چگونه والدین با فرزندان بسیار کوچک می توانند راه خود را در اطراف Omicron پیدا کنند

[ad_1]

با هجوم امواج کروناویروس به ایالات متحده، والدین کودکان خردسال می‌توانند با دانستن این موضوع که کووید-19 اثرات خفیف‌تری در کودکان دارد و بیشتر، اما نه همه، کودکانی که مبتلا می‌شوند، احساس آرامش می‌کنند.

اما با وجود کم خطر بودن، بسیاری از والدین نمی خواهند روی سلامت فرزندانشان شرط بندی کنند. و دیگران ممکن است بیشتر نگران باشند که فرزندانشان کووید-19 را به افراد مسن یا عزیزانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و ممکن است خوب عمل نکنند سرایت کنند.

نسخه بسیار مسری Omicron اکنون تعداد موارد را از پشت بام می فرستد و بیشتر کودکان خردسال هنوز واکسینه نشده اند. کودکان زیر 5 سال هنوز واجد شرایط واکسیناسیون نیستند و تا 29 دسامبر، تنها 23 درصد از کودکان 5 تا 11 ساله و 53 درصد از کودکان 12 تا 17 ساله به طور کامل در ایالات متحده واکسینه شده اند.

با این همه ناشناخته، چگونه بین محافظت از خانواده و حفظ حس عادی تعادل ایجاد کنیم؟

ما از کارشناسان پرسیدیم والدین کودکان واکسینه نشده چگونه باید در پرش Omicron جهت گیری کنند. آنها اذعان کردند که این وضعیت دشواری است و تأکید کردند که بسیاری از این تصمیمات بسته به آسیب پذیری هر خانواده و تحمل خطر متفاوت خواهد بود. این چیزی است که آنها توصیه می کنند.

چه چیزی با Omicron تغییر کرده است؟

Omicron بسیار مسری تر از نسخه های قبلی است، اما تا کنون شدت آن کمتر به نظر می رسد. تارا کرک سیل، دانشمند ارشد مرکز امنیت سلامت جان هاپکینز، گفت: «تعداد موارد بسیار زیاد است، واقعاً در همه جا. «و اگر هنوز بلند نشده اند، قد بلند خواهند بود. تسلیم شدن شگفت انگیز است.”

در نتیجه، کودکان بیشتری با COVID-19 در بیمارستان بستری شدند. با این حال، کارشناسان معتقدند که این افزایش با افزایش تعداد افرادی که مبتلا می شوند، مرتبط است و نه با شدت بیماری که این گزینه در کودکان ایجاد می کند.

دکتر کاترین لی، پزشک بیماری های عفونی در مرکز پزشکی Cedar Sinai، توضیح داد که این به دنبال پیشرفت طبیعی ویروس ها است. ویروس ها برای زنده ماندن جهش می یابند، اما اگر میزبان خود را بکشند زنده نمی مانند. بنابراین با گذشت زمان، آنها معمولاً عفونی تر می شوند اما کمتر خطرناک هستند.

علائم Omicron ممکن است کمی متفاوت باشد. دکتر گریس ام الدرووندی، پروفسور و رئیس بیماری های عفونی در بیمارستان کودکان UCLA Mattel گفت: «این اولین روزهای همه گیری Omicron است، اما به نظر می رسد که ما شاهد علائم بیشتری از دستگاه تنفسی فوقانی از جمله کروپ در کودکان هستیم. به طور کلی، علائم در کودکان کمتر از بزرگسالان است و ممکن است علائم گوارشی بیشتری نسبت به بزرگسالان مبتلا به کووید داشته باشند.

دکتر پریا سانی، متخصص بیماری های عفونی کودکان در مرکز پزشکی Cedar-Sinai، گفت که علائم Omicron معمولاً شامل تب، سرفه خشک، گلودرد، بدن درد و تعریق شبانه است. او گفت: «با این حال، شناسایی این موضوع در کودکان خردسال واقعاً دشوار است. بنابراین من بیشتر تب و کودکانی را می بینم که آبریزش بینی دارند.

دیگرانی هستند که ما نمی دانیم. دکتر نها ناندا، مدیر پزشکی پیشگیری از عفونت و مدیریت ضد میکروبی Keck، گفت: “ما در مورد گروهی صحبت می کنیم که ممکن است در معرض خطر بالاتری نباشند، اما صادقانه بگویم، هیئت منصفه خارج است.”

به عنوان مثال، گزارشی از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری نشان داد که احتمال ابتلا به دیابت در کودکان مبتلا به کووید-19 پس از عفونت کروناویروس دو برابر بیشتر از کودکانی است که این ویروس را نداشته‌اند.

لی گفت، ما همچنین نمی دانیم که آیا این مربوط به یک سندرم التهابی چند سیستمی در کودکان به نام MIS-C است که “نادر اما ترسناک است”، لی گفت، زیرا می تواند منجر به نارسایی اندام چند هفته پس از عفونت کروناویروس شود.

همچنین هنوز خیلی زود است که بدانیم آیا Omicron باعث ایجاد کووید طولانی مدت در کودکان می شود یا خیر. یک مطالعه ملی در انگلستان نشان داد که تا 14 درصد از کودکان مبتلا به کووید-19 قبل از شروع Omicron علائم بیش از 12 هفته پس از تشخیص داشتند.

سانی گفت: «این بچه‌ها روی خستگی، سردرد، بی‌خوابی، مشکلات تمرکز تأثیر داشتند و این واقعاً کیفیت زندگی و مشارکت آنها را در مدرسه محدود می‌کرد.»

چه چیزی تغییر نکرده است؟

همه تدابیر حفاظتی که از آغاز همه‌گیری گرفته‌ایم اکنون مهم هستند. کارشناسان می گویند وقتی کووید-19 در جامعه کمتر باشد، خطر کمتر و فضای بیشتری برای آرامش وجود دارد، اما این افزایش زمان خوبی برای افزایش استتار، فاصله گذاری اجتماعی، شستن دست ها و سایر پروتکل های ایمنی است.

این به ویژه در مورد کودکان صادق است، زیرا اگر آنها با کودکان دیگر – به عنوان مثال در مدرسه یا مهدکودک معاشرت کنند – به احتمال زیاد با کودکانی که واکسینه نشده اند بیرون بروند.

کدام کودکان آسیب پذیرتر هستند؟

آلدروندی گفت: کودکان زیر یک سال، مبتلایان به بیماری‌های مزمن – عصبی، ایمنی یا تنفسی – و آن‌هایی که چاق هستند بیشتر در معرض خطر ابتلا به SARS-CoV-2 هستند.

سونی گفت که اینها شامل کودکانی می شود که سابقه سرطان خون دارند، شیمی درمانی دریافت می کنند یا دریافت کننده آن هستند.

دکتر کوثر آر. طلعت، دانشیار بهداشت بین‌المللی در دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ، والدین مضطرب را تشویق کرد تا با پزشک اطفال خود صحبت کنند. او گفت: «برخی از کودکان ممکن است نیاز داشته باشند تا زمانی که موج فروکش کند، در خانه نگهداری شوند و از دیگران محافظت شوند. “این یک گفتگوی کاملا فردی بین والدین و پزشکان است: خطرات آنها چیست و بهترین راه برای محافظت از فرزندانشان.”

والدین نگران چه کاری می توانند انجام دهند؟

اطمینان حاصل کنید که همه اطرافیان فرزندان واجد شرایط شما واکسینه شده و تقویت شده اند. اگر مجموعه ای دارید، اگر همه بزرگسالان اطراف آنها ماسک، واکسینه و تقویت شوند، خطر کمتری دارد. طلعت گفت که این یک پیله محافظ در اطراف آنها ایجاد می کند. اگر فرزندان خود را به مهدکودک می فرستید، مهم است که بدانید کارمندان واکسینه شده، تقویت شده و نقاب زده شده اند – و اگر بیمار شوند، نیازی به آمدن سر کار ندارند.

کرک سیل، که والدین را تشویق می‌کند برای سناریوهای احتمالی مختلف برنامه‌ریزی کنند، گفت: داشتن یک سیستم حمایتی برای افرادی که واکسینه شده‌اند و تقویت شده‌اند به این معنی است که اگر آزمایش مثبتی داشتید و می‌خواهید خود را از فرزندانتان جدا کنید، می‌توانید کمک بگیرید.

حتی وقتی بیرون هستید خود را مبدل کنید. سانی گفت: “اکنون توصیه می کنیم که کودکان، حتی زمانی که به مدرسه باز می گردند، در فضاهای باز پرجمعیت مبدل بمانند.”

این شامل زمین های بازی می شود که در آن تعداد زیادی از کودکان در همان منطقه هستند.

الدروندی گفت: والدین همچنین اگر قبلاً این کار را نکرده‌اند، باید از ماسک‌های باکیفیت‌تر برای کودکان – مانند ماسک‌های جراحی یا KN95 – استفاده کنند. او cleanaircrew.org/kids-masks را به عنوان یک منبع توصیه می کند.

کارشناسان به دلیل خطر خفگی، استفاده از ماسک را برای کودکان زیر 2 سال توصیه نمی کنند، بنابراین والدین کودکان در این گروه سنی ممکن است بسته به میزان راحتی، فاصله بیشتری از خود بگیرند.

از ازدحام مردم دوری کنید. سوئلان هاپفر، دستیار بهداشت عمومی در UC Irvine، توصیه کرد از مکان های شلوغ، به ویژه در داخل خانه خودداری کنید. او همچنین توصیه کرد برنامه های سفر را به تعویق بیندازید.

بچه ها را تست کنید. سونی گفت: کودکان به میزان زیادی سرما می‌خورند، بنابراین مهم است که در صورت بروز علائم برای بررسی اینکه آیا کووید-19 است، آزمایش شوند.

آزمایش در کودکان معمولاً مانند بزرگسالان است، اما چالش این است که کودک را به همکاری وادار کنیم. آلدروندی گفت: حتی قبل از ابتلا به کووید، برای تشخیص عفونت‌های ویروسی تنفسی در کودکان از جمله نوزادان تامپون‌های بینی و حلق می‌سازیم. این ویروس در کودکان و بزرگسالان یکسان است، بنابراین می توان از آزمایشات سریع در کودکان استفاده کرد.

او گفت که سایت های آزمایش می توانند از نظر ایمنی متفاوت باشند. “این ویروس در هوا پخش می شود، بنابراین مهم است که به یک محل آزمایش با تهویه مناسب – بیرون یا در ماشین خود بروید.” [and where] مردم ماسک های باکیفیت می پوشند و دوری می کنند.”

مطب پزشک اطفال شما نیز باید قادر به آزمایش باشد.

در صورت داشتن شرایط، آنها را واکسینه کنید. از آنجایی که کووید-19 غیرقابل پیش بینی است، کارشناسان از والدین می خواهند که فرزندان خود را واکسینه کنند. واکسن اطفال علیه کووید-19 مدرنا برای کودکان 6 ماهه تا 5 ساله ممکن است در اواخر ماه مارس یا اوایل آوریل مجاز شود، و انتظار می‌رود فایزر و BioNTech داده‌هایی را برای حمایت از مجوز واکسن خود در نیمه اول سال به قانون‌گذاران ارائه کنند. .

سونی گفت: “شما از احتمال ابتلای طولانی مدت COVID و MIS-C جلوگیری می کنید.” ما باید به ایمنی این واکسن بسیار اطمینان داشته باشیم تا آن را به این کودکان در این سن تزریق کنیم.

همچنین احتمال شیوع ویروس کرونا در کودک شما را کاهش می دهد. کرک سل گفت: «این فقط باعث می‌شود که شما در مورد آن خیلی کمتر نگران باشید.

سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید آلدروندی گفت: اضطراب والدین را می توان در کودکان خردسال احساس کرد. “برای والدین مهم است که سعی کنند نحوه واکنش به موقعیت های استرس زا را الگوبرداری کنند. والدین باید سعی کنند با تمرکز بر زمان حال و عدم نگرانی بیش از حد در مورد بدترین سناریوها، اضطراب خود را کاهش دهند. ایجاد فعالیت های روتین می تواند هم به والدین و هم به کودک کمک کند.”

کرک سل گفت: «هیچ سناریوی ریسک صفر وجود ندارد. در عوض، او گفت، این در مورد خطر کم و زندگی است که برای شما مفید است.

همه این کارشناسان تکرار کردند که اکثر کودکان در صورت ابتلا به ویروس کرونا – Omicron یا غیر آن – خوب خواهند بود. طلعت گفت: «امیدواریم که آنها مجبور نباشند آن را امتحان کنند. “اما نترسید.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Vodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Bozdurma