گونه ای از Omicron که به عنوان فراخوانی برای واکسیناسیون در جهان دیده می شودتقریباً یک سال از زمانی که واکسن‌های ضد کووید-19 در دسترس قرار گرفته است، بسیاری از مقامات بهداشتی پیشرو درخواست کرده‌اند کشورهای ثروتمند و شرکت های تولید واکسن باید تلقیح مردم در کشورهای فقیرتر در نیمکره جنوبی را در اولویت قرار دهند تا از گزینه های جدید ناخوشایند جلوگیری شود.

از آن زمان، واکسن‌ها به آسانی در ایالات متحده، اروپای غربی و سایر مناطق توسعه‌یافته جهان در دسترس هستند. اما در آفریقا، جایی که سویه جدید کروناویروس Omicron برای اولین بار در روزهای اخیر کشف شد، یافتن واکسن‌ها بسیار دشوار است و تنها 7 درصد از جمعیت به طور کامل تلقیح شده‌اند، در مقایسه با 42 درصد از جمعیت جهان و 58 درصد در ایالات متحده. .

متیو کاوانا، مدیر سیاست جهانی بهداشت و ابتکار سیاست در مؤسسه اونیل در جورج تاون روز جمعه گفت: «در این سطح از نابرابری در واکسن‌ها، گزینه‌هایی مانند Omicron کاملاً قابل پیش‌بینی هستند». «شتاب‌دهنده‌ها و ممنوعیت‌های سفر از آمریکایی‌ها محافظت نمی‌کنند. تا زمانی که نابرابری ها را با واکسن برطرف نکنیم، در ترس به زندگی خود ادامه خواهیم داد.»

روز جمعه، کارشناسان سازمان بهداشت جهانی Omicron را به عنوان یک “نگرانی” طبقه بندی کردند، که جدی ترین دسته این گروه است.

به گفته تیم شاکر، معاون پژوهشی دانشکده پزشکی دانشگاه مینه‌سوتا، محققان نسبت به نتیجه‌گیری سریع درباره احتمال هشدار می‌دهند: روزها یا حتی هفته‌ها طول می‌کشد تا محققان آزمایش‌ها را انجام دهند و داده‌ها را بررسی کنند.

با این حال، پیام WHO مهم است: برچسب “گزینه نگرانی” معمولاً برای افرادی که دارای جهش هایی هستند که به طور بالقوه می توانند ویروس را مسری تر یا خطرناک تر کنند یا محافظت هایی مانند واکسیناسیون را کمتر موثر کنند، در نظر گرفته می شود.

برخی از نسخه های قبلی با آلارم اصلی مطابقت ندارند. اما نوع Omicron بیش از 50 جهش دارد که بیش از نیمی از آنها روی پروتئین اسپایک ویروسی، هدف کلیدی واکسن‌ها و آنتی‌بادی‌های بعدی است. مایکل اوسترهولم، اپیدمیولوژیست در دانشگاه مینه سوتا که در هیئت مشاور رئیس جمهور بایدن برای کووید-19 در دوران انتقال وی به سمت ریاست جمهوری حضور داشت، آن را “مسلماً بسیار بسیار نگران کننده تر از [the] نوع دلتا، که اکنون تقریباً همه موارد COVID-19 در ایالات متحده را نشان می دهد.

او گفت: «از بین همه گزینه‌هایی که تاکنون دیده‌ایم، این احتمالاً بزرگترین نگرانی سلامت عمومی است که داشته‌ایم. “این می تواند از بخشی یا تمام مصونیت ما در برابر عفونت ها و واکسن های قبلی جلوگیری کند. ما فقط نمی دانیم.”

در حالی که تزریق‌های متعدد و حتی تقویت‌کننده‌ها به‌طور قابل‌توجهی شانس ابتلا به بیماری جدی یا مرگ را برای افرادی که در ایالات متحده و بسیاری از اروپا از آن بهره‌مند شده‌اند کاهش می‌دهند، جمعیت‌های بزرگ و واکسینه نشده در جهان در حال توسعه فرصت‌های بیشتری را برای گسترش ویروس کرونا به اشکال جدید فراهم می‌کنند. که ممکن است اثربخشی واکسن ها را به خطر بیندازد.

دو کشور پرجمعیت آفریقا، نیجریه و اتیوپی، نرخ واکسیناسیون کمتر از 2 درصد دارند. اگر این درصد به طور چشمگیری افزایش پیدا نکند، گزینه های جهانی اجتناب ناپذیر در نظر گرفته می شوند.

COVAX، ابتکار WHO برای تحویل واکسن‌ها به کشورهای کم‌درآمد، با شکست‌هایی دست و پنجه نرم می‌کند، از جمله سرمایه‌گذاری ناکافی از سوی کشورهای ثروتمند و افزایش موارد دلتا، که مانع از خروج واکسن‌ها از هند، جایی که بسیاری از آنها تولید و توزیع می‌شوند، شده است. انتظار می رود که این کمپین تا پایان سال نزدیک به نیم میلیارد دوز جدید را تحویل دهد، اما تاکنون تنها حدود یک سوم میزان مورد انتظار را ارائه کرده است.

برخی از کارشناسان بهداشت عمومی نگران چرخه دلسرد کننده ای هستند که در آن گزینه های جدید کشورهای ثروتمند را مجبور می کند که تقویت کننده های بیشتری سفارش دهند و ظرفیت تولید دوزهای اول و دوم مورد نیاز در مناطق عمدتاً واکسینه نشده را کاهش می دهد.

بیش از 60 کشور در حال توسعه، به رهبری هند و آفریقای جنوبی، پیشنهاد تعلیق ثبت اختراع واکسن ها و سایر مالکیت های معنوی را داده اند تا به کشورها اجازه دهند با افزایش موجودی، واکسن های خود را تولید کنند. بایدن که تحت فشار برای کمک به واکسیناسیون مردم در کشورهای فقیرتر، بیشتر در نیمکره جنوبی، قرار داشت، گفت که از چنین امتناع حمایت می کند. او روز جمعه موضع خود را تکرار کرد و گفت Omicron “تکرار می کند که چقدر مهم است که به سرعت ادامه دهیم.”

اما شرکت های داروسازی و اتحادیه اروپا با چنین اقدامی مخالف هستند زیرا به گفته آنها می تواند مانع از سرمایه گذاری دارویی شود و ایالات متحده نیز برای پیشبرد مذاکرات کاری انجام نداده است.

کاوانا گفت: «در طول یک سال گذشته، کشورهای ثروتمند به جای تمرکز بر واکسیناسیون جهانی، دوزها را جمع آوری کرده اند و بهای زیادی را برای تقویت کننده ها به امید محافظت از آنها پرداخت کرده اند. وی خاطرنشان کرد که بخش عمده ای از توسعه واکسن های پیشرفته که در سال 2020 به شرکت های خصوصی اعتبار داده شده است، توسط مالیات دهندگان آمریکایی تامین شده و از تحقیقات گسترده دولتی استفاده شده است.

او گفت: «ما مدت‌هاست که باید این دانش با بودجه عمومی را با جهان به اشتراک بگذاریم تا آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین بتوانند واکسن تولید کنند.

Osterholm استدلال می کند که، اگرچه ظرفیت تولید واکسن محدود است، اما “مفید یا دقیق” نیست که فرض کنیم معرفی یک تقویت کننده در ایالات متحده تأثیر عمده ای بر ظهور Omicron دارد. چالش‌های خارق‌العاده دیگری برای کمپین‌های واکسیناسیون در مناطق دورافتاده وجود دارد، از جمله نیاز به حمل و نقل یخچال‌دار، تیم‌های هماهنگ کارکنان بهداشت و – همانطور که در کشورهای ثروتمند و فقیر دیده می‌شود – اعتماد عمومی به این تلاش. واکسیناسیون گسترده هم به عرضه و هم به تقاضا بستگی دارد.

Anne Rimoin، اپیدمیولوژیست UCLA می گوید: «این فقط به مردم واکسن دادن نیست.

ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا و سایر کشورهای ثروتمند اواخر این هفته عجله کردند تا سفر از آفریقای جنوبی را محدود کنند که باعث واکنش شدید منتقدان شد که می گویند ذخایر آنها در وهله اول به ظهور کمک کرده است.

و در حالی که ممنوعیت سفر در برخی موارد به کارمندان زمان می‌دهد تا پاسخ بهداشت عمومی را هماهنگ کنند، اما اغلب خیلی دیر می‌آیند. Omicron قبلاً در مکان هایی از جمله هنگ کنگ، بلژیک، اسرائیل و بریتانیا پیدا شده است. ریموین گفت: «گربه از کیسه بیرون آمد.

او و دانشمندان دیگر به آفریقای جنوبی یک سیستم نظارتی چشمگیر را نسبت می دهند که به سرعت نسخه جدید WHO را کشف، تجزیه و تحلیل و گزارش کرد.

اوسترهولم گفت: «ایالات متحده او را تقریباً با این سرعت نمی‌گیرد. “کسانی که فکر می کنند آفریقای جنوبی در ایجاد این مشکل سهیم است: باید از آنها سپاسگزار باشید.

هنگامی که محققان درک کنند که چگونه فرمولاسیون واکسن فعلی با Omicron مقایسه می شود، مراحل بعدی واضح تر خواهد شد. تولیدکنندگان ممکن است نیاز به تغییر فرمول داشته باشند و کارمندان باید برنامه ای برای ارائه موارد جدید ارائه دهند.

در همین حال، کارشناسان بهداشت عمومی از رهبران جهان می‌خواهند تا بر اساس آنچه از قبل مشخص است، عمل کنند: بدون واکسن‌های بیشتر در آفریقای جنوبی، ویروس میلیون‌ها فرصت را برای تکثیر و سازگاری حفظ خواهد کرد.

اوسترهولم گفت: “من ماه ها و ماه ها گفته ام که آینده این بیماری همه گیر به دو موضوع کاهش می یابد: کاهش مصونیت و گزینه های جدید.” “آنچه در اینجا می بینید این است که در حالی که بسیاری از مردم در سراسر جهان به این بیماری همه گیر پایان داده اند، ویروس هنوز تمام نشده است.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر