در ساختار فیزیکی MLC

همینطور که صفحات دوران می کنند یک بازوی محرک، هد ها را (به آرامی و با حرکت شعاعی ) روی یک مسیر قوس دار، بر روی صفحات به حرکت در می آورد.با اینکار به هر هد اجازه داده می شود که تقریبا به تمام سطح صفحهء در حال دوران دسترسی پیدا کندد. درایوهای سخت قابل تعویض گرم معمولا از رابط SAS استفاده میکنند و بیرون کشیدن یک قطعه هارد دیسک تاثیری بر پایداری کل سیستم به دلیل افزونگی RAID نخواهد داشت. در درایو های قدیمی از تری اکسید آهن به عنوان ماده مغناطیسی استفاده می شد اما امروزه از آلیاژهای کبالت پایه استفاده می کنند.

استفاده از فناوریهای جدید در این حافظهها، بسیاری از محدودیتهای هارد دیسکهای مرسوم را از پیش روی برداشته است. بنابراین، هارد دیسکهای سرور از نظر پایداری و قابلیت اطمینان از الزامات بالایی برخوردار هستند، که باعث میشود هارد دیسکهای سرور از نظر مواد و طراحی از امنیت بالاتری برخوردار باشند. هر کدام از این محدوده ها برای رمزنگاری یک واحد باینری اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند.در هارد درایو های امروزی ، هر یک از این محدوده های مغناطیسی از چند صد دانه مغناطیسی تشکیل شده اند. همچنین توجه داشته باشید که هارد SSD در این فرم وجود ندارد اما می توانید از یک آداپتور ۳.۵ اینچی مخصوص استفاده کنید.

اما با تکنولوژی جدید هد مخصوص نوشتن و هد مخصوص خواندن از هم جدا شده اند ، با این وجود هر دوی آنها روی یک بازوی محرک قرار دارند. پس در نتیجه اگر سرعت و حجم بالا هر دو برای شما حائز اهمیت است، می توانید از یک هارد SSD با حجم پایین و یک هارد HDD با حجم بالاتر به صورت همزمان و ترکیبی استفاده نمایید. از این رو بیشار در سرور ها از این نوع هارد استفاده میشود . همچنین می توانید از درایوهای SSD SATA استفاده کنید. پشتیبانی از Hot-Swap : اگر کاربر بدون خاموش کردن سیستم هارد دیسکی را اضافه کنند و یا بردارند، سیستم عامل بطور خودکار این تغییر را تشخیص میدهد.

این مورد بدان معنی است که اگر 6 بار یک درایو 2 ترابایتی را بازنویسی کنید، حتماً با یک خطای غیرقابل بازیابی مواجه خواهید شد. طرح کلی یک هارد دیسک تشکیل شده از یک مخروط که یک یا چند صفحه مسطح و گرد را نگه می دارد ،اطلاعات بر روی این صفحات ذخیره می شوند. تمامی سرورهای اخیر برند HPE ، از نحوه اتصال بدون قطعی و خاموشی که با نام Hot-Plug شناخته می شود، استفاده می هارد ssd مخصوص سرور کنند. این تراشهها می توانند به صورت مستقیم به مادربورد (همانند لپتاپهای کوچک و قابل حمل)، توسط درگاه PCI Express در برخی از ورک استیشنهای حرفهای و سیستمهای کامپیوتری یا به صورت باکسهای شکیل و با استفاده از درگاههای موجود به سیستم دسکتاپ یا لپتاپ متصل شوند.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با هارد سرور ssd وب سایت خود باشید.

ایندکسر