کلاه خودت را در خرید و فروش خودرو برندار!

خرید خودرو به دلیل اهمیتی که در رفت و آمدها دارد، در دنیای امروز دغدغه بسیاری از خانواده‌ها است. شاید تا چند س

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 26 مهر 1399

خرید خودرو به دلیل اهمیتی که در رفت و آمدها دارد، در دنیای امروز دغدغه بسیاری از خانواده‌ها است. شاید تا چند سال قبل خودرو تنها ابزاری برای جابه‌جایی به شمار می‌رفت و بازار خودرو به عنوان یک بازار مناسب برای سرمایه‌گذاری شناخته نمی‌شد. اما در دوران جدید و به ویژه ماه‌های اخیر، افزایش سرسام‌آور قیمت خودرو، آن را از قالب یک ابزار کاربردی خارج کرده و به قالب یک سرمایه خانوادگی درآورده است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با رایج‌ترین شیوه‌های کلاه‌برداری در این بازار پررونق آشنا کنیم.


1- زیر بار فروش خودرو در غیاب کارشناس نروید.
یکی از شیوه‌هایی که کلاه‌برداران با استفاده از آن می‌توانند به فروشندگان خودرو ضرر وارد کنند، اصطلاحا پارکینگ دو قبضه نامیده می‌شود. متاسفانه در کشور ما بیشتر افراد خود را متخصص در حوزه خرید و فروش خودرو می‌دانند. به همین دلیل حاضر نمی‌شوند که هزینه‌ای برای کارشناسی خودرو پرداخت کرده و قرارداد خود را زیر نظر یک کارشناس ببندند. به همین دلیل راه برای این دست از کلاه‌بردارها بسیار هموار است.
در این شیوه کلاه‌بردار به عنوان خریدار خودروی شما به صحنه می‌آید. پس از پسندیدن ماشین و نوشتن قرارداد، خریدار خود را از عیوب خودرو بی‌اطلاع نشان داده و آن‌ها را در قرارداد ذکر نخواهد کرد. احتمالا فروشنده نیز از این بی‌اطلاعی خوشحال شده و خود را طرف برنده معامله حساب خواهد کرد. اما زمانی که دو طرف در مرکز تعویض پلاک حاضر می‌شوند، خریدار یک کارشناس خودرو نیز به همراه دارد. در این حالت می‌تواند به طور مستند آسیب‌های خودرو را که در قرارداد ذکر نشده است، رو کرده و از شما طلب جبران خسارت نماید. بنابراین همواره به یاد داشته باشید که پیشگیری بهتر از درمان است.

2- مشخصات دقیق خودرو را در قولنامه ذکر کنید.

برای بسیاری از افراد پیش آمده که به همراه کارشناس برای خرید خودرو مراجعه کرده و پس از بررسی آن را قولنامه می‌کنند. این گونه افراد هرچند خود را از دام چاله اول نجات داده‌اند، اما اگر حواس جمع نباشند ممکن است به چاه بزرگ‌تری سقوط کنند. در این حالت اگر شما به عنوان خریدار مشخصات دقیق خودرو به ویژه شماره شاسی و سایر ویژگی‌های شناسنامه‌ای خودرو را در قرارداد ذکر نکنید، فروشنده می‌تواند به سادگی کلاه بزرگی بر سر شما بگذارد.
یک فروشنده کلاه‌بردار در فاصله زمانی میان تنظیم قولنامه و مراجعه به مرکز تعویض پلاک، از فرصت استفاده کرده و خودروی دیگری را با ویژگی‌های متفاوت جایگزین خودرویی می‌کند که شما آن را خریداری کرده‌اید. در این صورت شما تا پس از خرید کامل خودرو و رانندگی با آن متوجه این موضوع نمی‌شوید. و چون مشخصاتی که تعیین‌کننده هویت خودرو است در قولنامه ذکر نشده، دیگر دستتان به جایی بند نخواهد بود. بنابراین مراقب باشید که در روز تعویض پلاک یک خودروی تصادفی را به جای خودروی تروتمیزی که کارشناسی شده است، تحویل نگیرید.


3- برای خرید خودرو با شخص دیگری رقابت نکنید.
یکی از شگردهای کلاه‌برداران در خرید و فروش خودرو این است که شخص دیگری را به عنوان مشتری دست به نقد خودرو به شما معرفی کرده و شما را وادار می‌کنند که برای از درست ندادن خودرو هرچه زودتر اقدام به خرید کنید. به همین دلیل ممکن است شما برای از دست ندادن یک فرصت مناسب عجله کرده و دقت کافی را در خرید به خرج ندهید.

همراه مکانیک، ناجی شما از دام کلاه‌برداران خرید و فروش خودرو
تمامی این حیله‌ها با وارد شدن یک کارشناس خبره به میدان قابل خنثی شدن است. چراکه کارشناسان با استفاده از ابزارها و روش‌های مخصوص به خود می‌توانند به راحتی دست کلاه‌برداران را رو کرده و شما را از ضررهای چند ده میلیونی نجات دهند. همراه مکانیک برای بالا بردن سرعت خرید شما و راحت کردن خیالتان، مجموعه‌ای از خودروهای کارشناسی شده را گرد هم جمع کرده تا شما بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن یک خرید مطمئن و آسان انجام دهید.
به علاوه کارشناسان حقوقی این مجموعه در زمان عقد قرارداد با شما خواهند بود تا از هرگونه سواستفاده احتمالی جلوگیری شود. هرچند که کلاه‌برداران به مرور زمان حرفه‌ای‌تر شده و هر روز از شیوه‌های جدیدی برای ماهی گرفتن در این آب گل‌آلود استفاده می‌کنند. اما کارشناسان خبره همراه مکانیک نیز با کسب تجربه در این حوزه روز به روز حرفه‌ای‌تر شده و راحت‌تر می‌توانند دست کلاه‌برداران را کوتاه کنند. همراه مکانیک بستری است که در آن خریدار و فروشنده واقعی به یکدیگر معرفی می‌شوند. در این بستر ایمن کارشناسان خبره همانند پلیس‌های امنیت، حافظ مال شما بوده و از آن به نحو احسن مراقبت می‌کنند.
پس همین الان وارد سایت hamrah-mechanic.com/cars-for-sale شوید و از بزرگ‌ترین نمایشگاه خودروهای کارشناسی‌شده در کشور بازدید کنید.


منبع: سافت گذر

آخرین مطالب