یک دهه بعد، کره شمالی تحت رهبری کیم جونگ اون حتی بیشتر منزوی و سرکوب شده است


این جوان چاق 27 ساله 10 سال پیش در آن روز برفی و ابری در کنار ماشین نعش کش پدرش راه می رفت و از پایین و دور از کاسه به دوربین هایی که به سمت او نشانه رفته بودند نگاه می کرد.

پس از مرگ ناگهانی پدرش، کیم جونگ اون، وارث نسل سوم یکی از آخرین سنگرهای کمونیستی جهان، اکنون مسئول کره شمالی و 25 میلیون جمعیت آن بود.

برادر ناتنی او به یک روزنامه نگار ژاپنی گفت: رژیم کیم جونگ اون زیاد دوام نخواهد آورد. یکی از کهنه سربازان کاخ سفید در بیانیه ای نوشت: کره شمالی همانطور که می دانیم تمام شده است. حتی در خیابان‌های پایتخت پیونگ‌یانگ، جایی که انتقاد از خاندان کیم ممنوع است، زمزمه‌هایی در مورد جوانی، بی‌تجربه بودن و والدین کدر او شنیده می‌شود.

حکومت کیم جوان‌تر بر کره شمالی پس از مرگ پدرش کیم جونگ ایل در 17 دسامبر 2011 با کمی خوش‌بینی مبنی بر اینکه سن و تحصیلات او در غرب می‌تواند منجر به اصلاحات شود آغاز شد و اعصاب او را در مورد اینکه در صورت شکست چه اتفاقی می‌افتد را متزلزل کرد. برای حفظ قدرت

از آنجایی که او در این هفته یک دهه را در راس کار خود می گذراند، هم انتظارات تغییر و هم شک و تردید در مورد حکومت او مدت هاست که ناپدید شده اند. خودکامه هزاره کره شمالی در جاه طلبی های هسته ای، آزمایش های اقتصادی و دیپلماسی جسورانه از پدر و پدربزرگ خود پیشی گرفت و حکومت خود را سریعتر و امن تر از آنچه در داخل و خارج از کشور تصور می شد تثبیت کرد.

کیم نه تنها صدها نفر را که می‌تواند تهدیدی برای قدرت او باشد – از جمله عمو و برادر ناتنی‌اش کیم جونگ نام که از او بازجویی کردند – پاکسازی کرده است، بلکه به طور چشمگیری توانایی‌های هسته‌ای و سایبری کشور را افزایش داده و رهبران جهان از جمله رئیس‌جمهور را تکان داده است. از ایالات متحده

در عین حال، اقتصاد این کشور با تحریم های اعمال شده پس از آزمایش های هسته ای و موشکی پیونگ یانگ متلاشی شده است و کره شمالی بار دیگر با کمبود مواد غذایی و احتمال گرسنگی مواجه است، به دور از قول کیم در ابتدای دوره ریاست جمهوری خود مبنی بر اینکه مردمش هرگز هرگز نخواهند داشت. آنها مجبور نخواهند بود دوباره کمربند ایمنی خود را ببندند. این کشور برای مردم، کالاها و اطلاعات محصور شده است و سرکوب در طول همه گیری کووید-19 به شدت افزایش یافته است. تحت حکومت او، این کشور بیش از چندین دهه به درگیری با ایالات متحده نزدیک شد.

مردی با کت قهوه ای سوار بر اسب سفید در محیط کوهستانی برفی

در عکسی که در سال 2019 توسط رسانه های دولتی منتشر شد، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بر روی کوهی که مقدس تلقی می شود نشان داده شده است.

(خبرگزاری مرکزی کره)

چو چونگ هوی، که قبل از فرار از کشور در سال 2011 به عنوان یک بوروکرات محلی در کره شمالی کار می کرد، گفت که زمانی که کیم در ماه های قبل از مرگ پدرش به عنوان وارث معرفی شد، او و دیگر مردم کره شمالی با “نیمی از انتظارات” پاسخ دادند. نیمی از نگرانی”

با این حال، با تماشای انتخاب کیم برای سرمایه‌گذاری در ساخت زرادخانه هسته‌ای خود و رد پیشنهادات واکسن خارجی در طول کووید-19، برای او روشن شد که در نهایت، وارث بزرگ مانند کیم‌های قبل بر بقای سلسله تمرکز داشت. او، چو. گفت.

چو، مدیر تحقیقات اکنون می‌گوید: «او می‌گوید به مردم فکر می‌کند و آنها را در اولویت قرار می‌دهد، اما در نهایت، برای حفظ قدرتش، برایش فرقی نمی‌کند که مردم از گرسنگی می‌میرند یا از گرسنگی.» در موسسه غیرانتفاعی Good Farmers مستقر در سئول.

کیم اکنون 37 ساله است و تقریباً هم سن پدربزرگش، کیم ایل سونگ، بنیانگذار کره شمالی است، که تقریباً نیم قرن حکومت خود را بر این کشور از سال 1948 تا 1994 آغاز کرد. همانطور که روسای جمهور و بیماری های همه گیر در جاهای دیگر می آیند و می روند. 10 سال اول زندگی کیم. قاعده ممکن است آزمون و خطایی باشد که زمینه را برای دهه های آینده فراهم کرد.

در سال‌های اولیه زندگی، کیم تلاشی موازی را برای توسعه برنامه هسته‌ای کشور و بهبود اقتصاد خود با برداشتن گام‌هایی در هر دو جبهه آغاز کرد. او پیست های اسکی و آسمان خراش ها ساخت و فعالیت بازار و تجارت با چین شدت گرفت. او بسیار بیشتر از مجموع موشک های پدر و پدربزرگش، از جمله موشک های بالستیک قاره پیما، آزمایش کرد و همانطور که پیونگ یانگ گفت، یک آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی انجام داد، سپس اعلام کرد که اهداف هسته ای کشور محقق شده است.

افراد دور از اجتماع در حالی که در مقابل مجسمه های برنزی عظیم دو مرد ایستاده اند، عبادت می کنند

شهروندان به مجسمه رهبران فقید کیم ایل سونگ در سمت چپ و کیم جونگ ایل در تپه مانسو در پیونگ یانگ، کره شمالی، در 25 اوت 2021 ادای احترام می کنند.

(جان چول ژان / آسوشیتدپرس)

گو دائه میونگ، که در بخش ساختمانی کار می‌کرد و یک تجارت واردات و صادرات در پیونگ‌یانگ را در دوره اول حکومت کیم اداره می‌کرد، گفت که علی‌رغم فعالیت‌های اقتصادی، به زودی مشخص شد که کنترل سرکوبگرانه بنیادی بر جامعه کره شمالی پایدار است.

گو که در نهایت در سال 2016 تصمیم به ترک این کشور گرفت، گفت: “مردم به این رهبر جوان امیدوار بودند، اما هیچ چیز تغییر نکرده بود.”

در سال 2018، کیم جرأت کرد تا در صحنه جهانی ظاهر شود و به دنبال رهایی از تحریم های بین المللی بود تا سرانجام کشورش را در مسیر توسعه اقتصادی هدایت کند. راشل مینیونگ لی، تحلیلگر سابق رسانه های کره شمالی برای دولت آمریکا و یکی از همکاران غیرمقیم، گفت که وقتی این تلاش ها شکست خورد، دومین نشست او با پرزیدنت ترامپ بدون توافق به پایان رسید و نقطه عطفی برای کیم در بازنگری در مورد کشورش بود. وب سایت 38 شمال.

او گفت: “شما می توانید ببینید که کره شمالی با دقت قدم می گذارد.” «آنها برنخواهند گشت [to negotiations] تا زمانی که کمی اطمینان پیدا کنند.»

کیم که بر خلاف پدر خویشتن دارش برای اعتراف علنی به شکست ها باز بود، سال گذشته در یک سخنرانی اشکبار در یک رژه نظامی به دلیل وضعیت سخت اقتصادی کشور از مردم خود عذرخواهی کرد.

او گفت: «مردم ما به من تا آسمان و تا عمق دریا به من اعتماد داشتند، اما من همیشه نمی توانستم آن را رضایت بخش تحمل کنم.

زمانی که کیم برای شرکت در این اجلاس به سنگاپور، ویتنام، روسیه و چین سفر کرد، این کشور در سرکوب مردم کره شمالی که سعی داشتند از طریق زمینی به چین یا شخصی که به اطلاعات دنیای خارج دسترسی دارد فرار کنند، بی رحم تر شد. تعداد پناهجویانی که موفق به ترک این کشور شدند به بیش از 1000 نفر رسید که در سال 2019 از بیش از 2700 نفر در سال 2011 به کره جنوبی وارد شدند و مجازات ها به طور فزاینده ای وحشیانه می شود.

ناظران گفتند که پس از همه گیری کووید-19، کیم از تهدید ویروس به عنوان بهانه ای برای منزوی کردن بیشتر کشور استفاده کرد. بر اساس سندی که دیلی NK منتشر کرد، اواخر سال گذشته، کره شمالی قوانین جدیدی را تصویب کرد که بر اساس سندی که توسط Daily NK منتشر شد، مجازات‌های سنگین حداکثر تا 15 سال در اردوگاه کار برای توزیع ویدیوها یا موسیقی کره جنوبی اعمال شد.

بر اساس گزارش جدید گروه کاری عدالت انتقالی مستقر در سئول که بر اعدام‌ها در کره شمالی نظارت می‌کند، هفت نفر به دلیل تماشا یا توزیع ویدیوهای کره جنوبی در ملاء عام اعدام شده‌اند.

لینا یون، محقق ارشد دیده بان حقوق بشر می گوید: «به نظر می رسد او تلاش می کند سه چیز را که دولت کره شمالی در طول قحطی دهه 1990 از دست داد، دوباره به دست بگیرد: مرز، حرکت مردم و محصولات و ذهن مردم. تماشا کنید او نمی تواند ذهن ها را کنترل کند، اما با این قانون جدید می تواند آنچه را که می گویند و چگونه بیان می کنند کنترل کند.

برای گو، یک تاجر پیونگ یانگ که زمانی یک وفادار سرسخت بود، افزایش کنترل و ظلم کیم شخصاً ویرانگر است. در سال 2019، همسر و پسر 21 ساله او در تلاش برای فرار از طریق چین دستگیر و به عقب فرستاده شدند. او از آن زمان تاکنون خبری از آنها نداشته و با آگاهی از شرایط زندان های سیاسی کره شمالی، از بدترین اتفاق می ترسد.

در این ماه، او خاطرات خود را در مورد زندگی خود در کره شمالی با عنوان Bonol منتشر کرد.

او درباره حضور خود در کره شمالی گفت: “مهم نیست در کجای جامعه باشید، می توانید بدون هیچ ردی ناپدید شوید.”
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر