راهنمای خرید کابل HDMI و آشنایی با انواع کابل های HDMI بازار

در صورت نیاز ، میزان تازه سازی را نیز تغییر دهید. در این مورد ، یک DisplayPort به کابل نر HDMI نیاز دارد، در غیر این صورت به یک آداپتور با انتهای نر DisplayPort و انتهای ماده پورت HDMI نیاز خواهید داشت. یک آداپتور USB-C با انتهای نر USB-C و انتهای ماده HDMI نیز کار خواهد کرد. در این حالت ، یک کابل دو سر نر با یک سر USB-C و HDMI در انتهای دیگر مورد نیاز است. از یک کابل دو سر نر با یک سر VGA و HDMI از طرف دیگر استفاده کنید ، یا از یک آداپتور با انتهای نر VGA و انتهای ماده HDMI استفاده کنید. این امر خرید آداپتور مناسب را دشوار می کند ، بنابراین قبل از خرید مشخصات PC خود را بررسی کنید تا کابل یا آداپتور صحیح مشخص شود. برخی از آنها دارای آداپتور mini-DisplayPort تغییر یافته هستند. دو نوع کابل MHL وجود دارد که آنها را با نامهای Active(فعال) و Passive (غیرفعال) میشناسند که نوع Active آن معمول تر است.

کابل Active HDMI دارای Input ورودی و Output خروجی است که روی کانکتور آن مشخص شده است. محافظ کابل Onyx High-Speed HDMI کاملاً مقاوم میباشد و همچنین کابل دارای مجوز رسمی اچ دی ام آی است. البته لازم به ذکر است که این کابل با تمامی دستگاه هایی که پورت اچ دی ام آی دارند سازگار است. کانکتورهای طلایی جهت داشتن بهترین اتصال و تبادل صدا و تصویر است و با سیستمهای HDMI v1.3 و قدیمی سازگار است. اکثر کامپیوترها و تعداد زیادی از لپ تاپ ها نیز این گزینه اتصال را ارائه می دهند و این گزینه را به یکی از ساده ترین راه ها برای اتصال کامپیوتر شما به تلویزیون تبدیل کرده است ، مخصوصاً با در نظر گرفتن این که فقط با یک کابل هم تصویر و هم صدا کار می کند. اما در سایر بخش ها نظیر نمایش رنگ مشکی، تفاوت خاصی وجود ندارد و در واقع تلویزیون های 4K نیز از همان تکنولوژی LCD بهره می برند با این تفاوت که رزولوشن بالاتری را نمایش می دهند. این دستگاه نسبت به مدل قبلی قیمت پایین تری دارد و تفاوت اولیه آنها تعداد پورت ها در گیرنده و فرستنده است.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهدهی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. DisplayPort دادههای خود را به صورت بستهای منتقل میکند که شبیه به عملکرد رابطهای «Ethernet» (کابل LAN) و USB است، از همین رو نیز بهترین مصرف را در رایانهها دارد و برای سیستمهای صوتی خانگی تولید نشده است. رایانه های شخصی مدرن و بدون اتصال HDMI یا DisplayPort اغلب گزینه دیگری در قالب USB-C دارند. به عنوان مثال ، در یک تلویزیون هوشمند LG با webOS ، مالکان ابتدا باید برنامه Device Connector را بارگیری کرده و گزینه PC را انتخاب کنند ، به دنبال Screen Share و Miracast . این راهنما نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون در سیستم عامل ویندوز 10 را نشان می دهد. ویندوز 10 بر اساس تنظیمات شما باید تلویزیون را به عنوان نمایشگر خارجی شناسایی کرده و آن را به عنوان نمایشگر گسترده یا تکراری ارائه دهد. برای اتصال دو دستگاه ، یک سر کابل HDMI را به پورت تلویزیون و سر دیگر آن را به پورت PC وصل کنید. همانند اتصال HDMI استاندارد، ویندوز 10 باید تلویزیون را به عنوان نمایشگر خارجی تشخیص دهد. در بیشتر موارد ، بیش از یک عدد پورت در پشت و یا در کنار تلویزیون قرار دارد.

موضوع قابل توجه کابل ها و اتصالات اضافی برای تست و امکان (ATC(Authorized Testing Center برای تست کابل های جدید با طول بیشتر برای جایگزینی کابل های قدیمی می باشد. متأسفانه ، تلویزیون ها معمولاً اتصالات DisplayPort ندارند، بیشتر آنها فقط برای مانیتورهای رومیزی اختصاص دارند. از این کابل می توان برای تمام تلویزیون های HD و Full HD و دستگاه های BLU-BRY استفاده کرد. امروزه تکنولوژی های جدید همانند وای فای و NFC امکان انتقال و نمایش فایل ها را بدون رابط فراهم میکند اما دستگاه های کمی قدیمی تر همچنان برای نمایش زنده تصاویر نیاز به رابط و یا جابجا کردن کارت حافظه و استفاده از رم ریدر دارند. بسیار دور از کاربرد است اما در بعضی موارد قابل استفاده است. جواب در واقع همان تلویزیون هوشمندی است که احتمالا قیمت قابل توجهی را برای خرید آن صرف کرده اید. تمام نمایشگرها و تلویزیون های مدرن دارای پورت HDMI هستند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت کابل hdmi رویال.

ایندکسر