خرید کتاب صوتی

رئیس اتحادیه چاپخانه های ایلام گفت: مواد اولیه صنعت چاپ استان همیشه خرید کتاب صوتی از پایتخت تأمین می شود و در ماه های اخیر به دلیل افزایش هزینه های حمل و نقل و افزایش قیمت این مواد شرایط کار برای همکاران ما سخت شده است.
افزایش هزینه ها کار را برای چاپگرهای ایلام دشوار می کند
جلیل آرامیان ، رئیس اتحادیه صاحبان چاپ در ایلام با اشاره به فعالیت 24 چاپخانه در استان ایلام ، گفت: از میان این چاپخانه ها در شهر ایلام ، 9 چاپخانه افست وجود دارد که بیشتر آنها در ماه های اخیر تعطیل شده اند.

وی افزود: در این ماه ها به دلیل کاهش تیراژ کتاب ، بسیاری از این چاپخانه ها خرید کتاب صوتی از فعالیت کمتری برخوردار شده اند و فقط 6 چاپخانه فعال هستند و ساعت کار و شیفت کاری دانلود کتاب آنها نسبتاً محدود است.

آرامان با اشاره به بیشتر مشکلات صاحبان چاپخانه ایلام ، تصریح کرد: فعالان مطبوعات با مشکلات و مسائل مختلفی دست و پنجه نرم می کنند که از جمله آنها می توان به مواد اولیه و کم کاری اشاره کرد که مشکلات سفارشات خرید کتاب صوتی را چند برابر کرد ، مشکلات را چند برابر کرد.

وی گفت: ما همیشه مواد مورد نیاز خود را از پایتخت می گیریم اما در ماه های اخیر به دلیل افزایش هزینه های حمل و نقل و همچنین افزایش قیمت این مواد ، شرایط کاری همکاران پیچیده تر شده است. کاغذ A4 که بسته 4500 تومانی است به 55000 تومان رسیده است و هزینه نهایی کار در حال افزایش است و مشتریان نیز تمایلی به استفاده از آن ندارند.

وی همچنین با اشاره به برداشت سفارشات چاپ از استان خاطرنشان خرید کتاب صوتی کرد: اگرچه چاپخانه های ایلام از وضعیت نسبتاً مطلوبی برخوردار هستند ، اما از آنجا که کیفیت کار آنها بسیار بالا نیست ، برخی خرید کتاب خارجی از مشتریان کار خود را در شهرها و استانهای همجوار انجام می دهند.

آرامان درباره تلاش اتحادیه برای دریافت وام گفت: “ما در این زمینه رایزنی کرده ایم ، اما مشکل این است که وام های کوتاه مدت نرخ سود بالایی دارند که به هیچ وجه برای چاپخانه ها خوب نیست ، زیرا دانلود کتاب زبان اصلی وام ها برای فعالان خرید کتاب صوتی این حوزه مفید است.” مورد نیاز چاپگرها ، و تجهیزات و تجهیزات به روزرسانی شده است. آیا بلند مدت با سود کم است که می تواند هزینه خرید را در بلند مدت تأمین کند. زیرا هزینه ها به دلیل رکود اقتصادی بسیار زیاد است.

وی همچنین به وضعیت چاپگرهای دیجیتال در ایلام اشاره کرد و گفت: در استان ما حدود 45 چاپگر دیجیتال عضو اتحادیه ما هستند و آنها نیز مانند سایر چاپگرهای افست و غیره با مشکل روبرو هستند. امیدواریم شرایط عمومی کار بهبود یافته و مشکلات را برطرف کنیم تا بتوانیم این روزها را پشت سر بگذاریم.
با رسیدن به آخرین روز از فصل پانزدهم (سقوط کتاب 99) ، آمار نشان می دهد که خرید کتاب صوتی فروش این طرح به 19 میلیارد و 813 میلیون تن رسیده است.
کتاب پاییز به حدود 20 میلیارد می رسد / در بالای لیست پرفروش ترین کتابفروشی های قم
کتاب 99 – برنامه پاییز ، برنامه فصل پانزدهم معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و جهت گیری اسلامی ، به میزبانی م Instituteسسه کتاب و ادبیات ایران ، شنبه 24 آبان ؛ همزمان با روز کتاب و آغاز هفته بیست و هشتم کتاب جمهوری اسلامی ایران ، در شرایط شیوع تاجگذاری و اعمال محدودیت هایی برای حمایت از کتابفروشی های این تاج ، این کتاب به عنوان آخرین حلقه صنعت چاپ و نشر آغاز شد و هفت روز در کتابفروشی ها ادامه داشت. که خرید کتاب صوتی اعضای پروژه هستند.

طبق آماری که در پایگاه پاییز کتاب 99 ثبت شده است ، در هفتمین روز اجرای این طرح (تا صبح شنبه اول دسامبر) ، با مشارکت 847 کتابفروشی در سراسر کشور ، 458 هزار و 833 جلد کتاب در این پروژه دانلود کتاب الکترونیکی به فروش رسید که در مجموع بیش از 19 عنوان کتاب است. یک میلیارد و 813 میلیون تن.

آمار دقیق تر نشان می دهد که در هفتمین روز متوالی پروژه کتاب پاییز 99 ، استان تهران با فروش 70 هزار و 548 عنوان کتاب با قیمت بیش از 3 میلیارد و 310 میلیون تومانی همچنان در فروش و فروش کتاب پیشرو است. این خرید کتاب صوتی نقشه بود.

در مجموع 133 کتابفروشی در استان تهران در پاییز سال 1999 ، که 121 کتابفروشی در تهران و 12 کتابفروشی از سایر شهرهای استان در این پروژه فعال هستند.

خراسان رضوی ، اصفهان ، كوم ، فارس ، گیلان ، خوزستان ، آذربایجان شرقی ، مازندران و مركزی از نظر میزان فروش جز the استان های دوم تا دهم پرفروش هستند و موقعیت پایدار خود را حفظ می كنند. همچنین در لیست استان های پرفروش از نظر میزان فروش ، استان های خراسان رضوی ، اصفهان ، قم ، فارس ، کردستان ، آذربایجان شرقی ، گیلان ، خوزستان و مازندران در رده های دوم تا دهم قرار دارند.

در آخرین روز اجرای این پروژه ، شاهد رقابت چشمگیری بین استان ها از نظر پرفروش ترین کتابفروشی ها بر اساس خرید کتاب صوتی تعداد کتاب و پرفروش ترین استان ها از نظر تعداد کتاب بودیم که با فروش کتاب جابجایی خطوط و بهم ریختن معادلات نمودار همراه بود.

دنیای کتاب قم ، پاتوق کتاب شهرکرد ، کتاب فرازمند رشت ، انتشارات سوم تهران ، پاتوق کتاب شیراز ، شهر کتاب مشهد ، کتاب مشهد آبان ، ماهنامه تهران ، پاتوق کتاب آراکرو ، کتابفروشی بندرعباس رتبه 1-10 از نظر تعداد کتاب های فروخته شده منصوب.

در انتهای جدول پاییزی با کتاب ، استان های ایلام ، کهگیلوئه ، بویراحمد و هرمزگان ، فقط چهار کتابفروشی. در طرح پاییز شرکت کرده ، کمترین فروش را داشته و استانهای خراسان شمالی ، سیستان و بلوچستان و زنجان بعد از ایلام ، کهگیلویه ، بویراحمد و هرمزگان که سهم کمی در برنامه پاییزی کتاب و سهم فروش. من داشتم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>