از گیاهان اضافه کردن سبکی و روشنایی به مخلوط.

10. کاهو پیچ گوه سالاد با سیب & دوغ پانسمان

اگر حمام کردن در این دوغ-پنیر پارمسان پانسمان شد قابل قبول اجتماعی ما می شود همه بیشبه آن است. اما در حال حاضر ما فقط خیس ضخیم قاچ از کاهو پیچ و نیم ماه از سیب در مسائل (و احتمالا نوشیدنی بقیه).

11. دوغ و لوبیا سفید با تخم مرغ و سبزی

هنگامی که چاق و چله لوبیا سفید خوابانده در سیر رنگ و لعاب دوغ و شراب سحر و جادو اتفاق می افتد—لوبیا جذب عطر و شخصیت خود را سرکه و سیر دوغ غلیظ را به یک نشاسته ای بسیار نرم و سس. این یک موقعیت برنده است. بالا با سیر سبزی و آبریزش تخم مرغ سرخ شده و شما در کسب و کار.

12. دوغ کباب مرغ با سیب زمینی & Cornichon کره

صحبت از دوغ ترشیجات—آنها مانند یک جذابیت کار برای دیگر پروتئین (مرغ و گوشت خوک و حتی توفو!), بیش از حد. مخلوط با برخی از ترشی آب دوغ tenderizes و فصل یک مرغ کامل از داخل و تشویق فوق العاده ترد پوست به عنوان پرنده کباب. جایزه: کمی buttermilky پان drippings را برای کم لمسی بالا-پاداش سس.

13. کره-Basted ماهی قزل آلا با دوغ و سیر له شده و سیب زمینی شیرین

علاوه بر این از دوغ طول می کشد سیب زمینی شیرین له شده به ناشناخته, خامه, ارتفاعات. این مکمل به کره-basted ماهی قزل آلا.

14. پنجابی دوغ, آش با اسفناج کوفته

آرد نخود-ضخیم دوغ اشکال پایه این خورش که enrobes سرخ شده, گشنیز-مشخصی اسفناج کوفته. نرم افزار نکته: این خورش طعم و حتی بهتر از روز بعد, بنابراین مطمئن شوید که برای نجات یک دسته از امشب شام باقی مانده برای فردا ناهار.

15. بو دوغ-Brined کلم بروکلی با لیمو حفظ

چه دوغ را به حبوبات و مرغ را نیز می توانید انجام دهید تا کلم بروکلی—imbues آن را با کامل عطر و طعم می کند و به صورت باور نکردنی ترد-مناقصه بافت تحت حرارت بالا. حفظ لیمو در اینجا باعث می شود این ترشی فوق العاده ویژه, اما شما می توانید با استفاده از لیمو تازه برای همین خوشمزه اثر است.

16. کلاسیک جنوبی دوغ غرق مرغ سرخ شده

این دستور غذا را در زمان تقریبا دو سال کامل—درست و تست شده نیست و حتی شروع به آن را پوشش میدهد. 24 ساعت در آب نمک باعث می شود برای tenderest مرغ ممکن است (پس از آن پرش نیست!).

17. Saag Paneer

یک دسته از ادویه جات ترشی جات melds با اسفناج دوغ و خامه سنگین برای تبدیل شدن به آنچه ما بنیانگذاران مریل, تشبیه به یکی از غذاهای مورد علاقه: آبش اسفناج.

18. فوری دیگ دوغ & تره فرنگی پوره سیب زمینی

اذوقه و نوشابه تره فرنگی zingy دوغ و یک دستگیره از کره را در حال حاضر خامه یوکان طلا حتی creamier. از لحاظ فنی شما نمی نیاز فوری گلدان به این غذا اما کسانی که می گویند هیچ به پوره سیب زمینی سریع تر است ؟

19. میده Heatter به لیمو دوغ کیک

شیرینی ملکه Dorie greenspan, سوگند توسط این کیک—یک دستور از ملکه کیک میده Heatter. (چگونه مناسب!) آن را کاملا خجالتی نیست در مورد آن لمونی دوغ,-y, پانچ, تنها راه ما آن را دوست دارم.

20. کره بادام زمینی ورق کیک با شکلات پوشش پنیر خامه ای

هشدار: این شکوه کرکی کره بادام زمینی کیک با swirly رویه خامهای کیک یا شیرینی شکلات خواهد شد قرار دادن یک لبخند بر چهره هر کسی را که برخورد آن. دوغ tenderizes خمیر و می افزاید: ظریف “je ne عالی تفتیش quois?” تانگ که tames شیرینی.

21. دارای مزه تند Tres Leches Cake

دوغ و شیر تغلیظ شده و شیر خشک را تا سه شیر در این کیک. دستور دهنده (و پخت pro) ارین مک داول را دوست دارد که دوغ نظیری پایه کیک بنابراین او می تواند دو را روی خامه می رود که در بالا. ما در.

22. دوغ کوکی ها شکلات تراشه

اگر شما احساس کمی “همان قدیمی همان قدیمی” در مورد رفتن به شکلات تراشه کوکی دستور العمل این بچه ها برای چرخش. دوغ باعث می شود برای لذت بخش tartness یادآور نان خمیر ترش.

23. شکلات دوغ-مات کیک های شکلاتی

دوغ کاهش از طریق رویه خامهای کیک یا شیرینی شکلات اغلب cloying شیرینی. شمع این یکی بالا در غنی fudgy کیک های شکلاتی.

24. بو توت فرنگی میلک شیک با دوغ و نعناع

مرحله 1: کباب شیرین-که-می-شود, توت فرنگی تا آنها سقوط از هم جدا. مرحله 2: مخلوط با بستنی و دوغ ترین نوشیدنی طراوت از اوایل تابستان است.

25. هلویی و دوغ و شربت

هلو و کرم ریمیکس. شما حتی نمی نیاز به یک بستنی ساز برای این یکی! فقط ترکیب برخی از رسیده-به-هک هلو و دارای مزه تند دوغ تا به صورت صاف و کرمی پایه.


چه راه مورد علاقه خود را به استفاده از ابدوغ? اجازه دهید ما را در نظرات می دانم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>