بایدن 6 ژانویه را با وعده مبارزه برای آینده آمریکا جشن می گیرد

[ad_1]

سالگرد حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره ایالات متحده برای کشوری که عمیقاً بر سر این قیام مرگبار اختلاف نظر دارد و رهبران کشور نتوانستند تعهد مشترک خود را به دموکراسی آمریکایی نشان دهند، احساس شفابخشی به همراه نداشت.

اگرچه دموکرات‌ها این روز را با یادآوری، یک لحظه سکوت و نماز عبادت جشن گرفتند، تقریباً هیچ جمهوری‌خواه در آن شرکت نکرد – یادآور این که چقدر افراد حاضرند در برابر دروغ‌های رئیس جمهور سابق ترامپ درباره انتخابات گذشته بایستند. خود ترامپ یک سری بیانیه های متناقض صادر کرد و حتی از حامیانش خواست در مبارزه خود برای بازگرداندن او به قدرت «هرگز تسلیم نشوند».

در همین حال، پرزیدنت بایدن در یک سخنرانی در کنگره از آمریکایی ها خواست خشونت سیاسی را رد کنند و به آنها گفت که “شما نمی توانید کشور خود را فقط زمانی دوست داشته باشید که برنده شوید.”

به نظر می‌رسد رئیس‌جمهور تمایلی به پذیرش این موضوع ندارد که زخم‌های ششم ژانویه به خودی خود بهبود نخواهند یافت، و این نشان می‌دهد که او نقش فعال‌تری را در مقابله با دروغ‌هایی که ایمان به انتخابات را تضعیف می‌کرد و اساس دولت ایالات متحده را ایجاد کرد، ایفا خواهد کرد.

او در سالن مجسمه، جایی که یک سال پیش شورشیان در میان مجسمه‌های شخصیت‌های تاریخی گذشته کشور پرسه می‌زدند، گفت: «من امروز به دنبال این نبردی که یک سال پیش به این کاپیتول منتهی شد، نبودم، اما از آن عقب‌نشینی نمی‌کنم». . “من در این شکاف خواهم ماند. من از این ملت دفاع خواهم کرد. و من به کسی اجازه نمی دهم که خنجر در گلوی دموکراسی ما بگذارد.»

این سخنرانی خشن‌تر از آنچه قبلاً بایدن در مورد این موضوع ایراد کرده بود، بود و مستقیماً به نقش مرکزی ترامپ در تحریک این حمله و دروغ‌های انتخاباتی که به آن دامن زد، پرداخت.

بایدن گفت: «او برای قدرت بر اصل ارزش قائل است. زیرا او منافع خود را مهمتر از منافع کشورش و از منافع آمریکا می داند. و چون نفس کبود او برایش مهمتر از دموکراسی یا قانون اساسی ماست.»

پرزیدنت بایدن و معاون رئیس جمهور کامالا هریس در کاپیتول گفتگو می کنند

پرزیدنت بایدن و معاون رئیس جمهور کامالا هریس روز پنج شنبه در کاپیتول.

(کنت نیشیمورا / لس آنجلس تایمز)

کامالا هریس، معاون رئیس جمهور، که با بایدن صحبت کرد، گفت: “تاریخ های خاصی در تاریخ طنین انداز می شوند” و 6 ژانویه را در همان خط تراژیک حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 و بمب گذاری های مروارید 7 دسامبر 1941 قرار داد. جنگ جهانی دوم.

او شورشیان را «افراطی» توصیف کرد که به «موسسات، ارزش‌ها، آرمان‌هایی که نسل‌های آمریکایی برای تأسیس و دفاع از آن راهپیمایی کرده‌اند، اعتصاب کرده‌اند و خون ریخته‌اند» حمله کردند.

اما یافتن یک علت مشترک – به ویژه در خطوط چریکی – می تواند دشوار باشد، اگر غیرممکن نباشد.

بر اساس نظرسنجی‌های عمومی، اکثر رای‌دهندگان جمهوری‌خواه به دروغ‌های ترامپ معتقدند که در انتخابات گذشته تقلب یا تقلب در انتخابات رخ داده است. مفسران جناح راست به طور معمول خشونت 6 ژانویه را که در آن شورشیان با پلیس درگیر شدند، کم اهمیت جلوه می دادند. پنج نفر از جمله یک افسر پلیس کنگره کشته شدند و بیش از 140 نفر مجروح شدند. چهار افسر دیگر پس از محاصره در اثر خودکشی جان باختند.

هنگامی که مجلس نمایندگان روز پنجشنبه یک دقیقه سکوت کرد، تنها جمهوری خواهان حاضر در مجلس نمایندگان لیز چنی، نماینده وایومینگ و پدرش، معاون رئیس جمهور سابق، دیک چنی بودند که چندین دهه پیش نماینده کنگره بود.

ساختمان ساکت تر از حد معمول بود زیرا کنگره هیچ رای برنامه ریزی شده ای نداشت و انتظار نمی رفت تعداد زیادی از نمایندگان مجلس در واشنگتن حضور داشته باشند.

برخی از دموکرات‌ها تصمیم گرفتند در شهر حضور داشته باشند و گفتند که حضور در کاپیتول هیل و جشن گرفتن این روز مهم است، به‌ویژه به دلیل تلاش‌های حزب جمهوری‌خواه در سال گذشته برای کم‌اهمیت جلوه دادن خشونت‌ها.

رابین کلی از ایلینویز در یکی از این فیلم‌ها گفت: «وقتی امروز یک سال پیش وارد کاپیتول شدم، هرگز تصور نمی‌کردم که در کنار کارمندان، همکاران، خبرنگاران، فیلم‌برداران روی دست و زانو بایستم و همه به امید خروج ایمن از آن خارج شوند. مجموعه ای از توصیه های مجلس دموکرات ها او به یاد آورد که فکر می کرد: “آیا این پایان برای من است؟”

نماینده جیسون کرو (D-Colo.)، که مانند کلی، در میان حدود 30 قانونگذار بود که در 6 ژانویه در یک گالری بالای مجلس نمایندگان به دام افتاده بودند، آمریکایی ها را تشویق کرد تا خشم خود را از رویدادهای روز دور کنند.

ما می توانستیم دموکراسی خود را در سال 2021 از دست بدهیم، اما این فرصت را داریم که در سال 2022 آن را نجات دهیم. بیایید آن را به سال دموکراسی در عمل تبدیل کنیم: داوطلبانه، حمایت و تعهد، “او گفت. «اکنون وقت آن است که همه مردان و زنان خوب ملت ما به کمک کشور خود بیایند.

سه نفر بیرون ایستاده اند و نماز می خوانند

میکی ویفت، مرکز، مادر اشلی بابیت، یکی از اعضای اوباش ترامپ که توسط پلیس کشته شد، روز پنجشنبه با دیگران در کاپیتول هیل دعا می کند.

(کنت نیشیمورا / لس آنجلس تایمز)

دموکرات ها از سه مورخ، از جمله یک کتابدار کنگره، دعوت کرده اند تا درباره این حمله به عنوان راهی برای تثبیت سوابق رویدادهای روز در زمانی که آنها تحت بحث های سیاسی بودند، بحث کنند.

دوریس کرنز گودوین، مورخ، گفت: «ما باید داستان اتفاقی که در 6 ژانویه رخ داد، با تمام شکاف‌های پر شده، بازگو کنیم. در برابر “آنچه در کشور می گذرد که آن را ممکن ساخته است.”

در پایان روز، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان (دی-سانفرانسیسکو) و رهبر اکثریت سنا، چارلز ای. شومر (DN.Y.) در پله‌های ساختمان کنگره نماز عبادت کردند.

بسیاری از جمهوری خواهان غایب بودند. رهبر اقلیت سنا میچ مک کانل (R-Ky.) و دیگران برای تشییع جنازه سناتور سابق جانی آیزاکسون که ماه گذشته درگذشت، خارج از شهر بودند.

مک‌کانل در بیانیه‌ای به ترامپ اشاره نکرد، اگرچه سال گذشته گفته بود که ترامپ «از نظر عملی و اخلاقی مسئول تحریک وقایع روز است». او 6 ژانویه 2021 را “روز تاریک برای کنگره و کشور” خواند و نسبت به “جنایتکارانی که به طرز وحشیانه ای افسران پلیس بودند و از زور استفاده کردند تا کنگره را از انجام وظیفه خود باز دارند” هشدار داد.

رهبر اقلیت همچنین از دموکرات‌ها انتقاد کرده است که می‌گویند تلاش ترامپ برای لغو انتخابات نیاز به حمایت از حق رای را تقویت می‌کند، به استثنای فیلی‌باستر، مانوری که معمولاً برای تصویب قانون در سنا به 60 رأی نیاز دارد. از آنجایی که سنا به طور مساوی بین دو حزب تقسیم شده است، دموکرات ها شانس کمی برای پذیرش برخی از پیشنهادات کلیدی آنها بدون تغییر قاعده دارند.

مک کانل گفت: شنیدن اینکه برخی از دموکرات های سنا از تلاش اوباش برای نقض هنجارها، قوانین و نهادهای کشورمان به عنوان بهانه ای برای رد هنجارها، قوانین و نهادهای ما یاد می کنند، بسیار گیج کننده است.

افسران پلیس در مقابل ساختمان کنگره در روز پنجشنبه.

افسران پلیس در مقابل ساختمان کنگره در روز پنجشنبه.

(کنت نیشیمورا / لس آنجلس تایمز)

تنها رویداد تحت رهبری جمهوری خواهان در کاپیتول هیل توسط مارجوری تیلور گرین از جورجیا و مت گیتز از فلوریدا، دو تن از صریح ترین متحدان ترامپ، برگزار شد. آن‌ها از این سالگرد برای به اشتراک گذاشتن نظریه‌های بی‌اساس استفاده کردند مبنی بر اینکه حمله به ساختمان کنگره مخفیانه توسط مقامات فدرال تحریک شده است، یک نظریه توطئه که توسط مجری فاکس نیوز، تاکر کارلسون نیز پخش شد.

کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، که ابتدا پس از حمله 6 ژانویه از ترامپ انتقاد کرد، اما به زودی با ادامه نقش رهبری او در حزب موافقت کرد، در یک پست فیس بوک گفت: «کسانی که قانون را زیر پا گذاشتند «در جریان شورش، او باید پاسخگو باشد اما او دموکرات ها را متهم کرد که “به این سوال اصلی پاسخ ندادند که چگونه کنگره اینقدر ناآماده رها شد” و آنها را متهم کرد که از سالگرد “به عنوان یک سلاح سیاسی چریکی برای تجزیه بیشتر کشورمان” استفاده می کنند.

ترامپ قصد داشت یک کنفرانس مطبوعاتی در مارآ لاگو، تفرجگاه خود در فلوریدا برگزار کند، اما اوایل این هفته آن را لغو کرد. او به دروغ آخرین انتخابات ریاست جمهوری را “جنایت قرن” توصیف کرد و قول داد در تجمع بعدی خود در 15 ژانویه در آریزونا “بسیاری از این موضوعات مهم را مورد بحث و بررسی قرار دهد.”

اندکی پس از پایان سخنرانی بایدن، ترامپ بیانیه‌ای صادر کرد و دروغ‌های خود را مبنی بر دزدیده شدن انتخابات از او تکرار کرد.

او گفت: «این تئاتر سیاسی فقط یک انحراف از این واقعیت است که بایدن به طور کامل و مطلق شکست خورده است.

ارین بی لوگان و آنومیتا کاور، مقامات Times در این گزارش مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Vodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Bozdurma