دانشمندان در تلاش برای درک رقابت بین Omicron و Delta هستند

[ad_1] با شروع سومین سال شیوع بیماری همه گیر، آمریکایی ها احساس خستگی و سردرگمی می کنند. و Omicron در همه چی

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 11 دی 1400
[ad_1]

با شروع سومین سال شیوع بیماری همه گیر، آمریکایی ها احساس خستگی و سردرگمی می کنند. و Omicron در همه چیز مقصر است.

حتی دانشمندان عمیقاً مطمئن نیستند که آیا گزینه جدید با چه سرعتی یا حتی تحت الشعاع دلتا قرار می‌گیرد، و همچنین اینکه کدام یک از این گزینه‌ها احتمالاً بیمار می‌شوند و این افراد چقدر بیمار خواهند شد.

دکتر مگان رانی، دستیار رئیس دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه براون گفت: «به نظر می‌رسد Omicron همه چیزهایی را که ما فکر می‌کردیم درباره ویروس می‌دانیم تغییر داده است. "به نظر می رسد این یک نقطه عطف عجیب است، به طور بالقوه، در یک بیماری همه گیر."

شواهد مربوط به مرحله بعدی همه گیری شروع به ظهور کردند، اما متناقض و مستعد خطا بودند. جریانی از داده ها و آمارهای جدید هر روز ظاهر می شود، اما معنای آنها همیشه روشن نیست. برخی کاملاً اطمینان‌بخش به نظر می‌رسند، برخی دیگر عمیقاً آزاردهنده هستند.

در این بین، تصمیماتی باید گرفته شود: به دیدن مادربزرگ در خانه سالمندانش بروید؟ آیا در گردهمایی سال نو شرکت خواهید کرد؟ ساعت‌ها در صف برای آزمایش کووید منتظر هستید زیرا با گلوی خراشیده از خواب بیدار شدید؟ فرزندتان را زمانی به دانشگاه بفرستید که دو هفته دیگر به خانه بازگردد؟ همه جا ماسک بزنیم؟

در اینجا آنچه ما در مورد Omicron و وضعیت همه گیر می دانیم - و چیزهایی که نمی دانیم آورده شده است.

عفونت های جدید

ایالات متحده با میانگین 277241 مورد جدید در روز در آخرین هفته کامل سال 2021، اوج جدیدی در عفونت های تایید شده ثبت کرد.

رکورد قبلی 259759 بود که اوایل ژانویه گذشته ثبت شد. یک هفته بعد، مرگ و میر روزانه ناشی از COVID-19 به اوج خود یعنی 4048 رسید و در ماه بعد این تعداد به ندرت به زیر 2000 نفر رسید.

هر چقدر هم که این داستان ناراحت کننده به نظر برسد، بعید است که تکرار شود، زیرا تفاوت های جدی بین آن زمان و اکنون وجود دارد. مهمتر از همه، تعداد آمریکایی هایی که به طور کامل واکسینه شده اند از حدود 350000 به بیش از 204 میلیون نفر رسیده است و 68 میلیون نفر نیز واکسن اضافی دریافت کرده اند.

بستری شدن در بیمارستان

در میان افراد بالای 65 سال، افراد واکسینه شده شش برابر کمتر از افراد واکسینه نشده برای COVID-19 در بیمارستان بستری می شوند. این تفاوت دو برابر افراد 18 تا 49 ساله است.

مزایای واکسن ها در جهش فعلی آشکار به نظر می رسد. در حالی که میزان بستری شدن در بیمارستان در هفته منتهی به دوشنبه تقریباً 20 درصد افزایش یافت و به میانگین 9442 نفر در روز رسید، این رقم 43 درصد کمتر از اوج یک سال گذشته است.

به طور مشابه، با میانگین 1085 مرگ در روز در هفته گذشته، کووید-19 تقریباً نیمی از افراد را در زمستان گذشته کشته است.

با این حال، مشخص نیست که شیوع این بیماری چگونه ایجاد می شود، زیرا معمولاً دو تا چهار هفته طول می کشد تا یک فرد به بیمارستان فرستاده شود. کسانی که بر اثر کووید-19 می میرند، اغلب قبل از تسلیم شدن، هفته ها را در بیمارستان می گذرانند.

و حتی پس از مشخص شدن میزان بستری شدن و مرگ و میر در بیمارستان، محققان باید سوابق پزشکی و داده های ژنتیکی را برای مقایسه اثرات Omicron و Delta و نحوه تعامل واکسیناسیون و نوع نوع آن بررسی کنند. این کار ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد.

در همین حال، محققان در سایت‌هایی که نوع Omicron را کمی طولانی‌تر از ایالات متحده میزبانی کرده‌اند، نگاهی ممکن به آینده در اینجا ارائه می‌کنند.

تجزیه و تحلیل دانشمندان آفریقای جنوبی نشان می دهد که افرادی که تصور می شود به Omicron آلوده شده اند، حدود 70 درصد کمتر از افرادی که به دلتا آلوده شده اند، به طور جدی بیمار می شوند و 80 درصد کمتر در بیمارستان بستری می شوند.

یک مطالعه در انگلستان نشان داد که پس از در نظر گرفتن اثرات واکسیناسیون، احتمال بستری شدن در بیمارستان در افراد آلوده به Omicron حدود 45 درصد کمتر از افراد آلوده به دلتا بود.

تلاش Omicron برای تسلط

مشخص نیست که آیا روندهای فعلی بیشتر از گزینه Omicron یا دلتا حرکت می کنند.

در 22 دسامبر، پیش‌بینی‌ای که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده منتشر شد، حاکی از آن بود که Omicron به تسلط در ایالات متحده رسیده است و از 3٪ از کل موارد به 73٪ در دو هفته در اوایل دسامبر جهش کرده است.

گزارش های خبری تصاحب ناگهانی Omicron را به عنوان یک واقعیت و نه یک پیش بینی تلقی کردند. همچنین به نظر می رسد گزارش ها حاکی از آن است که نسخه جدید مسئول رویدادهای تکان دهنده دیگری است: موارد جدید از مواردی که در موج سپتامبر گذشته مشاهده شد پیشی گرفت و بخش های فشرده در سراسر کشور به حدود سه چهارم ظرفیت رسید.

معلوم شد که پیش بینی اشتباه بوده است.

یک هفته بعد، CDC حضور Omicron را در 18 دسامبر به تقریباً 22.5 درصد موارد جدید در ایالات متحده کاهش می دهد و پیش بینی می کند که این رقم تا کریسمس به 59 درصد برسد. این پیش بینی نیز ممکن است تغییر کند.

اگرچه هنوز بسیار قابل حمل تر از دلتا است، اما به نظر نمی رسد که Omicron کودتای خیره کننده ای را که اعلام شده بود انجام داده باشد. چی شد؟

CDC توالی حدود 80000 نمونه را در هفته نظارت می کند - حدود 14٪ موارد جدید در آخرین سرشماری - اما جمع آوری نتایج هفته ها طول می کشد. این برای مقامات بهداشت عمومی که سیاست فعلی را اجرا می کنند بسیار کند است.

بنابراین، مدل‌سازان آژانس باید داده‌های سه هفته را در نظر بگیرند و ارزیابی کنند که چگونه این ترکیب از گزینه‌ها احتمالاً تغییر کرده است. این تمرین که به عنوان "Nowcasting" شناخته می شود، از نتایج توالی ژنتیکی کمی جدیدتر ارائه شده توسط ایالت ها برای به روز رسانی نرخ رشد ملی نوع استفاده می کند. اما انتخاب نمونه اشتباه - یک اشتباه آسان در یک موقعیت بسیار روان - می تواند منجر به اشتباهات قابل توجهی شود.

بیانیه بزرگ: گزینه دلتا هنوز در بین ما بسیار است.

جودی گست، اپیدمیولوژیست دانشگاه اموری، گفت که با افزایش موارد جدید، دلتا احتمالاً همان کاری را که از زمان ورود به مارس گذشته انجام داده است، انجام خواهد داد: بسیاری از کسانی که واکسینه نشده باقی مانده اند را به بیمارستان بفرستد، یا بدتر از آن.

گوست گفت: "من به طور معمول می شنوم که Omicron نرم است، مشکل بزرگی نخواهد بود، و امیدوارم این درست باشد." اما بدیهی است که دلتا هنوز اینجاست و همه دلتا را کاملا جدی گرفتند. از بستری‌هایی که می‌بینیم، منطقی است که دلتا بیش از آنچه انتظار داشتیم وجود دارد."

آزمایش کردن

دولت بایدن در این ماه اعلام کرد که آزمایش خانگی را به راحتی در دسترس قرار می دهد. هدف این است که افراد بتوانند به راحتی متوجه شوند که آیا آلوده هستند یا خیر و برای جلوگیری از انتشار ویروس اقدام کنند.

اما احتمالاً لایه دیگری از عدم قطعیت را نیز به درک ما از همه گیری اضافه می کند، زیرا به این معنی است که افراد کمتری آزمایش PCR را دریافت خواهند کرد.

آزمایش‌های PCR مثبت که از هر گوشه ایالات متحده جمع‌آوری شده و توسط CDC نظارت می‌شود، مبنایی برای شناسایی نقاط داغ همه‌گیر، اندازه‌گیری حفاظت از واکسن، شناسایی انتقال انواع جدید و هشدار به مقامات در مورد امواج قریب الوقوع بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر بود. محققان همچنین آنچه را که پس از آزمایش PCR مثبت اتفاق می‌افتد - بیماری بدون علامت، بستری شدن در بیمارستان، مرگ، کووید طولانی‌مدت - برای به دست آوردن بینشی در مورد آسیب‌پذیری‌های فردی و گروهی بررسی می‌کنند.

همه اینها به دلیل استفاده بیشتر آمریکایی ها از آزمایش آنتی ژن در خانه که نتایج آن به صورت متمرکز جمع آوری نمی شود، قابل اعتمادتر می شود. برخی از افرادی که آزمایش آنتی ژن مثبت دریافت می کنند ممکن است بخواهند آن را با آزمایش PCR تأیید کنند. اما بعید است که اکثر آنها این کار را انجام دهند، به این معنی که عفونت های بیشتری در تعداد رسمی موارد لحاظ نمی شود.

رانی گفت: "تست در حال حاضر شروع به تغییر کرده است و احتمالا قبلاً بر صحت شمارش پرونده های ما تأثیر گذاشته است."

او گفت در عین حال، تشخیص فزاینده عفونت با دست خود «تا حدی یک تکامل طبیعی مقابله با ویروس است».

اگر ثابت شود که نوع Omicron خفیف‌تر است و واکسن‌ها به محافظت در برابر بیماری شدید ادامه می‌دهند، آزمایش‌های آنتی ژن مثبت تا حد زیادی با بیماری خفیف همراه خواهد شد. در این مرحله، CDC ممکن است بیشتر بر شمارش بیماری های جدی و مرگ و میر تمرکز کند.

رانی گفت: "ما باید در مورد نحوه تفکر خود در مورد این ویروس پیچیده تر شویم."


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب