هنر طراحی داخلی با معماری رابطه تنگاتنگی دارد

به عنوان مثال استفاده از چوب به محیط شما حسی زنده و طبیعی می بخشد که هر کسی آن را دوست دارد. به عنوان مثال در هنگام خرید مبلمان و میز ناهارخوری مناسب برای فضای خود، علاوه بر سبک و رنگ آن، به راحتی آن نیز توجه کنید. شما قرار است اوقات خوشی را پشت میز و صندلی ناهارخوری خود داشته باشید. زیرا نور جنوبی در طراحی پلان در دسته نورهای مطلوب است که میتواند در طراحی فضاهای داخلی بسیار تاثیرگذار باشد. نکته دیگری که در این مرحله حائز اهمیت است این است که طراح اگر طرحی به نظرش رسید لازم است همان لحظه آن را پیاده کند، زیرا ممکن است دیگر آن طرح را به یاد نیاورد و این توسط طراحی با دست آزاد امکان پذیر است. چرا که این رنگ نشان دهنده و به وجود آورندهی هیجان است. یا در هنگام انتخاب رنگ باید توجه کنید که احساس خوبی را در شما ایجاد کند.

در حالی که اتاق خواب، اتاق مطالعه یا هر فضای دیگر خانه برای به وجود آمدن آرامش برای شما می باشد. مبلمانی که به خوبی و درست انتخاب شده باشند، می تواند عنصر طراحی داخلی باشد که تمام قسمت های مختلف را در یک اتاق زیبا به خوبی نشان می دهد. یکی از مهم ترین نکاتی که در طراحی داخلی یک فضا وجود دارد، استفاده از ترکیبات و اجزایی است که راحتی را برای کاربران فراهم کند. همان طور که پیش تر گفتیم، طراحی داخلی شامل انتخاب طرحی برای ساختار داخلی یک فضا و همچنین چیدمان و دکوراسیون داخلی آن است. این کتاب شامل استانداردهای بسیاری و طرحهای آماده و قابل توسعه برای دکوراسیون های داخلی میباشد که این استانداردها میتوانند به طراحان در ذخیرهسازی زمان هنگام دکوراسیون های داخلی کمک نمایند. برای طراحی و دکوراسیون خانه خود کافی است که در ذهن خود مجسم کنید که دوست دارید منزل شما چه نوع طراحی داشته باشد و سپس با توجه به تصور و سلیقه خود طراحی داخلی خانه خود را انجام دهید.

تاثیر رنگ در معماری داخلی و بررسی حالت آنها بروی انسان هم دقیقاً به همین شکل است و باید در انتخاب و استفاده از رنگ مناسب دقت کافی داشت تا بتوان ارزش بسیاری از زیبایی های معماری را حفظ و بیشتر به رخ کشید. سبک دکوراسیون اروپایی هامنطور که گفته شد بیشتر به احیای جلوه های خاص می پردازد و فضاهایی مدرنیته شکل می دهند. در حالت ایده آل ، مبلمان باید به نورپردازی ، پرده ها ، دکوراسیون و پوشش کف اضافه شده و در کنار آن ها قرار بگیرد تا ظاهر کلی و جذابیت اصلی خانه را ایجاد کند. این سبک جلوهای ساده و طبیعی دارد و باید مصالحی چوبی و سنگی که در آن به کار گرفته میشود، خام باشد و هیچ فرآیند تولیدی و مهندسی روی آن ها انجام نگرفته باشد. هر اثاثیه ای که انتخاب می کنید باید مکمل یک دیگر باشند، طراحی داخلی را بهبود ببخشند و اتاق را بدون قرار دادن وسایل اضافی زیبا نگه دارد. هنگام طراحی اتاق هایی که سبک ، فرم و عملکرد برجسته ای را نشان می دهند ، برخی از طراحان داخلی برتر ویژگی هایی که باعث زیبایی اتاق می شود را ایجاد و برجسته سازی می کنند.

اکنون که بودجه و زمان تخمین زده شده برای طراحی داخلی خود را تعیین کرده اید ، اکنون می توانید طرح هایی را جستجو کنید یا پیشنهاد دهید که با عوامل ذکر شده بخوبی کار کنند. بسیاری از طراحان داخلی به این نکته توجه دارند و طرح هایی را برای اتاق خواب ایجاد می کنند که شیک، زیبا و کاملاً کاربردی هستند. بسیاری از طراحان داخلی به دلیل استفاده موثر از فضا در عین ایجاد طرح های خیره کننده، شناخته شده اند. طرح کلاسیک ایرانی در واقع همان شکوه گذشته معماری ایرانی را درقاب جدید به تصویر می­کشد.که همخوان با فرهنگ ایرانی نیز می­باشد. با ارائه ایدههای جدید و خلاقانه برای طراحی منزل میتوان گامی مفید و مؤثر در این زمینه برداشت و این ایدهها حتماً نباید چیزهای عجیب و غریبی باشند و نیازمند به صرف هزینههای زیادی هم نیستند. کاربرد و زمینه ای که مبلمان برای آن استفاده می شود، بازتاب روشنی از سلیقه و سبک طراح داخلی است. در زمینه 3 بعدی کردن نرم افزار های زیادی در بازار وجود دارند ولی یکی از قوی ترین نرم افزار ها تردی مکساست.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از طراحی داخلی منزل مسکونی دکتر رضا شاطریان دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر