تحلیل خبری: بایدن در میان چالش ها «اجلاس سران دموکراسی» را برگزار کردپرزیدنت بایدن دستور کار خود را به عنوان تعهدی که نشان می دهد دموکراسی های جهانی می توانند به دست آورند، مشخص کرد.

اما در حالی که او رهبران بیش از 100 کشور را برای نشست مجازی دموکراسی در روز پنجشنبه دعوت می کند، سؤالات فزاینده ای در مورد ثبات دموکراسی خود آمریکا – و اعتماد رئیس جمهوری که از ارزش های دموکراتیک که به نظر می رسد دیگر دولت خود را متحد نمی کند، تبلیغ می کند، مطرح می شود. حتی زمانی که سعی می کنید آنها را در سراسر جهان تبلیغ کنید.

یکی از مقامات دولت با اذعان به ناراحتی ایالات متحده برای میزبانی چنین نشستی در زمانی که نهادهای دموکراتیک خود مورد حمله قرار می گیرند، به خبرنگاران گفت که “ایالات متحده از محل فروتنی به اجلاس نزدیک می شود.”

این مقام که خواست نامش فاش نشود، گفت: «دولت بایدن هریس روشن کرده است که تلاش‌ها برای تقویت دموکراسی در سراسر جهان با کار سخت و شفاف برای تقویت پایه‌های آن در داخل آغاز می‌شود.» این مقام مسئول افزود: هیچ دموکراسی از جمله خود ما کامل نیست.

بایدن در افتتاحیه اجلاس صبح پنجشنبه همان تواضع را ابراز کرد و گفت که حفظ دموکراسی “چالش تعیین کننده زمان ما” است، در حالی که دو روز نشست را به عنوان فرصتی برای تعدادی از کشورها معرفی کرد تا “سلاح های خود را قفل کنند” و تقویت نهادهای دموکراتیک

او گفت: «دموکراسی به قهرمانان نیاز دارد. «اینجا در ایالات متحده، ما نیز مانند دیگران می دانیم که تجدید دموکراسی و تقویت نهادهای دموکراتیک ما مستلزم تلاش مداوم است.

کارشناسان می گویند مبارزات آمریکا را می توان به قبیله گرایی، پوچ گرایی و استبداد که پس از حکومت چهار ساله ترامپ، شکست انتخاباتی او و مبارزات دروغین متعاقب آن مبنی بر «دزدیده شدن انتخابات» در سیاست آمریکا رسوخ کرد، ردیابی کرد. بسیاری از حامیان او عمیقاً به دروغی معتقدند که ترامپ همچنان به گسترش آن ادامه می‌دهد و شکاف‌ها را در پایه‌های دموکراتیک کشور عمیق‌تر می‌کند.

جمهوری خواهان کنگره که از ترس جان خود در 6 ژانویه می ترسیدند، زیرا هزاران نفر از حامیان ترامپ به زور از پلیس کنگره سبقت گرفتند تا تلاش برای پیروزی بایدن را متوقف کنند، به سرعت به موضع چریکی در مورد قیام بازگشتند و اکثر آنها از همکاری در تحقیقات دو حزبی در مورد قیام خودداری کردند. شورش مرگبار، محکوم کردن آن به عنوان یک شکار جادوگر سیاسی و حتی دفاع از شورشیان.

همزمان، قانونگذاران جمهوری خواه در چندین ایالت – با استفاده از ادعاهای بی اساس ترامپ در مورد تقلب به عنوان بهانه – قوانینی را تصویب کرده اند که دسترسی رای دهندگان را محدود می کند و در برخی موارد به قانونگذاران ایالتی اجازه می دهد تا نتایج انتخابات تایید شده توسط مقامات سنتی انتخاباتی غیرحزبی را لغو کنند. دموکرات‌ها نتوانسته‌اند یک پاسخ فدرال را تحمیل کنند، محدود به اکثریت‌های نازک و فقدان اتفاق نظر لازم برای دور زدن قانون فیلیباستر، که به 60 رای در سنا برای پیشنهاد قانونی نیاز دارد.

نیت پرسی، استاد قانون اساسی گفت: «ایالات متحده بخش زیادی از اقتدار اخلاقی خود را در مورد این موضوع از دست داده است، تا حدی به این دلیل که ما به‌عنوان یک ایالت آنقدر تقسیم‌بندی شده و ناکارآمد هستیم که رهبران خود را داریم که عدالت نهادهای ما را زیر سؤال می‌برند». قانون در استنفورد زمانی که رهبران به حامیان خود سیگنال می فرستند که دموکراسی «جعلی» است، جای تعجب نیست که بسیاری از مردم به آنچه می تواند منجر به خشونت شود اعتقاد دارند. این یک دستور العمل برای بی ثباتی است.”

ایالات متحده تنها کشوری نیست که با چنین خطراتی دست و پنجه نرم می کند. بسیاری از کسانی که در این کنفرانس دو روزه حضور داشتند، فقط از نظر نام دموکراتیک هستند – و دولت قبلاً به دلیل لیست مهمانان تا حدی گیج کننده خود انتقاداتی را پذیرفته است. کاخ سفید از کشورهایی دعوت کرده است که تحت تأثیر نقض حقوق بشر قرار گرفته اند (نگاه کنید به: پاکستان) و توسط مستبدان جاه طلب (برزیل) رهبری می شوند، در حالی که سایرین (از جمله مجارستان، یکی از اعضای اتحادیه اروپا، و ترکیه، متحد ناتو) را که سال های نرده دموکراتیک در آن ها از بین رفته است را حذف کرده است. اخیرا.

جن پساکی، سخنگوی کاخ سفید، اوایل این هفته گفت که فهرست مهمانان دولت قرار نیست “مهر تایید” هر کشور حاضر را داشته باشد.

طبق یک مطالعه جدید Pew Research، دموکراسی سال‌ها در سرتاسر جهان در حال عقب‌نشینی بوده است، کاهشی که در بحبوحه همه‌گیری کووید-19 شتاب گرفت زیرا شهروندان ناامید از طول مدت بحران از واکنش دولت ناراضی شدند.

واقعیت کنونی با تغییر فرضی بی امان به سمت دموکراسی که بسیاری معتقدند پس از پایان جنگ سرد بیش از سه دهه پیش رخ خواهد داد، فاصله زیادی دارد. به گفته خانه آزادی، یک سازمان غیرحزبی مستقر در واشنگتن که شرایط دموکراتیک را در سراسر جهان ارزیابی می‌کند، کاهش 15 ساله جهانی آزادی در سال‌های اخیر شتاب گرفته است و ایالات متحده اخیراً به شدت سقوط کرده است.

مایکل آبراموویچ، رئیس خانه آزادی، گفت اجلاس سران دموکراسی به رسمیت شناختن یک روند نگران کننده بود. آبراموویچ گفت: «شکی نیست که مشکلاتی در ایالات متحده وجود دارد، اما مهم است که بایدن این نشانگر را نشان دهد. «ایالات متحده همچنان بزرگترین و تأثیرگذارترین دموکراسی در جهان است. هیچ کس دیگری نمی تواند این اجلاس را برگزار کند و 100 کشور به آن می آیند.

وزیر امور خارجه آنتونی جی. بلینکن به داده‌های خانه آزادی در نشریه یو اس‌ای تودی در روز چهارشنبه استناد کرد و توضیح داد که چرا دولت معتقد است برگزاری این نشست ضروری است. او نوشت: «دموکراسی با لحظه‌ای از انتقام مواجه است» و افزود که «همه دولت‌های شرکت‌کننده برای سه هدف تعهدات ملموس خواهند داشت: مقابله با استبداد، مبارزه با فساد و حمایت از حقوق بشر».

کاخ سفید گفت: پس از این نشست، رهبران جهان قصد دارند ابتکاراتی را برای تقویت رسانه‌های آزاد و مستقل، مبارزه با فساد، حفاظت از انتخابات آزاد و عادلانه، تقویت اصلاح‌طلبان دموکراتیک و استفاده از فناوری برای نوسازی دموکراتیک آغاز کنند.

سوزان استوکس، مدیر مرکز دموکراسی در دانشگاه شیکاگو، گفت که این نشست به خودی خود “به رسمیت شناختن این واقعیت است که دموکراسی در سراسر جهان در حالت تدافعی است.” او گفت، حتی اگر اجلاس “کمی شلوغ” باشد، می تواند تاثیری داشته باشد.

«برگزاری نشستی که ویدیو و صدا تولید می‌کند و می‌تواند به مخاطبان محلی در ایالات متحده و سایر کشورها بازگردد، که نشان می‌دهد این گروه از مردم هستند که به ارزش‌های دموکراتیک گوش می‌دهند و در مورد ارزش‌های دموکراتیک صحبت می‌کنند، می‌تواند در احساس عمومی عمومی تفاوت ایجاد کند. استوکس گفت که اینرسی کجاست.

برندان نیهان، دانشمند علوم سیاسی در دارتموث و بنیانگذار BrightLine Watch، گروهی که وضعیت دموکراسی آمریکا را رصد می‌کند، پیشنهاد کرد که تقویت مشارکت‌ها حول هدف دموکراسی پاسخی عمل‌گرایانه به جنبش‌های اقتدارگرای پوپولیستی است که در سراسر جهان در حال رشد هستند.

“[American] محافظه کاران به مجارستان زیارت می کنند. احزاب راست افراطی در اروپا می خواهند “اتریش را دوباره بزرگ کنند” – این یک جنبش بین المللی است. نیهان گفت: “فکر نمی کنم مردم از وفاداری که در حال شکل گیری است آگاه باشند.”

وی ادامه داد: یادآوری این نکته به مردم اهمیت دارد که دموکراسی یک امر مسلم نیست. ما تنها با پذیرش حقوق مدنی چند دهه پیش به یک دموکراسی تمام عیار تبدیل شدیم. و ما می توانیم آنچه را که به دست آورده ایم از دست بدهیم. یادآوری این نکته برای همه در سیاست مهم است که آنچه به ما به ارث رسیده است ثابت نیست، داده شده نیست و لازم نیست برای همیشه باقی بماند.»
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر