در شرق اوکراین، جنگ خندق در میان ترس از تهاجم در حال سوختن است

[ad_1] بین AVDIIVKA، اوکراین و اوکراین سرباز میانسال اوکراینی با صدای خشن سیگاری خود، از یک بازدیدکننده خواست

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 2 بهمن 1400
[ad_1]

سرباز میانسال اوکراینی با صدای خشن سیگاری خود، از یک بازدیدکننده خواست که با عجله از میان یک سنگر گل آلود که از یک چمنزار باز عبور می کند، بگذرد.

او با اشاره به سمت شرق، در مورد تک تیراندازهایی که تنها چند صد متر دورتر در کمین هستند، هشدار داد.

او گفت: «ما باید بدویم تا به پوشش برسیم.

در خط مقدم درگیری طولانی مدت اوکراین با جدایی طلبان مورد حمایت روسیه، بوها، مناظر و صداها از بسیاری جهات یادآور جنگ خندق است که بیش از یک قرن پیش در اروپای غربی در طول جنگ جهانی اول انجام شد. به عنوان یک پیشروی شوم برای آنچه می تواند در اولین جنگ بزرگ زمینی قاره در دهه ها رخ دهد، عمل کند.

در حالی که توجه جهان با دیپلماسی پرمخاطره با هدف جلوگیری از تهاجم جدید روسیه مواجه است، این اپوزیسیون کوبنده در شرق اوکراین برای سال‌ها تا حد زیادی دور از چشم باقی مانده است - به جز جنگجویان خسته و تعداد انگشت شماری غیرنظامی نگون بخت که جایی برای رفتن ندارم.

سوفیا آناتولیونا، یکی از هشت ساکنی که در منطقه سرخ باقی مانده اند، گفت: "این تجربه ای است که من برای بدترین دشمنم آرزو نمی کنم." او در 83 سالگی نیمه نابینا است، هیچ خویشاوندی برای کمک به او ندارد و هیچ وسیله ای برای نقل مکان به جای دیگری ندارد. پسرش در نبردهای قبلی کشته شد.

ساختمان با پنجره های شکسته

روستای پیسکی در طی نبردهای 2014-2015 ویران شد، این روستا در "منطقه قرمز" واقع شده است، منطقه ای که غیرنظامیان در آن به جز هشت روستایی که تصمیم به ماندن داشتند، اجازه ورود غیرنظامیان را ندارند.

(نیلز آدلر / برای تایمز)

سوفیا آناتولیونا یکی از هشت روستایی است که هنوز در پیسکی زندگی می کنند.

سوفیا آناتولیونا یکی از هشت روستایی است که هنوز در پیسکی زندگی می کنند. پسرش را در جنگ از دست داد.

(نیلز آدلر / برای تایمز)

نبرد شدیدی که هشت سال پیش بین مقامات روسیه و نیروهای اوکراینی در دو کشور جدایی‌طلب آغاز شد، حداقل تا حدی تحت الشعاع دستگیری ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و الحاق شبه جزیره کریمه در 320 مایلی جنوب غربی قرار گرفت.

این تصرف وقیحانه محکومیت غرب و تحریم‌های سخت را به دنبال داشته است، اما شبه جزیره استراتژیک دریای سیاه همچنان در دست روسیه است و پوتین - که فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 را یکی از بزرگترین فجایع تاریخ می‌داند - اصرار خود را بر این امر دوچندان کرده است. اوکراین یک کشور مستقل با بیش از 40 میلیون نفر است که به طور جدایی ناپذیر با روسیه مرتبط است.

هفته‌هاست که رهبر روسیه نشان می‌دهد که ممکن است آماده باشد بخش دیگری از اوکراین را از بین ببرد. بیش از 100000 سرباز روسی با تانک و توپخانه در نزدیکی مرزهای اوکراین تجمع کرده اند و کرملین هم تهدیدها و هم درخواست های طرف های غربی را رد کرده است.

آخرین آنها روز جمعه آمد در ژنو، زمانی که وزیر امور خارجه آمریکا آنتونی جی. بلینکن و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به مدت 90 دقیقه بدون هیچ نشانه ظاهری از پیشرفت ملاقات کردند.

مسکو مجدداً خواستار ناتو شده است که قول دهد اوکراین هرگز عضو این ائتلاف نخواهد شد. بلینکن به لاوروف گفت که انتظار دارد هفته آینده پاسخ‌های کتبی ایالات متحده به پیشنهادهای روسیه بدهد.

اما ارزیابی‌های عمومی از مقامات آمریکایی و اروپایی ناگوار است.

پرزیدنت بایدن این هفته گفت: «حدس می‌زنم او جابه‌جا شود. در مورد این سوال که آیا پوتین علیرغم وعده‌های ایالات متحده و اروپا مبنی بر عواقب شدید اما نامشخص در صورت تهاجم، احتمالاً نیرو اعزام خواهد کرد؟

در امتداد «خط تماس» بین نیروهای جدایی‌طلب اوکراینی و تحت حمایت روسیه در شرق اوکراین، مانورهای دیپلماتیک در مقایسه با واقعیت‌های سخت زندگی روزمره ممکن است یک امر انتزاعی به نظر برسد.

در پیسکی، ردیفی از ساختمان‌های آپارتمانی بتنی در حال فرو ریختن و خانه‌های گلوله‌زده شواهدی از جنگ‌های پر هرج و مرج در سال‌های 2014 و 2015، قبل از نیاز به آتش‌بس ضعیف است.

اما نبردها هرگز متوقف نشدند، داستانی سازش ناپذیر در یک منظره یخ زده.

این سرباز 46 ساله اوکراینی که در سنگر گل آلود شناور است، گفت: "اینجا هیچ تغییر بزرگی وجود ندارد - همیشه خطر برای ما وجود دارد." سربازانی که در حساب های خبری شناسایی شده اند نیز متوجه شده اند که خانواده هایشان مورد حمله و تهدید ترول های آنلاین قرار گرفته اند.

در یک صبح تازه و آفتابی این هفته، برف زمین را پوشاند و داخل شبکه پر پیچ و خم سنگرهای باریک را هموار کرد. خط دفاعی اوکراین در امتداد مرز واقعی دونباس، نام محاوره ای حوضه دونتسک، معدن و منطقه صنعتی است.

نیروهای اوکراینی با دست با بیل سنگرها حفر کردند و اغلب در زیر پوشش تاریکی کار می کردند. ورق های فولادی راه راه دیوارهای رسی سنگر را می پوشانند، اما ریشه ها و شاخه ها از شکاف های بزرگ عبور می کنند. تخته های چوبی یک مسیر پیاده روی بداهه را تشکیل می دهند، اما با تغییر شرایط آب و هوایی: باران و برف، یخبندان و یخبندان، به طرز خطرناکی زیر پا جابجا می شود.

نیروهای اوکراینی آگاه هستند که شرایط دشوار در حال بازگشت به نبردهای دوران گذشته است. مربیان کانادایی که از آنها بازدید کردند، گفتند که از آنچه دیدند شگفت زده شدند، زیرا هرگز تجربه جنگ خندق را نداشتند.

هر چند صد یاردی یک پست دیده بانی وجود دارد که سربازان اوکراینی می توانند حرکات دشمن را از طریق دوربین دوچشمی یا پریسکوپ مشاهده کنند. غیرقابل پیش بینی بودن شما را عصبی می کند. گاهی اوقات یک آتش سوزی برای روزهای متوالی وجود دارد و پس از آن یک هفته سکوت.

سربازان می‌گویند که چنین آرامش‌هایی خطرناک‌ترین زمان‌ها محسوب می‌شوند، زیرا آرام شدن بسیار آسان است. در تابستان، زیر پوشش چمن های بلند، جنگجویان جدایی طلب می توانند 50 یارد از سنگرها بیایند.

مرگ در خط مقدم، توسط تک تیراندازها و گلوله باران تصادفی، یک اتفاق عادی است. افسر درجه داری، یک افسر کوچک که یک روزنامه نگار را در اطراف نشان می دهد، فهرستی از 29 رفیق خود را که شخصاً می شناخت و در سال 2014 در جنگ جان باختند، ذکر کرد. او خودش در سال 2015 با افتادن یک گلوله در نزدیکی او از ناحیه سر آسیب دید و دو ماه را در بیمارستان گذراند.

داده های ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا یا سازمان امنیت و همکاری اروپا از سال 2018 که نظارت آغاز شد 80000 انفجار در مناطق جدایی طلب ثبت شده است. در مجموع، این درگیری جان بیش از 14000 نفر را گرفت.

محرومیت از خط مقدم گاهی خانواده ای عجیب اما ملایم ایجاد می کند. یک زوج ارتشی به نام نیکا و الکساندر که پنج سال پیش با هم آشنا شدند در یک پناهگاه موقت با هم زندگی می کنند. اتاق آنها گرم و روشن است و یک تخت راحت دارد.

او 47 ساله و او 50 ساله است. نیکا می گوید که وجود آنها در این زمینه شبیه یک زندگی عادی شده است.

بالای خانه آنها در پناهگاه یک اتاق غذاخوری و فضای خالی برای سربازان دیگر وجود دارد. سربازان غذای خانگی می پزند و با سگ های فرزندخوانده بازی می کنند که برخی از آنها از نوادگان حیوانات خانگی رها شده ای هستند که صاحبانشان فرار کرده اند.

سربازان اوکراینی از روستای ویران شده پیسکی عبور می کنند.

سربازان اوکراینی از روستای ویران شده پیسکی عبور می کنند.

(نیلز آدلر / برای تایمز)

توهم کمی در سنگرها در مورد قدرت این نیروی دفاعی در برابر تهاجم تمام عیار به ارتش بسیار قدرتمندتر روسیه در صورت وقوع وجود دارد. با این حال، افسران اوکراینی می گویند که تصویر میدان جنگ با تصویر سال 2014 متفاوت است.

فرمانده جمیل ایزمایلوف، که فرماندهی یک گردان پیاده نظام مکانیزه اوکراینی را بر عهده دارد، با اشاره به خطوط دفاعی متعدد، گفت که ارتش روسیه در امتداد خط مقدم دونباس با مقاومت سختی روبرو خواهد شد.

وی گفت: ما آماده ایم.

ناظران قدیمی پوتین می گویند شرط بندی در اوکراین پیامدهای گسترده ای دارد. فیونا هیل، نویسنده و مقام بلندپایه سابق روسیه در شورای امنیت ملی آمریکا، گفت که اقدامات مسکو تهدیدی برای کل نظم پس از جنگ است.

او به Newsnight، برنامه امور جاری بی‌بی‌سی گفت: «اگر روسیه می‌تواند این کار را با اوکراین انجام دهد، چه چیزی این کشورها را از انجام آن با همسایگان خود باز می‌دارد؟» این دقیقاً همان چیزی است که ما در دو جنگ جهانی جنگیدیم - ما یک سیستم کامل داشتیم که باید دفع کند... این واقعاً یکی از آنهایی است که بازی را در سطح بین المللی تغییر می دهد.

خبرنگار ویژه آدلر از آودیوکا و نویسنده تایمز از واشنگتن گزارش داد.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
Copyright ©2024 Power By: ensanedirooooooz.ir