قرص مرک برای کووید-19 حمایت کمی از پانل FDA کسب کرده است

[ad_1]

با اختلاف اندکی، مشاوران سازمان غذا و داروی ایالات متحده روز سه شنبه به توصیه قرص جدیدی رای دادند که بیماران مبتلا به موارد اولیه کووید-19 می توانند در خانه مصرف کنند، علیرغم این واقعیت که وعده اولیه آن جای خود را به سود بسیار کمتری داد.

داروی ضد ویروسی Merck & Co، مولنوپیراویر، اکنون برای استفاده اضطراری در بریتانیا تایید شده است. انتظار می رود FDA ظرف چند روز تصمیم بگیرد که آیا از این روش پیروی کند یا خیر. آژانس موظف به پذیرش توصیه های هیئت تأثیرگذار نیست، اما در صورت قبول، احتمالاً با اقدامات احتیاطی قوی و نظارت دقیق، استفاده از دارو را فقط برای تعداد کمی از بیماران توصیه می کند.

در رای 13 به 10، هیئت مشاوره FDA تصریح کرد که آمریکایی‌های تازه آلوده که در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ هستند، نسبت به درمان‌های آنتی‌بادی موجود که نیاز به تزریق وریدی دارند، از یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی آموزش دیده، به درمان کووید-19 مقرون‌به‌صرفه‌تری نیاز دارند.

از آنجایی که جهش‌های ویروس کرونا باعث تضعیف اثربخشی پنج درمان آنتی‌بادی موجود می‌شود، بسیاری از مشاوران FDA گفته‌اند که از ورود قرصی استقبال می‌کنند که احتمال کمتری دارد با انواع جدید ویروسی تضعیف شود.

در عین حال، کارشناسان نسبت به قرص قرمز آزمایشی ابراز تردید کرده اند که احتمالا هرگز در کودکان استفاده نمی شود، به نظر می رسد خطری برای رشد جنین باشد و در افراد واکسینه شده که از عفونت های ناگهانی رنج می برند، آزمایش نشده است.

مرک به طور ضمنی اعتراف کرد که به دنبال تاییدیه برای استفاده از این دارو در کودکان نیست، زیرا آزمایشات حیوانی نشان داد که این دارو می تواند رشد استخوان و غضروف را مختل کند. و این شرکت داروسازی زنان باردار را در آزمایش‌های بالینی خود قرار نداده است، زیرا آزمایش‌های حیوانی نیز نشان می‌دهد که این دارو ممکن است باعث ایجاد ناهنجاری در رشد جنین شود.

اگر FDA اجازه استفاده اضطراری از مولنوپیراویر را در زنان در سنین باروری بدهد، آژانس ممکن است از آنها بخواهد قبل از دریافت نسخه، آزمایش بارداری انجام دهند. علاوه بر این، اگر این قرص برای زنان باردار تجویز شود، FDA احتمالاً مستلزم نظارت بر نتایج بارداری است.

در ابتدا، به نظر می رسد که قرص ضد ویروسی جدید در بیش از نیمی از افراد تازه آلوده که در معرض خطر بالای بستری شدن در بیمارستان یا مرگ هستند، از COVID-19 شدید جلوگیری می کند. با این حال، یک تجزیه و تحلیل کامل تر نشان داد که مولنوپیراویر خطر ابتلا به بیماری شدید را تنها تا 30 درصد در بزرگسالان پرخطر واکسینه نشده که شروع به مصرف آن در عرض 5 روز پس از مثبت شدن آزمایش عفونت کروناویروس کردند و از علائم خفیف رنج می بردند، کاهش داد.

دکتر لیندسی آر بادن، متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه هاروارد، که ریاست کمیته مشورتی FDA را بر عهده دارد، اثربخشی ظاهری مولنوپیویر را «تردید» نامید. او گفت که تصمیم خودش برای توصیه مجوز اضطراری FDA با توجه به بسیاری از سؤالات بی پاسخ در مورد خطرات دارو “بسیار دشوار” است.

اما او گفت “جمعیت هایی وجود دارند” که مزایای این دارو برای آنها بیشتر از خطرات است، از جمله افراد واکسینه نشده با بیماری های زمینه ای مانند چاقی و پیری.

چند تن دیگر از اعضای کمیسیون تایید سرد بادن را تکرار کردند.

جان ام. کوفین، محقق اچ آی وی و سرطان در دانشگاه تافتس، گفت که امیدوار است قرصی برای درمان ایمن و موثر کووید-19 ساخته شود.

کافین که به این مجوز رای مثبت داد، گفت: “مطمئن نیستم که این همان چیزی است که ما منتظرش بودیم.” “اما این تمام چیزی است که در حال حاضر داریم.”

این ممکن است برای مدت طولانی درست نباشد. فایزر، شرکت دارویی که واکسن mRNA برای کووید-19 را در کمتر از یک سال تغییر داد، از FDA خواسته است تا مجوز استفاده اضطراری از یک قرص ضد ویروسی را که پیشنهاد می‌کند Paxlovid نامیده شود، بدهد.

تجزیه و تحلیل اولیه کارآزمایی‌های بالینی اولیه نشان داد که بیماران خفیف مبتلا به کووید-19 که Paxlovid را طی سه تا پنج روز پس از تایید عفونت دریافت کرده‌اند، 86 درصد کمتر از افرادی که قرص دارونما دریافت کرده‌اند، در بیمارستان بستری می‌شوند یا می‌میرند.

سوال کلیدی دیگر در مورد Merck این است که آیا باید به بیمارانی که واکسینه شده اند یا به دلیل حمله قبلی کووید-19 مصونیت دارند داده شود. مرک این دارو را در افراد واکسینه شده مطالعه نکرده است، اما داده‌های تعداد انگشت شماری از بیماران مبتلا به عفونت‌های قبلی نشان می‌دهد که فواید کمی برای آن‌ها دارد.

برخی از مشاوران FDA همچنین نگران هستند که آزمایش‌های بسیار کمی برای رد آنچه که آنها «احتمال نظری» می‌نامند انجام شده است که این دارو می‌تواند جهش‌های ژنتیکی را در بیماران ترویج کند که می‌تواند سال‌ها بعد به بیماری‌هایی مانند سرطان منجر شود. این ترس‌ها ناشی از آزمایش‌های حیوانی است که جهش‌هایی را در سلول‌های با رشد سریع مانند مغز استخوان تشخیص می‌دهند.

روش جدید عمل مولنوپیراویر نگرانی هایی را ایجاد کرده است. این دارو با افزایش سرعت جهش‌های تصادفی در دستگاه تکثیر کرونا، پیشرفت کووید-19 را کسل‌کننده می‌کند. جهش های ناشی از دارو ویروس را مثله کرده و باعث پراکندگی و مرگ آن می شود. گزارشی از کارکنان FDA در مورد مولنوپیراویر می گوید که تغییرات ژنتیکی در RNA را می توان “از لحاظ نظری” به روش هایی تبدیل کرد که باعث تا شدن آن به DNA سالم انسان شود. این می تواند منجر به تصادف برای افراد آسیب دیده شود.

اعضای گروه همچنین نگران هستند که تسریع جهش‌های RNA در میلیون‌ها بیمار بالقوه می‌تواند با تسریع ظهور گونه‌های جدید کرونا، تأثیری ناخواسته بر سلامت عمومی داشته باشد.

زمانی که داروی ضد ویروسی برای بیماران مبتلا به کووید-19 با سیستم ایمنی ضعیف تجویز می‌شود، خطرات می‌تواند بیشتر باشد، افرادی که تمایل دارند ویروس را برای مدت طولانی‌تری در خود جای دهند و بنابراین جهش‌های بیشتری ایجاد می‌کنند. به گفته اعضا، افرادی که دوره پنج روزه داروی ضد ویروسی را شروع می کنند اما مصرف تمام دوزهای خود را فراموش می کنند نیز می توانند به جهش های بارور تبدیل شوند که به ویروس اجازه می دهد از دفاع سیستم ایمنی دور بزند.

اگر مولنوپیراویر به طور قابل اعتماد عفونت ها را کوتاه کند و زمان تکثیر ویروس در بدن بیماران را کاهش دهد، می توان این نگرانی ها را از بین برد. اما همانطور که کافین گفت، سازش “مشخص نیست”.

دکتر سانکار سوامیناتان، متخصص بیماری‌های عفونی در دانشگاه یوتا، در مخالفت با این مجوز، اثربخشی مولنوپیراویر را در بهترین حالت “متواضع” خواند.

او گفت که خطر جهش در بیماران فردی هنوز باید روشن شود. تا زمانی که این کار انجام نشود، او به دلیل «جمعیت بالقوه تحت تأثیر زیاد، رأی نمی‌دهد [and] خطر تأثیرات گسترده بر نقایص مادرزادی، از جمله احتمال به خطر افتادن فرزندان خود توسط پدران به دلیل جهش در اسپرم.

تعدادی از اعضای کمیسیون، از جمله برخی از کسانی که مولنوپیراویر را تایید کرده بودند، ابراز امیدواری کردند که در صورت ظهور داروی مؤثرتر با نگرانی های ایمنی کمتر، FDA لغو مجوز اضطراری را بررسی کند.

فایزر بخشی از یک خانواده ده ساله قرص های ضد ویروسی است که به عنوان مهارکننده های پروتئاز شناخته می شوند، درمان استاندارد برای HIV و هپاتیت C. آنها متفاوت عمل می کنند و به نوع نگرانی های جهش ناشی از Merck مرتبط نیستند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesLevitrakorsan taksiVan Escortaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüwww.arabaoyunu.org