این کارشناس گفت که تراژدی در Astroworld تراویس اسکات “قابل پیشگیری است”.


هنگامی که مشاور ایمنی کنسرت پل ورتایمر برای اولین بار ویدیویی از جشنواره Astroworld تراویس اسکات در هیوستون را دید، جایی که حداقل هشت نفر در روز جمعه در جریان جمعیت فزاینده در مجموعه اسکات جان خود را از دست دادند، نتیجه گیری او بر اساس چندین دهه تجربه بود.

«به همین دلیل است. اجازه داده شد جمعیت بیش از حد متراکم شود و به درستی مدیریت نشد. هواداران قربانی محیطی بودند که نمی توانستند آن را کنترل کنند.»

ورتایمر مسئولیت ایمنی کنسرت را از سال 1979 رهبری می‌کند، زمانی که در شبی که 11 نفر در کنسرت سینسیناتی توسط Who زیر پا گذاشته شدند، در محل بازپرس شد. او گزارش پس از کنسرت را در مورد شکست‌ها، از جمله مکان‌های جشنواره که منجر به مرگ افراد شد، جمع‌آوری کرد و طی چهار دهه بعد از اقدامات ایمنی جمعیت از طریق شرکتش، استراتژی‌های مدیریت جمعیت، حمایت کرد.

در سال 2000، در جشنواره فیلم Roskilde در دانمارک، زمانی که 9 نفر در کنسرت پرل جم زیر پا گذاشته شدند، ورتایمر با دولت دانمارک در مورد راه حل های پیشگیرانه مشورت کرد. او در پرونده های مدنی علیه برگزارکنندگان کنسرت و شرکت های امنیتی شهادت داده است. در طول چند دهه، ورتایمر به یک نتیجه اسفناک رسیده است.

“زندگی ارزان است. او گفت: «جوانان هنوز در معرض خطر شدید قرار دارند. دلیل اصلی این است که «افرادی که این رویدادها را سازماندهی و تأیید می کنند، مسئولیت کیفری قصور فاحش ندارند. و تا زمانی که مروجین، هنرمندان، حراست، مکان، اپراتورها و مقامات شهری که این طرح ها را تایید کرده اند، مسئولیت کیفری نداشته باشند، این امر ادامه خواهد داشت.

تراژدی های Who، Pearl Jam و Travis Scott ویژگی مشابهی دارند: به اصطلاح مکان های جشنواره. رویکردی که برای فروش بلیت در اولویت قرار می‌گیرد، جایگزین صندلی‌های رزرو شده یا اصلاً صندلی‌ها می‌شود و به نفع تجربه ورودی مشترک کنار هم می‌شود. کسانی که در سه دهه اخیر در جشنواره بوده اند، چه کواچلا، چه استیج کوچ، چه بونارو و چه وودستاک 99، در مکان های جشنواره شرکت کرده اند. کنسرت‌های افسانه‌ای وودستاک و آلتامونت در دهه 1960 از مکان‌های جشنواره استفاده می‌کردند، اما حتی در اوایل دهه 1970 استفاده از آنها به اندازه‌ای نادر بود که در نقدها ذکر شود.

مکان‌های جشنواره به طرفدارانی که می‌خواهند زودتر به صف شوند، این فرصت را می‌دهند تا مناظر نزدیک‌تر و فضایی برای رقصیدن یا در کنسرت تراویس اسکات، تفریح ​​کنند. برای مروجینی مانند Astroworld’s Live Nation، مکان‌های جشنواره به معنای فروش بیشتر بلیت است. ورتایمر گفت که یک صندلی می تواند 6 فوت مربع فضا را اشغال کند. یک رویداد کامل مانند Astroworld فقط می تواند به ازای هر نفر 2 فوت مربع اتاق داشته باشد.

اقدامات کنترل جمعیت از سال 1979 بهبود یافته است. کواچلای Goldenvoice که در باشگاه پولو امپایر در ایندیو برگزار می‌شود، زمین اصلی خود را روی صحنه به شبکه‌هایی تقسیم می‌کند که با موانع آهنی سنگین از هم جدا شده‌اند و کانال‌های به‌دست‌آمده مانع از فرار چاله‌های بزرگ یا رایزرها می‌شوند. این رویکرد همچنین امنیت را برای دسترسی آسان تر به مناطق مشکل دار فراهم می کند.

ورتایمر گفت که موانعی که او آنها را «مانند صخره‌ای که برای شکستن امواج در اقیانوس قرار می‌دهید» توصیف می‌کند، می‌تواند مؤثر باشد، اما نه همیشه. او توضیح می دهد که جشنواره Roskilde از موانع برای از بین بردن جمعیت استفاده می کند. “اگر جایی را شلوغ کنید، ممکن است مردم بین آنها له شوند. لازم نیست کار کند مگر اینکه اقدامات احتیاطی دیگری انجام دهید.”

او افزود: «تراویس اسکات به داشتن کنسرت های پر هرج و مرج معروف بود، بنابراین احتمالاً با او کار نخواهد کرد. اگر پینک فلوید باشد، کار خواهد کرد.

تراویس اسکات روز جمعه در جشنواره Astroworld در هیوستون شرکت می کند.

تراویس اسکات روز جمعه در جشنواره Astroworld در هیوستون شرکت می کند.

(امی هریس / اینویژن / آسوشیتدپرس)

ورتایمر گفت که اغلب اوقات، پروموتر مسئول پیروی از دستورالعمل‌های ایمنی جمعیت است، و خاطرنشان کرد که در برنامه‌های پرانرژی خاص مانند پخش اسکات، امنیت معمولاً نه تنها در اطراف بلکه در خود جمعیت حضور دارد. اما Wertheimer گفت که برخی از شرکت های امنیتی بزرگ به کارکنان خود دستور می دهند تا از موقعیت های خطرناک اجتناب کنند. «دفترچه‌های راهنمای آنها می‌گوید: «دخالت نکن. ممکن است صدمه ببینی و بعد ما یک کامپیوتر کار می کنیم. یا با سرپرست خود تماس بگیرید. بنابراین مردم می میرند و شما سعی می کنید با رئیس خود تماس بگیرید.

یکی از حاضران در Astroworld به طور خاص به کمبود پرسنل امنیتی اشاره کرد. “من در لولاپالوزا در شیکاگو بودم، چیزی شبیه به آن. جولیان پونز، 21 ساله، به تایمز گفت: «فقط برای ایمن بودن باید امنیت زیادی در آنجا وجود داشته باشد. ویدیویی که در اوایل روز منتشر شد، هجوم هوادارانی را که از دروازه‌های VIP عبور کردند و توسط افسران اسب خنثی شدند، ثبت کرد.

تروی فاینر، رئیس پلیس هیوستون، در جریان یک کنفرانس خبری روز شنبه به تخلف قبلی اذعان کرد: “این چیزی بود که ما تحت کنترل داشتیم.”

سیلوستر ترنر، شهردار هیوستون، گفت: «سوالات زیادی وجود دارد که هنوز باید پاسخ داده شود.

لینا هیدالگو، مدیر اجرایی شهرستان هریس در اطراف هیوستون، خاطرنشان کرد که این جشنواره از آخرین رویداد Astroworld با بیش از 150 کارمند پس از شکستن سد در سال 2019، امنیت را افزایش داده است.

ورتایمر درباره این اعداد گفت: «مهم نیست که چه تعداد افسر پلیس و محافظان امنیتی آنجا بودند، اگر در مکان مناسب نبودند و در مدیریت جمعیت آموزش دیده بودند. «هیچ یک از این افراد در میان جمعیت نبودند. تعداد آنها به اندازه کافی در نزدیکی موانع نبود. «او افزود که به هر حال اکثر افسران پلیس وظیفه هدایت جمعیت را ندارند.

سازمان دهنده کنسرت Live Nation بیانیه ای صادر کرد که در آن آمده بود: “با قلبی شکسته برای گمشده ها و آسیب دیدگان در Astroworld شب گذشته. ما همچنان به کار خود ادامه خواهیم داد تا در صورت بررسی وضعیت، تا حد امکان اطلاعات و کمک به مقامات محلی ارائه کنیم.”

ساموئل پنا، رئیس آتش نشانی هیوستون گفت که کنسرت از قبل بررسی شده است، از جمله دسترسی به ورودی و خروجی. پنیا گفت: «چیزی که ما به آن نگاه می‌کنیم چیزی است که منجر به افزایش جمعیت شد. «مشکل کنترل جمعیت روی صحنه بود.

ورتایمر گفت که او در حال حل مشکل خاصی با چیزی است که پنیا در یک کنفرانس مطبوعاتی در صبح روز شنبه گفت: “جمعیت شروع به کوچک شدن تا جلوی صحنه کرد و این باعث ایجاد وحشت و ایجاد جراحات شد.”

ورتایمر گفت این کاملا اشتباه است. “وقتی رئیس آتش نشانی هیوستون می گوید مردم وحشت زده شده اند، بلافاصله به من می گوید که او هرگز عاشق جمعیت نبوده است. مردم وحشت نکردند. آنها در تلاش بودند تا جان خود را نجات دهند و جان مردم اطراف خود را نجات دهند.”

«انگار جریان هوا در داخل نبود. این دقیقاً مانند یک غریزه اولیه بود: من باید بیرون می رفتم.

هر کس مقصر باشد حتما محاکمه خواهد شد. پس از کنسرت مرگبار Who، خانواده‌های قربانیان نه تنها از گروه، بلکه از محل، مدیران آن، شهر سینسیناتی و شرکت برای تبلیغ کنسرت شکایت کردند.

ورتایمر در پایان گفت: سوزی شانزده ساله یا جانی 18 ساله مدیران جمعیت، آتش نشانان یا محافظان امنیتی نیستند. “آنها حق دارند تصور کنند که کسی به ایمنی آنها اهمیت می دهد، اما همانطور که در کنسرت ها و جشنواره ها اتفاق می افتد، اغلب هیچ شبکه ایمنی برای آنها وجود ندارد – و آنها آخرین کسانی هستند که این را کشف می کنند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر