حمله شورشیان یمن، ایالات متحده را که متحدی با گزینه های کمی است، رها می کند

[ad_1]

گروهی از پهپادها و موشک‌ها پیش از برخورد با آسمان‌خراش‌های ابوظبی، نزدیک به 1000 مایل را طی کردند.

برخی از آنها سپس به منطقه صنعتی مصفاه، تنها چند مایلی از پایگاه هوایی الدفره در امارات متحده عربی، جایی که نیروهای آمریکایی مستقر هستند، تغییر مسیر داده و با کامیون‌های بزرگ نفت شرکت نفت دولتی تصادف کردند. این انفجار سه کشته و شش زخمی بر جای گذاشت.

مقامات گفتند که بقیه به فرودگاه بین المللی ابوظبی تغییر مسیر داده و آتش سوزی کوچکی را در یک محل ساخت و ساز در حومه ایجاد کردند.

این حمله که شبه‌نظامیان حسینی مورد حمایت ایران مسئولیت آن را بر عهده گرفتند، آخرین تشدید جنگ داخلی شدید هفت ساله یمن است. این همچنین محاسبات را برای ایالات متحده و متحدان منطقه‌ای آن در تضاد با گزینه‌های بدی که به نظر می‌رسد، پیچیده کرده است.

حوثی‌ها، اعضای یک جنبش شیعی که دهه‌ها با دولت یمن جنگیده‌اند، برای اولین بار در سال 2014 کنترل صنعا، پایتخت این کشور را به دست گرفتند و سپس به مناطق جنوبی کشور روی آوردند تا بتوانند کنترل کامل کشور را به دست آورند. عربستان سعودی، یک کشور مسلمان سنی، از ترس اینکه کنترل حوثی‌ها به معنای آن است که دشمن شیعه منطقه‌ای آن، ایران، در نزدیکی مرزهایش جای پای خود را ایجاد کند، با متحدانش از جمله امارات متحده عربی ائتلافی تشکیل داده است. او همچنین – با کمک ایالات متحده – یک کمپین هوایی جنایتکارانه و همچنین محاصره زمینی و دریایی را در حمایت از دولت یمن در تبعید به راه انداخت.

با گذشت زمان، صدها هزار یمنی در حملات هوایی ائتلاف و نبردهای زمینی کشته شده اند یا از گرسنگی جان خود را از دست داده اند – همه اینها باعث شده است تا سازمان ملل متحد یمن را بدترین بحران انسانی جهان اعلام کند.

اگرچه حوسی‌ها مرتباً با سعودی‌ها شلیک موشک می‌کنند، امارات پس از خروج نیروها از یمن در سال 2019 در امان ماند و در عین حال به آموزش و کمک به گروه‌های شبه‌نظامی علیه حوسی‌ها ادامه داد. این گروه ها – به همراه پهپادهای اماراتی مستقر در بالای آنها – نقش مهمی در عقب راندن حوتوا از شبوه ایفا کردند، استانی استراتژیک و نفت خیز که به عنوان پایگاهی برای کنترل جنوب یمن دیده می شود و تقریباً در اواخر سال گذشته توسط هوتی ها تصرف شد.

توماس جونو، کارشناس یمنی در دانشگاه اتاوا گفت: «تفاهم ضمنی و بسیار ارزشمندی بین حوثی‌ها و امارات وجود داشت که آنها مستقیماً با یکدیگر مقابله نخواهند کرد».

او افزود، اما کمپین حوتب در شبوه این درک را به چالش کشید. تا زمانی که هر دو طرف نخواهند چهره خود را در یک عقب نشینی از دست بدهند، در نهایت می خواهند عقب نشینی کنند.

حمله روز دوشنبه به تشدید بیشتر منجر شد. ساعاتی بعد، جنگنده های ائتلاف به رهبری عربستان سعودی صنعا، پایتخت تحت کنترل حوثی ها را بمباران کردند. این یکی از مرگبارترین حملات در آنجا از سال 2019 بود که حدود 20 نفر را کشت.

روز چهارشنبه، سفیر و مدیر اطلاعات ملی امارات متحده عربی با مقامات آمریکایی در کاخ سفید و کنگره دیدار کرد، در حالی که وزیر دفاع لوید جی. پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد آستین سوم از محمد بن زاید ولیعهد امارات متحده عربی خواست و بر حمایت بی دریغ وی از امنیت و دفاع در امارات در برابر همه تهدیدها تاکید کرد.

سفیر یوسف اوتایبا نیز تلاشی هماهنگ را آغاز کرد و از دولت بایدن خواست که هوتوها را به عنوان یک سازمان تروریستی تغییر دهد.

بایدن که به دنبال پایان دادن به جنگ داخلی است و همچنین به دنبال بازسازی توافق هسته ای با ایران است که توسط رئیس جمهور سابق ترامپ کنار گذاشته شده بود، در روزهای اخیر برچسب تروریستی 11 ساعته حوثی ها را از دولت ترامپ برداشته است. بایدن همچنین حمایت از عملیات تهاجمی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی را متوقف کرد و تیم لندرکینگ دیپلمات کهنه کار را به عنوان فرستاده ویژه به یمن فرستاد.

بایدن روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به این سوال که آیا اکنون به این تغییر انتصاب ادامه خواهد داد، گفت که “در حال بررسی است”.

وی افزود: توقف جنگ در یمن مستلزم مشارکت هر دو طرف است. “و بسیار دشوار خواهد بود.”

امارات متحده عربی در بیانیه ای اعلام کرد که از بایدن برای بررسی تغییر انتصاب استقبال کرد.

در حساب توئیتری سفارت امارات متحده عربی در توئیتر آمده است: «موضوع روشن است – پرتاب موشک های بالستیک و کروز علیه اهداف غیرنظامی، تداوم تجاوز، منحرف کردن کمک ها از مردم یمن».

اما به گفته کارشناسان، مشخص نیست که آیا چنین اقدامی کارساز خواهد بود یا اینکه ایالات متحده و ائتلاف از چه گزینه های دیگری می توانند برای جلوگیری از تشدید بیشتر استفاده کنند.

“حملات هوایی و [Foreign Terrorist Organization] پیتر سالزبری، متخصص یمنی در گروه بین المللی بحران گفت: این برچسب دوباره به محدودیت های تأثیر بین المللی بر هوسی ها اشاره می کند. “و مشکل این است که یک ایده بد بدون جایگزین بهتر به ایده بهتر تبدیل نمی شود.”

روز دوشنبه ادامه تلفات انسانی در این درگیری را تایید کرد. زمانی که سازمان ملل گفت که حمله شبانه ائتلاف در صنعا منجر به کشته شدن حداقل پنج غیرنظامی شده بود، نگرانی ها موجه بود. در میان قربانیان دو زن و یک کودک هستند.

در همین حال، گروه‌های امدادی که سال گذشته به دلیل موانع قانونی که بر سر تدارکات بشردوستانه در مناطق تحت کنترل هوتوها ایجاد می‌کرد، اعتراض خود را به تروریست اعلام کردند – این گروه کنترل بسیاری از شمال یمن، یعنی اکثریت جمعیت را در اختیار دارد – دوباره زنگ خطر را به صدا درآوردند.

«دولت بایدن به دلیل رفتار هوتوها تصمیم به لغو این نام نگرفت. اسکات پل، رئیس سیاست بشردوستانه در آکسفام آمریکا، در یک مصاحبه تلفنی گفت: آنها این کار را به دلیل پیامدهای انسانی ویرانگر انجام دادند و همچنین به این دلیل که به طور موثر دیپلماتیک نخواهد بود. “هیچ چیز از یک سال پیش تغییر نکرده است. این فراخوانی برای سرمایه گذاری بالا است و یمنی ها در سراسر کشور هزینه آن را خواهند پرداخت.

تداوم یک حمله نظامی احتمالاً حملات بیشتر حوثی ها به امارات را تحریک خواهد کرد، که این یک تنفر برای کشوری است که توسط عمل گرایان که برای اولین بار در منطقه تجارت می کنند، نرم می دانند. مایکل نایتز، تحلیلگر موسسه واشنگتن برای سیاست خاورمیانه گفت: حفاظت از شهرهایی مانند ابوظبی و دبی در برابر پهپادها و موشک ها با سیستم های تسلیحاتی فعلی امکان پذیر نیست.

نایتز گفت: «امیرها می‌خواهند سلاح‌های هدفمند و رهگیری از شهرها بیرون بیایند» و افزود که چنین برنامه‌هایی هنوز در مراحل ابتدایی هستند. در همین حال، رهبران اسرائیل احتمال فروش سیستم ضد موشکی گنبد آهنین خود را به امارات و عربستان سعودی مطرح کرده اند.

خصومت های مداوم کشتیرانی را نیز تحت تاثیر قرار داده است. در شب سال نو، هوتوها نفتکش Rwabee تحت پرچم امارات را ربودند. مقامات حسینی گفتند که کشتی و خدمه همچنان در بازداشت هستند و در انتظار شکایت به دلیل نقض آب های سرزمینی یمن هستند.

پس‌زمینه این حملات، تعهد دیپلماتیک آمریکا به ایران بر سر برنامه تسلیحات هسته‌ای آن است. این امر باعث شد که عربستان سعودی و امارات که هر دو از تشویق کنندگان کمپین “فشار حداکثری” دولت ترامپ بر تهران هستند، به دنبال نزدیکی خود با دشمن دیرینه خود باشند، علیرغم اینکه از ایران، همراه با ایالات متحده و اسرائیل برای رهبری هوتوها خواسته اند. سلاح های مدرن برای انجام حملات خود به عنوان بخشی از شبکه ای از شبه نظامیان مورد حمایت ایران در منطقه. (در روزهای اخیر، شبه‌نظامیان عراقی در عراق نیز امارات را تهدید کردند و به نوعی هماهنگی اشاره کردند.)

رهبران ایران می گویند که هوتوها در نبردهای خودشان می جنگند و تامین سلاح های مدرن برای آنها را رد می کنند.

امارات متحده عربی که همچنین امیدوار است روابط اقتصادی خود را با ایران تجدید کند، تلاش هایی را برای تعامل مجدد انجام داده است. او سال گذشته مشاور امنیت ملی خود را برای دیدار با ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در تهران فرستاد و از او برای دیدار در ماه فوریه دعوت کرد. این فراخوان پس از اعتصاب هوتیست ها هنوز لغو نشده است و مقامات اماراتی نیز در بیانیه های محکومیت خود به ایران اشاره نکرده اند.

عبدالحلک عبدالله گفت: «امارات متحده عربی در مورد ایران به دنبال دو خط است: مخالفت با شبه‌نظامیان ایرانی و شاخک‌های تهران در منطقه و اکنون در یمن، بنابراین ما در کنار برخورد با خط دیپلماتیک بر این سمت نظامی فشار می‌آوریم». استاد علوم سیاسی در امارات.

هوتوها ادعا می کنند که زرادخانه آنها تولید داخلی است. گزارش محرمانه شورای امنیت سازمان ملل که توسط لس آنجلس تایمز بررسی شده است، می گوید که هوتوها بیشتر موشک های خود را با استفاده از مواد داخلی و همچنین قطعاتی که از خارج از کشور از طریق شبکه پیچیده ای از واسطه ها در اروپا، خاورمیانه و آسیا تحویل داده شده اند، ساخته اند. .

مقامات حوثی می گویند که نیازی به هماهنگی چنین حملاتی با کسی نیست.

«جنگ بزرگی علیه ما در جریان است. آیا این بهانه ای برای پاسخ به این تجاوز نیست؟ نصرالدین امیر، معاون وزارت اطلاعات حسین، گفت: ما وقتی این توانایی ها را نداشتیم، از خود دفاع کردیم و قول داد که این گروه به هر کسی که به آن حمله کند حمله خواهد کرد. اجازه دهید جهان امروز به رویارویی هسته ای خود با ایران پایان دهد. اگر این اتفاق بیفتد و جنگ علیه ما ادامه یابد، ما به جنگ ادامه خواهیم داد.»

در همین حال، اچ کر کارنگی، دانشمند غیرمقیم در مرکز مالکوم برای خاورمیانه، اچ. کر کارنگی، گفت که سیاستمداران را به دردسر انداخته است.

“یا به تشدید تنش می پردازید و انتظار هواپیماهای بدون سرنشین و حملات را از شما دارید. گزینه دیگر تسلیم شدن به شرایط هوتوها و عقب نشینی… یا تلاش برای رسیدن به بن بست نظامی و کار روی خط دیپلماتیک است.

محمدباشا، کارشناس یمنی در شرکت مشاوره ناوانتی گروپ مستقر در ایالات متحده، گفت، از آنجایی که هوتوها حتی با فرستاده سازمان ملل متحد تمایلی به ملاقات ندارند، دستیابی به این تعادل می تواند دشوار باشد.

وی گفت: «راه صلح و ثبات در یمن در این مرحله بسیار قوی به نظر می رسد. «رهبران حوسی ها در کارنامه بودند و گفتند تا زمانی که هر وجب از یمن آزاد نشود، عملیات نظامی را متوقف نخواهند کرد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort kusadasi escort