سیر سیاه امروزه به عنوان یک گیاه دارویی

سیر سیاه امروزه به عنوان یک گیاه دارویی با خواص فراوان برای درمان بسیاری از مشکلات و بیماری ها استفاده می شود. این نوع سیر در واقع همان سیری است که با تعویض آن سیاه می شود و به دلیل رنگش به این نام خوانده می شود. این دارو برای اولین بار در کشور کره تولید و مورد استفاده قرار گرفت و مورد استفاده قرار گرفت.

سیر سیاه چیست؟

هنگامی که سیر معمولی تخمیر می شود، فعل و انفعالاتی روی آن ایجاد می شود که رنگ، بو، طعم و خواص آن را تغییر می دهد. این سیر حالت ژله ای پیدا می کند و در طی این فرآیند تغییرات بوی سیر که برخی به آن حساس هستند از بین می رود. این فرآیند باید در دما و رطوبت مشخص و اندازه گیری شده انجام شود تا نتیجه صحیح به دست آید. در نهایت محصول به دست آمده دارای رنگ تیره است اما تندی معمولی سیر را ندارد و این فرآیند طعم شیرینی به آن می دهد که افراد به راحتی می توانند آن را بجوند و بچشند و همانطور که گفته شد بوی تند سیر برای بسیاری از افراد آزار دهنده است. نیز در این محصول حذف می شوند.

خواص استثنایی سیر سیاه

اولین و مهمترین خاصیت این داروی گیاهی ضد سرطان بودن آن است زیرا آنتی اکسیدان های زیادی دارد. همچنین توانایی خود را برای تقویت سیستم ایمنی حفظ می کند که سیر طبیعی دارد. همچنین در کاهش استرس و پیشگیری از بیماری های تنفسی مانند آسم بسیار موثر است و از سرماخوردگی در فصل سرد سال نیز جلوگیری می کند.
آرام آرام این سیر برای افرادی که از آرتروز یا درد عضلانی رنج می برند بسیار مفید است. سیر همچنین به افرادی که مشکلات فشار خون متغیر دارند کمک می کند و فشار خون را تنظیم می کند.

اینها تنها بخشی از خواص این نوع سیر است که می توانیم از آنها برای دستیابی و حفظ سلامتی خود استفاده کنیم. البته اخیراً با کمک این سیر محصولات دیگری نیز تهیه شده است که در دسترس مردم سراسر جهان است. اینها شامل قرص های مکمل است که البته در حال حاضر فقط در ویتنام تولید می شود و در سراسر جهان به فروش می رسد.

تولید و ارسال این محصول در ایران

این محصول فوق العاده در گذشته در کشور ما تولید نمی شد و افرادی که نیاز به تهیه و استفاده از آن دارند مجبور می شوند آن را از مراکز وارد کننده این محصول همانند فروشگاه کالایاب خریداری کنند. اما برای اولین بار با ساخت دستگاه مخصوص این کار که فرآیند تخمیر را با حرارت (دمای 60 تا 77 درجه) و رطوبت مناسب برای تولید سیر سیاه به درستی انجام می دهد، این محصول در استان … سمنان و دامگان و امروز سیر سیاه ارزان با قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان می رسد.

با توسعه تولید این سیر در کشور می توان آن را به طرق مختلف در اختیار مردم قرار داد. حتی می توان آن را خشک کرد تا به صورت پودر در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد تا کاربردهای متفاوتی داشته باشند.
من سیر سیاه می فروشم

این محصول در واقع در کشورهای جنوب شرق آسیا تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، اما امروزه تولید این نوع سیر توسط جوانانی در کشور بومی سازی شده است که به مطالعه گیاهان دارویی و ترکیبات آنها می پردازند و به همین دلیل استفاده از این محصول مفید آسان است. و با قیمت مناسب در اختیار عموم قرار می گیرد.

این گیاه دارویی را از کجا تهیه کنیم؟

سیر سیاه را از کجا بخریم ؟امروزه که افراد بیشتری از خواص این سیر اطلاع دارند، سیر سیاه فروش زیادی پیدا کرده است و در سبد دارویی علاقه مندان به داروهای گیاهی قرار می گیرد. این محصول در بسیاری از فروشگاه های عرضه کننده محصولات دارویی و گیاهی به فروش می رسد و حتی برخی از عطاری ها نیز آن را به فروش می رسانند.

همچنین این امکان را برای شما فراهم کرده ایم که از طریق ما به راحتی این سیر مرغوب را با قیمت مناسب و کیفیت عالی تهیه کنید. با توجه به تولید این محصول در کشور شما می توانید آن را به صورت تازه تهیه کنید و ما این امکان را برای شما فراهم کرده ایم. پس با خیال راحت خرید و مصرف کنید و از نظر کیفیت و تازگی و قیمت مناسب خیالتان راحت باشد.

ایندکسر