دیوان عالی حکم بایدن در مورد واکسن در محل کار را زیر سوال برده است

[ad_1]

اکثریت محافظه‌کار در دیوان عالی طرح پرزیدنت بایدن را در روز جمعه برای الزام بیشتر مقامات ایالات متحده به واکسینه شدن برای COVID-19 یا انجام آزمایشات هفتگی زیر سوال بردند.

قضات موافقت کردند که تقسیم بندی چریکی در مورد واکسن ها را ارزیابی کنند و وکلای 27 ایالت تحت رهبری جمهوری خواهان را که می گویند دولت دموکراتیک از اختیارات خود فراتر رفته است، بشنوند.

در نظرات و پرسش‌های خود، قضات به همان شیوه دودستگی به نظر می‌رسند، سه دموکرات منصوب شده توسط دموکرات‌ها حمایت قاطع خود را از طرح بایدن ابراز کردند، در حالی که شش جمهوری‌خواه به شدت ابراز تردید کردند. محافظه کاران نسبت به مقررات جدید و گسترده فدرال بدبین هستند و این ایده را زیر سوال می برند که کنگره قوانین سختگیرانه ای در محل کار برای دو سوم کارمندان کشور داشته یا خواهد داشت.

در مقابل، قضات لیبرال گفتند که از اینکه دادگاه عالی می تواند الزامی برای واکسینه شدن کارمندان در برابر ویروسی که بیش از 800000 آمریکایی را کشته است را مسدود کند، شگفت زده شدند.

قاضی النا کاگان گفت که قانون فدرال به وزارت کار اجازه داده است تا قوانین “اضطراری” مورد نیاز برای محافظت از کارمندان را در برابر خطرات جدی اتخاذ کند. او پرسید: «چرا این برای کاهش خطر جدی ضروری نیست؟» این بزرگترین تهدید برای سلامت عمومی است که این کشور در قرن گذشته با آن مواجه است. ما می دانیم که بهترین راه برای جلوگیری از شیوع، واکسینه کردن مردم است.»

قاضی استفان جی بریر گفت: «دیروز سه چهارم میلیون مورد جدید گزارش شد و بیمارستان‌ها دوباره در حال پر شدن هستند. او گفت: «باور نکردنی» برای دادگاه است که بگوید «قطع این واکسیناسیون ها به نفع عمومی است».

قاضی سونیا سوتومایور، که از کودکی به دلیل دیابت تحت درمان بوده است، به دادگاه نیامد، اما از دفتر خود تلفنی شرکت کرد. او اصرار داشت که قانون بایدن به عنوان یک “اجبار واکسن” توصیف نشود زیرا به کارمندان این امکان را می دهد که واکسینه شوند یا آزمایش های هفتگی انجام دهند.

هیچ یک از قضات محافظه کار در دفاع از قوانین بایدن صحبت نکردند. در عوض، آنها را به عنوان افراط توصیف کردند.

جان جی رابرتز جونیور، رئیس قاضی گفت: “این کاری است که دولت فدرال قبلا هرگز انجام نداده است.” او گفت که ایالت ها اختیارات گسترده ای برای تنظیم قوانین ایمنی و بهداشت عمومی دارند، اما مقامات فدرال محدود هستند. وی خاطرنشان کرد که دادگاه چندین چالش را علیه قوانین ایالتی که کارکنان را ملزم به واکسینه شدن می کند رد کرده است.

قاضی Neil M. Gorsuch گفت: “نقش ما رسیدگی به مسائل بهداشت عمومی نیست، بلکه وظیفه مهم ما این است که تصمیم بگیریم چه کسی باید به این مسائل رسیدگی کند.” «انتخاب ما در اینجا، از یک سو، یک آژانس فدرال و از سوی دیگر، کنگره ایالات متحده و دولت های ایالتی است.

او پرسید: «چرا این موضوع مهمی نیست که به نمایندگان ایالتی و کنگره تعلق دارد؟» او گفت: “کنگره یک سال فرصت داشته تا در مورد دستورات واکسن اقدام کند” و چنین اقدامی را تصویب نکرده است.

وکیل کلی الیزابت پرلوگار، نماینده دولت بایدن، پاسخ داد: «ما معتقدیم که کنگره قبلاً در اینجا عمل کرده است. [the law] برای مجوز OSHA [the Occupational Safety and Health Administration] برای انجام این نوع اقدام ملموس در پاسخ به شرایط اضطراری. COVID-19 یک خطر بزرگ است. این یک عامل مضر فیزیکی است و آژانس دریافته است که این اقدامات برای محافظت از کارگران ضروری است.”

در حالی که اکثر قضات اشاره کردند که قانون بایدن را که بر کارفرمایان با بیش از 100 کارمند تأثیر می گذارد، مسدود می کنند، آنها از نزدیک در مورد قانون دوم – همچنین در دادگاه – در مورد بیمارستان ها و امکانات پزشکی صحبت کردند. این قانون، بر اساس قانون مدیکر، می‌گوید که همه کارکنان مراکزی که به بیماران مسن و بیمار خدمات می‌دهند باید برای COVID-19 واکسینه شوند.

رابرتز گفت که این قانون ارتباط نزدیکی با مراقبت های بهداشتی دارد و می تواند در مواقع اضطراری توجیه شود. اما چندین قاضی محافظه کار دیگر نیز پیشنهاد داده اند برای جلوگیری از این قانون رای دهند.

مشخص نیست که دادگاه چگونه عمل خواهد کرد. قضات ممکن است برای به تعویق انداختن قوانین در حین کار بر روی نظری که هر دو مورد را حل و فصل می کند، “اقامت اداری” کوتاه مدت صادر کنند.

بایدن این دو قانون را در پاییز پیشنهاد کرد، پس از اینکه مشخص شد درصد قابل توجهی از کارمندان از مصرف واکسن‌هایی که می‌تواند از آن‌ها محافظت کند و سرعت گسترش ویروس کرونا را کاهش دهد، امتناع کرده‌اند. اما دادستان های جمهوری خواه برای جلوگیری از این اقدامات شکایت کردند و تعدادی از گروه های تجاری و محافظه کاران به آنها پیوستند.

در اولین مورد که در روز جمعه مورد بررسی قرار گرفت، دادگاه تصمیم خواهد گرفت که آیا دولت می تواند کارفرمایان با 100 کارگر یا بیشتر را ملزم کند تا اطمینان حاصل کند که همه کارمندان واکسینه شده اند یا تحت آزمایش هفتگی ویروس کرونا قرار می گیرند. این قانون بر اساس قانون ایمنی و بهداشت شغلی سال 1970 است که به وزارت کار این اختیار را می دهد تا “استاندارد موقت اضطراری” را برای حمایت از “کارمندان” صادر کند. [who] در معرض خطر جدی قرار گرفتن در معرض مواد یا عواملی که به عنوان سمی یا فیزیکی مضر شناخته شده اند یا خطرات جدید قرار دارند.

دولت می گوید این ویروس یک تهدید جدید است که یک تهدید جدی است.

وکلای جمهوری خواه گفتند که این ویروس یک تهدید “شغلی” واضح ایجاد نمی کند. یک وکیل اوهایو می گوید OSHA “تنها می تواند خطرات مربوط به کار را تنظیم کند” و ویروس در همه جا پخش می شود. ژنرال دیو یوست در جلسه ای که این هفته با 26 ایالت جمهوری خواه دیگر تشکیل شد. وکلای بازرگانی همچنین می‌گویند در صورت معرفی واکسن، شرکت‌ها کارگران حیاتی خود را از دست خواهند داد.

زمانی که بایدن برای اولین بار این قانون را پیشنهاد کرد، کاخ سفید گفت که این قانون می تواند بر 84 میلیون کارمند در سراسر کشور تأثیر بگذارد. قضات محافظه کار به سرعت این قانون را به تعویق انداختند، اما در 17 دسامبر، دادگاه استیناف ناحیه 6 واقع در اوهایو دستورات 2-1 را لغو کرد و گفت این قانون می تواند اجرایی شود.

این زمینه را برای دیوان عالی کشور فراهم کرد تا به سرعت به این موضوع رسیدگی کند. پرونده اصلی فدراسیون ملی تجارت مستقل علیه وزارت کار است.

در دسته دوم پرونده ها، دادگاه تصمیم می گیرد که آیا بیمارستان ها، خانه های سالمندان و سایر امکاناتی که به بیماران مدیکر و مدیکید خدمات ارائه می دهند باید کارگران خود را ملزم به واکسینه کنند یا خیر.

این الزام بر اساس قوانین Medicare و Medicaid است که بیان می‌کند که امکانات فدرال باید استانداردهایی را رعایت کنند که مقامات بهداشتی فدرال تشخیص می‌دهند که برای سلامت و ایمنی بیماران مسن و بیمار آنها “ضروری است”.

پرلوگار به دادگاه گفت که این قانون واکسن «تقریباً حمایت جهانی» از سوی سازمان‌های پیشرو پزشکی و بهداشت عمومی دارد. او همچنین خاطرنشان کرد که شامل استثناهایی به دلایل پزشکی و مذهبی است. کاخ سفید گفت این قانون می تواند بر 17 میلیون کارمند تأثیر بگذارد.

اما دادستان‌های جمهوری‌خواه قضات منصوب شده توسط ترامپ در میسوری، لوئیزیانا و تگزاس را محاکمه کرده‌اند و تصمیمات آنها را در ۲۵ ایالت به حالت تعلیق درآورده‌اند. آنها گفتند اگر بیمارستان های روستایی به آنها گفته شود که باید واکسینه شوند، کارکنان خود را از دست می دهند.

پرونده پیش روی دادگاه بایدن علیه میسوری است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Vodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Bozdurma