راهنمای خرید ورق گالوانیزه با کیفیت آهن یکتا

کمپانی آهن و فولاد تاج در سال 1384 کار خویش را در حوزه برش ورق‌های گالوانیزه آغاز کرد. اما با دقت به نیاز بازا

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 28 آبان 1401
کمپانی آهن و فولاد تاج در سال 1384 کار خویش را در حوزه برش ورق‌های گالوانیزه آغاز کرد. اما با دقت به نیاز بازار و فرایند رو به رشد همین واحد تولیدی خرید دستگاه‌های رول فرم کرکره را در دستور کار قرار اعطا کرد تا بتوانیم به صورت تخصصی به ایجاد کرکره شیروانی در فرم های مختلف بپردازیم. به‌دلیل ماهیت فولاد، در آب و هوای مرطوب و در شرایط وجود اکسیژن و آب در محیط، احتمال خوردگی آن وجود دارد. یکی از از راه‌هایی که می‌توان ازین ایراد خودداری کرد، گالوانیزه نمودن فولاد است. در همین مطلب تلاش داریم در مورد گالوانیزه کردن فولاد، حالت مراقبت ورق گالوانیزه، علت زنگ‌زدن ورق گالوانیزه و … مطالبی را اساسی شما به اشتراک بگذاریم که امیدواریم به جهت شما موءثر واقع شود. این‌که ورق گالوانیزه چیست و اهمیت چه روش­هایی ساخته می­شود؟ روش­‌های متمایز به جهت گالوانیزه نمودن ورق فلزات وجود دارد. دسته‌بندی نشده از لحاظ هزینه، مناسب و مقرون به صرفه است، همین امر سبب ساز می شود که جراحت کمتری متحمل شده و مصرف کننده نگرانی و دغدغه ای از همین بابت نداشته باشد. چنانچه از نحوه غوطه ور نمودن آهن در حوضچه مذاب استفاده شود از آن به تیتر روشی همگانی و اقتصادی یاد می شود که در شکل بهره وری از این سبک کل سطح آن پوشیده از روی می شود. فولاد گالوانیزه را می توان اصلی آب قلیایی اسپری کرد و بعد اساسی یک پارچه ی نرم آن را تمیز نمود. حالا در همین نصیب می خواهیم به همین مورد قضیه بپردازیم که زنگ زدگی فولاد به چه صورت و بر مبنا چه عواملی رخ می گیرد؟ در ادامه ی نوشته اساسی ما یار باشید. تیم كارخانه های همین شركت در استان اصفهان ،مناطق صنعتی درچه، مباركه و اشترجان قرار گرفته اند كه از نظر اقلیمی برای ارسال بار به اتمامی نقاط كشور سهولت داراست و در مركزیت ترانزیت داخلی قرار گرفته است. به طور کلی سقف فولادی گالوانیزه میتواند بیش از 30 سال عمر کند، جالب میباشد بدانید که در حالت ‌‌ایده‌آل ورق گالوانیزه فرم دیتا شده می‌تواند تا 60 سال هم سلامت بماند. البته در شرایط آب و هوایی و محیط‌های خورنده مثل ساحل دریا یا در بخشها صنعتی، ممکن است سقف گالوانیزه فقط 10 سال استمرار بیاورد. گالوانیزه نمودن ورق سبب ساز ارتقا دوام آن می‌گردد و می‌تواند در حالت آب و هوایی نامناسب مقاومت کند. عمر طولانی و استحکام زیاد، مهمترین دلایل محبوبیت این ورق‌ها در بین سرمایه گذاران است. مقدار ضخامت لایه روی که در مقدار مقاومت ورق و همچنین قدمت موثر آن اثرگذار هست در این نحوه تولید، رابطه مستقیم دارای مدت زمان غوطه ور بودن ورق در بر روی مذاب، شتاب عمل و همینطور مقدار بر روی مذاب استعمال شده دارد. در این طرز به دو رخ پیوسته و ناپیوسته ورق ها را گالوانیزه می کنند و ضخامت لایه نگهدارنده می تواند کمتر از 1 اونس بر فوت مربع تا 2.75 اونس بر فوت مربع باشد.

روش خمکاری ورق گالوانیزه :

نباید حتی به جهت مدت دوران کوتاهی ورق‌های گالوانیزه را پلاستیک پیچ کنید. مشتریان گرامی، جهت ارائه سرویس ها خوب تر (از قبیل مشاوره خرید، موجودی و ارزش روز) اساسی واحد فروش تماس بگیرید. چنانچه دفعه دیگر هنگام رانندگی در شهر یا اتوبان‌ها، به تابلوهای هدایت و رانندگی، ایستگاه‌های اتوبوس و گاردریل‌ها اکثر اعتنا کنید، متوجه خواهید شد که ورق گالوانیزه در هر نقطه از شهر حضور دارد. در همین طرز پوشش بر روی اساسی به کار گیری از جریان جت مافوق صوت بر بر روی تراز فلز قرار می‌گیرد. • از تماس طولانی مدت محصولات اهمیت مواد مرطوبی همچون خاک یا علف جلوگیری کنید.
  • پروسه گالوانیزه ،بیشتر از یک لایه حفظ کننده می باشد در حقیقت همین لایه به جزیی از مرحله فولاد تبدیل می شود که نسبت به فولاد تحت لایه نقش آند را بر عهده می گیرد.
  • از جمله ورق های فولادی می قدرت به ورق سیاه، ورق روغنی، ورق گالوانیزه، ورق رنگی، ورق استیل، ورق اسید شویی و … اشاره کرد.
  • ادعا می شود که کربنات روی لایه محافظ میباشد و عمدتا مسئول مقاومت بالای ورق روی در اتمسفرهای ساده است.
  • روی در آند اکسیده می گردد به همین خاطر که فلزی پست‌تر یا به قولی فعالتر از آهن می باشد و حساس پتانسیل احیاء کمتری نسبت به آهن می باشد و از پتانسیل اکسید بیشتری نسبت به آن برخوردار است .
  • بعد از دکتر لوئیجی، دانشمند دیگری به نام الساندرو ولتا، تحقیقات زیادی درباره خواص ترکیب این دو عنصر انجام بخشید و سعی کرد تا بتواند از واکنش‌های مخرب آهن جلوگیری کند.
پوشش بر روی که بر سطح آنان قرار دارد کل حفره‌های موجود بر روی ورق را پر می کند و همین فرمان باعث بالا رفتن مقاومت ورق گالوانیزه در برابر مشکلات فیزیکی احتمالی می‌شود. چنانچه لایه روی دچار مشکلاتی نظیر خوردگی و … شود می اقتدار دوباره آن را تعمیر کرد و کلیه این مشکلات دارای دیده غیر مسلح نیز قابل تشخیص است. کارخانه‌های ایرانی مهم بهره به نقل از وبسایت خبرگذاری بردن از علم روز جهان عملکرد کرده‌اند بهترین ورق‌های گالوانیزه اهمیت مقاومت و میزان مرغوب بودن بالا را عرضه کنند و برند و معتبر خود را کلیدی ارائه بهترین محصولات بالا ببرند. امروزه از ورق های گالوانیزه در بدنه پست ها و تابلوهای برق به مقدار متعددی به کارگیری می شود که بایستی به نکته های ذکر شده توجه کرد تا قدمت و کیفیت این کالا نگهداری گردد.

ورق گالوانیزه: فرمانروا فلزات

این پروسه به همین معنی است که فلز آهن دارای یک مانع حافظ هست که آن را در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم می کند. پوشش روی فولاد گالوانیزه گرم در خشن ترین خاک 35 تا 50 سال و در خاک های کمتر خورنده 75 سال یا بخش اعظم دوام می آورد. هر چند رطوبت بر خوردگی تأثیر می گذارد، اما خود دما تأثیر کمتری دارد.

ورق گالوانیزه، مشخصات آن و هر آنچه نیاز دارید بدانید.

در دوران خرید کردن جنس صد رد صد به ضخامت سطح رویه‌ی ورق توجه کنید چرا که تاثیر بسزائی در میزان مقاومت ورق در برابر شرایط خوردگی و زنگ‌زدگی دارد. 4 بدون شک به لایه های میانی ورق های گالوانیزه توجه نمایید و موقع خریداری بدون شک بررسی های حتمی را انجام دهید. همچنین ساخت این ورق­ها حساس طرز گرم سبب می­شود؛ مقاومت بیشتری داشته باشد. در عصر مدرن، اصطلاح گالوانیزه کردن عمدتا به پوشش فلز روی بروی فلز یا آلاژی دیگر اطلاق می گردد که جهت جلوگیری از اکسید شدن و زنگ زدگی آن انجام می گردد ، به غیر از کاربرد فوق. رنگ گالوانیک، نیز برگرفته از این روند می باشد که به وسیله استانیسلاس سورل فرانسوی، در دسامبر ۱۸۳۷ تصویب شد. یک عدد از بهترین شیوه ها به جهت تولید ورق های گالوانیزه به کار گیری از نحوه ی غوطه وری گرم می باشد.

پوشش بر روی در ورق های گالوانیزه

ورق گالوانیزه یکی از محصولات فولادی هست که به وسیله یک لایه منحصربه‌فرد روی، پوشیده می‌شود تا در برابر خوردگی، زنگ زدگی، رطوبت، ضربه و… مقاومت بالایی داشته باشد. اما مراحل پوشاندن ورق‌های فولادی با آلیاژ روی، در دمای ۴۶۰ رتبه سانتی‌گراد انجام می‌گیرد. نوع و نحوه تولید ورق ‌های فولادی و همچنین استاندارهایی که بر شالوده آن تولید شده اند، موجب شده، هر کدام مهم خاصیت ‌ها و قابلیت‌ های خاص خویش باشند. با دقت به ایراداتی که همین دسته ورقها حین فعالیت به وجود می آورند، تقاضای آنان رو به کاهش است. ورق های گالوانیزه نو اختلاف ارزش چندانی اصلی ورق های سکو دو ندارند ولی کیفیت و ظواهر آن‌ها تضمین شده است. در حالتی‌که ورق گالوانیزه را برای به کارگیری در اثاثیه خانگی، سردخانه و فریزر، تهویه مطبوع، کابینت سازی و مانند آن نیاز دارید سفارش می شود گونه های ورق گالوانیزه درجه یک را خریداری کنید. بها اشکال ورق گالوانیزه فولاد مبارکه، شهرکرد، تاراز، کاشان، هفت الماس و گونه های ورق های گالوانیزه وارداتی را از وب سایت کشور‌ایران متال اخذ کنید. پوشش روی به مراد محافظت از خوردگی و از نحوه غوطه وری داغ یا آبکاری الکتریکی بر روی فولاد اعمال می شوند. روی از لحاظ الکتروشیمیایی کار بیشتری نسبت به فولاد دارد و بنابراین به شکل گالوانیکی حل شده و در سرانجام انحلال آن سبب ساز تولید محصولات خوردگی می شود. به این ترتیب حضور ورق گالوانیزه در گوشه و کنار مرطوب به خصوص زمان بسته بندی یا این که قرار گرفتن در معرض باران ممکن قیمت ورق گالوانیزه شیروانی هست سبب ساز ساخت شوره سفید شود. در سال ۱۳۷۵ مهم هدف تولید گونه های ورق فولادی اعم از ورق گالوانیزه و زنگ نزن تاسیس گردید. بهره برداری از خط ایجاد ورق گالوانیزه در سال های آتی اهمیت ظرفیت ساخت اسمی ۱۰۰۰۰۰ تن آغاز شد. در واقعیت همین شرکت حدود پانزده % از نیاز بازار فولاد داخلی را تامین کرده و مقدار صادرات آن نیز در حدود ۴۰-۲۰ درصد از مقدار ساخت داخلی می باشد. ورق‌های گالوانیزه مقاومت زیادی در برابر انواع صدمات مثل سایش و خوردگی دارند. با همین روش، تمامی سطح های ورق اعم از فرورفتگی‌ها، گوشه‌ها و لبه‌های ورق پوشش دیتا شده و از خوردگی پرهیز می‌شود. بسیاری از افراد در زمان خرید کردن ورق گالوانیزه اساسی چالش‌هایی مواجه میشوند چرا که قوی به تشخیص ورق گالوانیزه تقلبی از جور اهمیت و اصل آن نیستند. به‌طورکلی ورق‌های گالوانیزه اهمیت سطحی براق، صیقل و فوق‌العاده شفاف هستند. برندهای چینی % کوتینگ پایینی دارند و ممکن است چندان مطلوب برای بنا های همسایه با آب نباشند. ورق های گالوانیزه در ضخامت های متعدد به ساخت می رسند و این خویش حاکی از کاربردهای وسیع این ورق ها می باشد. قاعدتا هر ضخامتی از ورق گالوانیزه به جهت یک کاربرد خاص مناسب می باشد. در همین دربین می اقتدار ورق گالوانیزه 0.6 میل را به تیتر مالامال مصرف ترین مدل از ورق گالوانیزه نشان کرد. تراز مقطع ورق‌های فولادی برای کاربردهای مختص گوناگون است ، ازهمین‌ رو هر یک از آن ها ابعاد تولیدی متفاوتی دارن. در تراز آخرین ساخت فرآورده می بایست ابعاد آن تحلیل بشه تا مقدار تولرانس آن در حد بهینه باقی بمونه و توسط بازرسان تایید بشه.

* استانداردهای ورق گالوانیزه

اولین و رایج‌ترین ورق موج‌دار به جهت پوشش سقف‌های شیب‌دار که از زمان‌های پیشین مورد استعمال قرار می‌گرفته، ورق گالوانیزه طرح کرکره سینوسی است. به استدلال شباهت ظاهری همین فرم ورق به موج‌های دایره‌ای و مدور به آن سینوسی گفته می‌شود. همین نوع ورق کاربردهای متنوعی از پاراگراف پوشش سقف‌های شیروانی و حصار به دور زمین و ساختمان دارد. کرکره‌های سینوسی رنگی به دلیل زیبایی بی‌نظیری که دارا‌هستند طبیعتاً بها بالاتری نیز خواهند داشت. شرکت آهن‌ رسان اساسی بیش از 3 دهه تجربه مدیران آن، در زمینه تأمین انواع مقاطع فولادی به جهت مصرف‌کنندگان در صنعت های ساخت‌وساز، خودروسازی، کارگاه‌ها و سوله های تولیدات صنعتی و...

طرح توجیهی ورق گالوانیزه⚜️(pdf+doc) سال 1401

در این حالت ورق‌های فولادی را در یک حمام مذاب از روی که دمای آن حدود 460 جايگاه سانتی گراد است، غوطه ور می‌کنند. بها ورق گالوانیزه و بقیه محصولات فولادی به‌صورت روزمره در وب‌سایت سراج توس به‌روز رسانی می‌شود. برای تدبیر از ارزش ورق گالوانیزه‌ اصفهان و کارخانه‌های دیگر، به جدول ارزش این جنس در وب‌سایت ما مراجعه کنید و پس از مقایسه قیمت‌ها، اساسی اطمینان خرید کنید. در شکل نیاز به مشاوره‌، در همه مراحل خرید، مشاوران سراج توس، آماده‌ی پاسخگویی به سوال ها شما هستند. خطوط کوره ای کار کشته هستند اصلی تهیه و تنظیم پارامترهایی مثل دمای کوره ها، شتاب سرد کردن ورق، سرعت عبور ورق از کوره و … خاصیت متفاوتی از ورق فولادی پایه ساخت نمایند. لذا فرایند مهیا سازی ورق فولادی به جهت پوشش دهی از دارای بالایی برخوردار می باشد. در این در میان مخلوط شیمیایی و گرید فولاد مبنا نیز در گرفتن خواص مطلوب نقش اهمیت دارد. پروسه نورد ورق فولادی هم در خاصیت نهایی فرآورده گالوانیزه موءثر می باشد.

محصولات کاسپین استیل

از این طریق به جهت پوشش دهی قطعاتی با میزان ۳۰۰ – ۲۰۰ میلی متر و وزن قلیل تر از ۵۰ کیلوگرم به کار گیری می شود. در پوشش دهی مکانیکی ورق گالوانیزه از شیوه غوطه ور شدن در ترکیبی از پودر فلز روی و ذرات شیشه گالوانیزه می شود. محل انبارش این ورقها می بایست سرپوشیده باشد تا از آفتاب، باد و باران نگهداری شوند. از طرفی نحوه چیدمان ورق ها باید به گونه ای باشد که به یکدیگر نچسبند. ورقهایی که در شرایط نامناسب انبار می شوند به تدریج بر بر روی آن ها شوره تشکیل می شود. ورق فولادی کلیدی روکش بر روی یا این که گالوانیزه سبب ساز می‌گردد تا کابینت‌های آماده در درمقابل فرسودگی و زنگ زدن دوچندان مقاوم باشند. فکر نمیکنم اثاثیه خانگی وجود داشته باشه که از ورق فلزی در ساختش استعمال نشده باشه. ۶- سپس ورق‌ها مهیا گالوانیزه کردن می گردند ولی قبل از آن می بایست ماده‌ای به اسم فلاکس را که ترکیبی از روی، کلرید و یکسری عنصر دیگر می باشد بر روی ورق‌های آهنی بریزیم. این کار منجر می‌شود تا بر روی به مهربانی بر سطح ورق بچسبد و ثبات خویش را مراقبت کند.

مقاومت حرارتی ورق گالوانیزه

در همین روش، مثل طریق گالوانیزه سازی گرم، ورق فرایندهای تمیز سازی را پشت سر می‌گذارد. سپس از یک حوض پر از بر روی مذاب می‌گذرد و آنگاه به شرایط ابتدایی خویش گشوده می‌گردد. ساده بگوییم، گالوانیزه سازی یک فلز، قابلیت ضد پوسیدگی و مقاومت در برابر زنگ زدگی به آن می‌دهد. سوای پوشش حفاظتی روی، فلز در معرض موادتشکیل دهنده جراحت زننده (مانند رطوبت، آب، آلودگی شیمیایی و…) قرار می‌گیرد و دارای سرعت بسیاری بیشتری اکسید شده و زنگ می زند. به خواسته جلوگیری از پوسیدگی و زنگ زدگی، فولاد گالوانیزه جایگزینی مقرون به‌صرفه، بجای استفاده از موادی همچون فولاد ضد زنگ آستنیتی یا آلومینیوم است. طریق ساخت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه به طرز غوطه وری گرم به صورت مداوم بوده که در نهایت ورق تولیدی به صورت کلاف تحویل داده می شود.
آخرین مطالب