شورش کنگره: قانونگذاران کالیفرنیا در 6 ژانویه حمله مافیا

[ad_1] واشنگتن - برای چندین دهه، بسیاری از اعضای کنگره بر این باور بودند که کاپیتول ایالات متحده - با فلزیاب

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 14 دی 1400
[ad_1]

برای چندین دهه، بسیاری از اعضای کنگره بر این باور بودند که کاپیتول ایالات متحده - با فلزیاب ها، موانع و پلیس خود - یکی از امن ترین مکان ها در کشور است.

این آسایش در بعدازظهر 6 ژانویه زمانی که یک گروه اوباش طرفدار ترامپ به ساختمان هجوم بردند، با امید به خنثی کردن پیروزی جو بایدن در کالج الکترال از بین رفت.

شش عضو کنگره کالیفرنیا در مصاحبه‌هایی داستان‌های این روز مرگ‌بار را تعریف می‌کنند: تجربه سورئال درک این موضوع که زندگی‌شان در خطر است، شغل‌شان بیش از حد شلوغ است، و دو قرن گذار مسالمت‌آمیز کشور از بین رفته است.

تنها چیزی که می توانستم به آن فکر کنم این بود که از اینجا برو بیرون. اجرا کن. به همان سرعتی که شما می توانید. تو نمی خواهی اینجا گیر کنی بدو بدو بدو. و ناگهان درهای ما را بستند و گفتند روی زمین بنشینیم. افرادی هستند که سعی می کنند از درب خانه نفوذ کنند.

نماینده جیمی گومز (دی-لس آنجلس)

نماینده جیمی گومز در جریان جلسه استماع کمیته مجلس نمایندگان از یک شاهد سوال کرد

جیمی گومز دموکرات، دموکرات لس آنجلس، در 6 ژانویه به خبرنگار تایمز گفت که "مردم برای امنیت خود فرار می کنند."

(تام ویلیامز / آسوشیتدپرس)

او و همکارانش در حال دویدن به امید فرار از گالری بودند که دیدند پلیس کاپیتول دری را که رئیس جمهور برای ورود به تالار ایالتی یونیون استفاده می کرد، سد کرده است. شورشیان آنقدر نزدیک بودند که نمایندگان نتوانند سالم از آن خارج شوند.

تنها چیزی که می توانستم به آن فکر کنم این بود: برو بیرون. اجرا کن. به همان سرعتی که شما می توانید. تو نمی خواهی اینجا گیر کنی گومز به یاد می آورد: "دور، بدو، فرار کن." «و ناگهان در را به روی ما بستند و گفتند روی زمین برویم. افرادی هستند که سعی می کنند از درب خانه نفوذ کنند."

پس از اینکه پلیس راهروها را پاکسازی کرد و قانونگذاران را به محل امن اسکورت کرد، چند تن از اعضای کنگره جمع شدند و متعهد شدند که در ساختمان بمانند و گواهینامه انتخاباتی کالج را تکمیل کنند.

"آن موقع است که [Reps.] حکیم [Jeffries] و لیز چنی گفت که ما برمی گردیم و کار را انجام می دهیم، "گومز گفت. «آنها اتوبوس آوردند تا اعضای آن را بیرون بیاورند [Rep.] روبن [Gallego] و دیگر دموکرات ها گفتند: سوار اتوبوس ها نشوید. گفته می شد که کودتا به این صورت اتفاق می افتد: زمانی که برگزیدگان از ساختمان کنگره یا کاخ تخلیه می شوند. … بنابراین هرکسی که با آنها صحبت کردم مصمم بود که بماند.

«روز وحشتناک و وحشتناکی بود. نمی دانم این را گفتم یا نه [Times reporter] سارا [Wire] یا خبرنگار دیگری، اما من گفتم: "کودتا اینگونه اتفاق می افتد و دموکراسی اینگونه می میرد و احتمالاً دونالد ترامپ باید به خاطر خیانت تربیت شود." و من هنوز به آن اعتقاد دارم تا به امروز. خوشحالم که او را استیضاح کردیم. اما اکنون می دانیم که افراد بیشتری درگیر هستند.

«به یاد دارم که واقعاً از دی سی پرواز می کردم و، می دانید، من در هواپیما با تعدادی از افراد MAGA بودم که از تجهیزات خارج شده بودند، گویی از یک کنوانسیون جمهوری خواهان برمی گشتند یا چیز دیگری.

تلاش گومز برای دستگیری او در گالری او را تکان داد، اما او می گوید که عزم او برای دفاع از دموکراسی از آن زمان به بعد افزایش یافته است.

"من فرزند مهاجرانی هستم که به کل این ایده آمریکا، ایده خودمختاری، ایده آمدن به اینجا، سخت کار کردن، اعتقاد به ارزش های ما باور دارند، شما موفق خواهید شد زیرا من یک نمونه این وعده ... در یک نسل. در بسیاری از کشورها این اتفاق نمی افتد. این اتفاق در مکزیک، جایی که خانواده من اهل آن هستند، نمی‌افتد. بنابراین تصمیم من محکم تر از همیشه بود.

"اما صادقانه بگویم سخت بود. من چند ماه پیش فعال شدم و واقعا ندیدمش ولی داغ شدم و دیدم خراب شد. پس مجبور شدم ترک کنم. اما عزم من قوی تر از همیشه است.»

~~~

«واقعاً فکر می‌کردم آن روز می‌میرم، کشته می‌شوم - به معنای واقعی کلمه کشته می‌شوم - که احتمالاً باید برای جانم بجنگم، که احتمالاً بسیاری از همکارانم قربانی خواهند شد. '

نماینده نورما تورس (D-Pomona)

    نورما تورس

نورما تورس، نماینده دموکرات از پومونا، نماینده مجلس، هنگام شروع حمله در مجلس حضور داشت.

«این یک روز بسیار خشونت آمیز برای من بود. من هرگز در موقعیتی نبوده ام که اینقدر احساس ناامنی کنم و واقعاً فکر می کردم آن روز قرار است بمیرم، که قرار است کشته شوم - که به معنای واقعی کلمه کشته می شوم - که احتمالاً قرار است چنین شود. تا برای جانم بجنگم، احتمالاً همکارانم قربانی خواهند شد."

یک سال پیش، در حالی که حامیان ترامپ در سالن ها شورش کردند، تورس به سارا دی ویر، نویسنده کارمند تایمز، که در 6 ژانویه در کنگره گزارش داد، گفت: "این افتضاح است که اینجا آمریکا است. این ایالات متحده است و این چیزی است که ما باید از آن عبور کنیم، زیرا ترامپ از تروریست های محلی خواسته است به ساختمان کنگره بیایند و صدای مردم را ضعیف کنند.

تورس گفت که از آن روز تغییر کرده است، و خاطرنشان کرد که دیگر در مجتمع کاپیتول احساس امنیت نمی کند و همکاران GOP خود را در دید دیگری می بیند.

زمانی در گذشته، قبل از قیام 6 ژانویه بود که می‌توانستم نگاه کنم و ببینم کسی سنجاق کنگره را به تن دارد و فکر می‌کنم: «این متحد من است.» حتی اگر جمهوری‌خواه بودند، مثل این بود: «باشه، این متحد من است و ما هر اتفاقی بیفتد از یکدیگر مراقبت خواهیم کرد." من دیگر این احساس را نسبت به همکارانم ندارم. اصلا. "

~~~

حمله به ساختمان فدرال، خواه ساختمان کنگره آمریکا باشد، دادگاه یا هر چیز دیگری، دموکراسی را از بین نمی برد.»

نماینده داگ لامالفا (R-Richvale)

داگ لامالفا نماینده مجلس در صحن مجلس نمایندگان سخنرانی کرد.

داگ لامالفا، یک جمهوری خواه ریچوال که در سال 2020 در حال سخنرانی در طبقه چمبر نشان داده شد، گفت: "هیچ کس نباید برای هیچ هدفی وارد این ساختمان شود."

(آسوشیتدپرس)

داگ لامالفا، نماینده جمهوری‌خواه اهل ریچویل، کالیفرنیا، که در زمان یورش شورش‌ها به ساختمان کنگره در صحن مجلس نمایندگان بود، این شورش‌ها را "وضعیت منزجر کننده" خواند.

«هیچ کس نباید برای هیچ هدفی وارد این ساختمان شود، چه رسد به اینکه تلاش کند روندی را که ما طی می کردیم و با حسن نیت پشت سر گذاشتیم، متوقف کند، مهم نیست که مشکل روز را از کدام طرف بگیرید.

او گفت که نگران دورنمای بلندمدت دموکراسی نیست، زیرا جمهوری بر روی مردم بنا شده است نه ساختمان ها.

«حمله به یک ساختمان فدرال، خواه ساختمان کنگره آمریکا، دادگاه یا چیزی دیگر باشد، دموکراسی را از بین نمی برد. به هر حال، ما یک دموکراسی نیستیم - ما یک جمهوری هستیم. دموکراسی در روز انتخابات است.

بنابراین جمهوری ما با ساختمانی که در آن جلسات برگزار می شود، سرنگون نمی شود، بلکه با قلب و روح مردمی که برای انجام کار دولت انتخاب شده اند، هر جا که این کار انجام شود، سرنگون می شود.»

~~~

"من همیشه فکر می کردم که شخصاً در این کار بسیار مطمئن هستم، به خصوص زمانی که در مجموعه کاپیتول هستم، زیرا رسیدن به آنجا بسیار طول می کشد. البته من هر روز به آن فکر نمی کنم، اما احساس امنیت یکسانی ندارم.

نماینده اسکات پیترز (D-San Diego)

اسکات پیترز نماینده در حالی که در میکروفن صحبت می کند اشاره می کند.

اسکات پیترز، دموکرات، یک دموکرات اهل سن دیگو، گفت که در حالی که در 6 ژانویه در گالری مجلس نمایندگان به دام افتاده بود، فکر کرد: "چگونه مردم توانستند امنیت را در یکی از بزرگترین اهداف تروریستی در جهان بشکنند؟" کشور؟ "

(لنی ایگنلتسی / آسوشیتدپرس)

او یکی از نیروهای امنیتی بود. گفت: لطفا همین جا که هستی بمان. پیشرفتی در کاپیتول رخ داد.

"من نمی دانستم در آن لحظه به چه فکر کنم. تصور می‌کردم چند کلاهبردار از فلزیاب فرار می‌کنند. اما نمی‌دانستم چقدر جدی است. به تدریج از این که این اتفاق می‌افتد، به نوعی آسیب دیدم و به این فکر کردم که "چگونه مردم می‌توانند به امنیت یکی از بزرگترین اهداف تروریسم در کشور برسند؟" ما باید برای این آماده باشیم.

زمانی که به آن‌ها گفته می‌شد روی زمین بنشینید، اعضا را تخلیه می‌کردند.

«به همین دلیل است. و این لحظه کمی هوشیار بود. سپس در یک لحظه صدای انفجار را شنیدیم. صدای شلیک یا گاز اشک آور بود. ما نمی دانستیم. فکر می کنم ممکن است تیراندازی باشد که رأی دهنده من را کشته است. اشلی بابیت اهل سن دیگو بود.

پیترز که برای اولین بار در سال 2012 انتخاب شد، افزود که به اندازه دوره اول خود به عنوان عضو کنگره احساس امنیت نمی کند.

او گفت: «همیشه فکر می‌کردم که شخصاً در این کار بسیار مطمئن هستم، مخصوصاً وقتی در مجموعه کاپیتول هستم، زیرا رسیدن به آنجا بسیار طول می‌کشد. مطمئناً هر روز به آن فکر نمی‌کنم، اما همان سطح امنیت را احساس نمی‌کنم.»

~~~

مهم نیست سیاست شما چیست، آن روز خوب نبود.»

نماینده کن کالورت (R-Corona)

نماینده کن کالورت (R-Corona) در مجلس نمایندگان سخنرانی کرد.

کن کالورت، نماینده جمهوری خواه ولیعهد، در سال 2019 در مجلس نمایندگان سخنرانی کرد. او شورش کنگره در 6 ژانویه را "ناراحت کننده" خواند.

(آسوشیتدپرس)

کن کالورت، نماینده جمهوری خواه سلطنتی، در دفتر خود در ساختمان مجاور بود، نه خود کاپیتول، اما همچنان نگران چیزی بود که دید و آن را "بسیار تاسف بار" خواند.

"منظورم این است که ناراحت کننده بود. اما من اینجا در ساختمان نبودم. و من دوستان زیادی دارم که بودند. البته سیاست شما هر چه باشد، روز خوبی نبود. این وضعیت بدی است.»

وی اظهار امیدواری کرد که تغییرات در نهاد کنگره و روابط پایدار نباشد.

"ما باید به حالت عادی برگردیم. ... من خوشبین هستم، امیدوارم اینجا به ادب برگردم.

«این افراد دوستان من هستند. من ممکن است در یک مهمانی دیگر باشم و با آنها مخالف باشم، اما این بدان معنا نیست که ما نمی توانیم یکدیگر را دوست داشته باشیم. ما ملتی تقسیم شده‌ایم، شکی در این نیست، اما مردم از ما انتظار دارند که دور هم جمع شویم و کارها را انجام دهیم.»

~~~

«تفرقه در این کشور بزرگترین چالش ماست. این چیزی است که مرا شب ها بیدار نگه می دارد. ... واقعاً تلاش برای شکستن این مهره، چگونه این تب تفرقه را در کشورمان بشکنیم؟

مارک تاکانو، نماینده دموکرات از ریورساید

مارک تاکانو نماینده جلوی میکروفون ایستاده است.

نماینده مارک تاکانو (D-Riverside) در جریان شورش کنگره به یک ساختمان اداری نزدیک پناه برد.

(آسوشیتدپرس)

مارک تاکانو، نماینده دموکرات از ریورساید، مجبور شد در جریان ناآرامی‌ها از یک ساختمان اداری به ساختمان دیگر برود.

«مثل یک منطقه پناهندگان به نظر می رسید که همه این کارمندان در آن طرف راهرو نشسته اند و از روی مردم رد می شوند.

تاکانو گفت: «پیام‌های متعددی دریافت کردم که از من پرسیدند که آیا حالم خوب است یا خیر. اما تا اینجای کار من واقعاً نمی‌دانم چه خبر است، زیرا اخبار را تماشا نمی‌کنم، اما چند پیامک از مردم دریافت می‌کنم که می‌گویند: «خوبی؟» و فکر کردم این کمی عجیب بود.

«من کمی احساس ناامنی می‌کردم، اما در یک مجتمع اداری بودم که به نوعی غیرجذاب بود. ما برای مدت طولانی پناه گرفتیم. اما من هیچ آسیب ماندگاری ندارم، آسیب شخصی. من نگران فرهنگ سیاسی و هنجارهای سیاسی کشور هستم.

تاکانو گفت که معتقد است "بزرگترین چالش برای آمریکا خودمان هستیم."

"این بزرگترین چالش ماست. اختلافات اینجا در این کشور بزرگترین چالش ماست. این چیزی است که مرا شب ها بیدار نگه می دارد. ... واقعا تلاش برای شکستن این مهره، چگونه این تب تفرقه را در کشورمان بشکنیم؟

من نمی بینم که این در یک سال یا در یک انتخابات حل شود. جسارت زیادی می خواهد. ماندگاری. "


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir