افزایش کووید در اروپا با نزدیک شدن به زمستان ممکن است برای ایالات متحده بد باشدزمستان در راه است و اروپا بار دیگر کانون شیوع ویروس کرونا است.

بازارهای کریسمس مورد علاقه آلمان در خطر است و تخت های بخش مراقبت های ویژه او در حال پر شدن است. اتریش به افراد واکسینه نشده می‌گوید از رستوران‌ها و کافه‌ها دوری کنند. هلند به سمت محاصره نسبی پیش می رود، اولین محاصره در اروپای غربی از تابستان.

در اروپای شرقی، جایی که سطح واکسیناسیون به طور کلی پایین است، وضعیت بسیار شدیدتر است، با افزایش نرخ مرگ و میر روزانه در کشورهایی مانند رومانی و بلغارستان، که اعضای اتحادیه اروپا هستند. سازمان جهانی بهداشت، که روسیه را در منطقه اروپایی خود شامل می‌شود، روز چهارشنبه از افزایش 10 درصدی مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در اروپا در هفته گذشته خبر داد که با روند کاهشی در بیشتر مناطق دیگر مقابله کرد.

در سرتاسر این قاره، دولت‌های اروپایی در صورت گسترش مجدد اقدامات غیرمحبوب مانند تعلیق شدید، حتی اگر عواقب جدی احتمالی برای سلامت عمومی را در صورت نادیده گرفتن اقدامات ایمنی ارزیابی کنند، انتظار پاسخی نگران‌کننده دارند.

کارشناسان بهداشت عمومی هشدار می دهند که هوای سردتر باعث ورود افراد به داخل خانه می شود و تجمعات تعطیلات خطرات ناشی از ازدحام بیش از حد را افزایش می دهد. احساس ناامیدکننده کووید-19 دژاوو در کشورهایی مانند آلمان، جایی که سطح واکسیناسیون در اروپای غربی پایین‌ترین است و عفونت‌های جدید رکوردها را شکسته‌اند، حاد است.

لوتار ویلر، رئیس مرکز کنترل بیماری های آلمان و مؤسسه رابرت کخ، روز جمعه گفت: “توصیه می شود که همه رویدادهای مهم لغو شوند.”

در اروپا، مانند ایالات متحده، افراد عمدتاً واکسینه نشده به شدت بیمار می شوند و می میرند. اما عفونت‌های انقلابی – افراد واکسینه‌شده مبتلا به این بیماری – و شبح تضعیف ایمنی، مهمات جدیدی به کسانی می‌دهد که در برابر واکسن‌ها مقاومت می‌کنند و به تنش‌های سیاسی که جنبش‌های پوپولیستی در سراسر قاره ماه‌ها در پی استفاده از آن هستند، دامن می‌زند.

تقریباً به مدت دو سال از آغاز همه‌گیری، امواج آلودگی در اروپا اغلب از رنج‌های مشابه در سراسر اقیانوس اطلس خبر داده است.

نزدیک به یک سال پس از شروع واکسیناسیون در اکثر کشورهای پیشرفته، سطح واکسیناسیون در غرب اروپا بیشتر از ایالات متحده است. طبق یک ابزار ردیابی از دانشگاه آکسفورد، کمتر از 60٪ آمریکایی ها کاملاً واکسینه شده اند، در مقایسه با نزدیک به 67٪ در آلمان و تقریباً 88٪ در پرتغال.

آلمان، که در ابتدا به دلیل رویکردی هوشیارانه و علم محور برای مهار عفونت های ویروس کرونا مورد تشویق قرار گرفت، نمونه ای از واژگونی دردناک تعداد انگشت شماری از کشورها در یک بیماری همه گیر بود که بیش از 5 میلیون نفر را در سراسر جهان کشت. نسخه بسیار مسری دلتا در سال جاری حتی در کشورهایی مانند کشورهایی که پروتکل هایی را برای پیشگیری زودهنگام از بیماری اتخاذ کرده اند، پیشرفت چشمگیری داشته است.

کانون‌های ویروسی با تنش‌هایی در سیستم‌های بهداشتی خود مواجه هستند و بیمارستان‌ها در بخش‌هایی از اروپا، حتی اگر تحت تأثیر بیماران کووید-19 قرار نگیرند، منابع کمتری برای مراقبت از افرادی که دچار حمله قلبی می‌شوند یا دچار حوادث رانندگی می‌شوند، دارند. در ایالت های ایالات متحده مشاهده شده است که به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند.

در آلمان، مقامات هشدار داده اند که با سطوح جدید عفونت روزانه نزدیک به 50000، حدود 3000 مورد از این موارد نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند و حدود 350 نفر از این بیماران در بخش های مراقبت های ویژه که قبلا پر شده اند، به سر می برند. روزانه بین 200 تا 250 آلمانی جان خود را از دست می دهند.

کریستین دروستن، ویروس شناس برجسته و مشاور دولتی، روز چهارشنبه در پادکستی گفت: «ما بدتر از یک سال پیش هستیم و اکنون با یک وضعیت اضطراری واقعی روبرو هستیم. وی بر تردیدها در مورد واکسن ها تاکید کرد و از 15 میلیون نفری که می توانستند و باید تا کنون واکسینه می شدند اشاره کرد.

صدراعظم آلمان، آنگلا مرکل، که در زمان تشکیل دولت جدید ریاست دولت موقت را بر عهده دارد، از 30 درصد بزرگسالان آلمانی که از واکسینه شدن خودداری کرده اند ابراز نارضایتی عمومی کرده و گفته است که به مسئولیت های جمعی خود عمل نمی کنند. رهبر دیرینه آلمان که یک دانشمند آموزش دیده بود، سیاست را رها کرد و در انتخابات سپتامبر خواستار یک دوره جدید نشد.

مرکل روز پنجشنبه در یک کنفرانس تجاری از طریق لینک ویدیویی گفت که هموطنان او می توانند واکسن های موجود را به عنوان “یک دارایی بزرگ، یک دستاورد بزرگ علم و فناوری” ببینند.

اما صدراعظم مستعفی گفت این باید با احساس دیگری ترکیب شود: “تعهد معین برای کمک به حفاظت از جامعه”.

ائتلاف چپ میانه، که انتظار می رود جانشین مرکل شود، با محاصره ملی مانند آنچه در سال گذشته اعمال شد، مخالف است، که باعث مشکلات اقتصادی برای بسیاری از مشاغل شده است. اما یک گروه سیاسی متشکل از سوسیال دموکرات ها، سبزها و دموکرات های آزاد این هفته اقدامی را برای بازگرداندن آزمایش رایگان برای همه و آزمایش روزانه اجباری برای کارکنان و بازدیدکنندگان از خانه های سالمندان پیشنهاد کرد.

کشور همسایه آلمان، اتریش، که در روزهای اخیر نیز شاهد رکوردهای روزانه آلودگی بوده است، هنگام اعمال محدودیت ها به دنبال تمایز بین افراد واکسینه شده و واکسینه نشده است. مقامات روز جمعه گفتند که در دو منطقه بسیار آسیب دیده، به افراد واکسینه نشده گفته می شود که از دوشنبه در خانه بمانند، به جز کارهایی مانند کار یا خرید.

سایر کشورهای اروپایی رویکرد جهانی تری در پیش گرفته اند. هلند روز جمعه یک دوره سه هفته‌ای را که از روز شنبه آغاز می‌شود، از جمله تعطیلی زودهنگام بارها و رستوران‌ها و ممنوعیت حضور تماشاگران در رویدادهای ورزشی را اعلام کرد.

مانند ایالات متحده، آلمان یک خط سخت بین کسانی که می خواهند واکسینه شوند و کسانی که در مورد واکسیناسیون مردد هستند می بیند. چندین چهره مشهور – مانند خواننده ننا که با “99 بالن قرمز” یا ستاره فوتبال جاشوا کیمیچ شناخته می شود – علیه این واکسن ها صحبت کرده اند که باعث ناراحتی کارشناسان بهداشت عمومی شده است که مایلند آنها را به عنوان الگو ببینند.

و در پدیده‌ای که برای آمریکایی‌ها آشناست، آلمانی‌های معمولی به طور معمول نسبت به نظرات یا دیدگاه‌های اردوگاه دشمن ابراز بی‌اعتمادی کامل می‌کنند.

نیکولا گراف، متخصص زنان 52 ساله در برلین گفت: “نمی توانم درک کنم که چرا کسی ترجیح می دهد بدون واکسینه به اطراف برود – این واقعاً قابل مقایسه با دیدن افرادی است که در آنجا به عنوان رانندگان مستی هستند که عمدا جان خود و سایر جان ها را به خطر می اندازند.” . .

طغیان های مقاومت در آلمان شرقی سابق قوی ترین است، اما به آن محدود نمی شود. ایزابل گارسیا، یک مربی مستقل ارتباطات از شهر شمالی کیل، برنامه ای برای تیراندازی ندارد.

این مرد 51 ساله گفت: “فشار قوی بوده است، اما نتیجه معکوس دارد، زیرا فکر نمی کنم بتوانید با اعمال فشار بر مردم آنها را متقاعد کنید.”

اگرچه کارشناسان بهداشت عمومی در سراسر جهان می گویند که اثرات بالقوه COVID-19 بسیار خطرناک تر از خطرات تلقیح است، گارسیا واکسن ها را “تجربی” نامید.

در همین حال، بسیاری از آلمانی ها از چشم انداز زمستانی که در آن سنت های گران قیمت تعطیلات ممکن است دوباره قربانی ویروس کرونا شوند، ناامید هستند.

در یک بازار کریسمس در مرکز برلین، اورسولا برگمان 62 ساله که یک غرفه کوچک را اداره می کند، گفت که می ترسد از فروش گل وین، یک نوشیدنی الکلی مورد علاقه در آلمان منع شود.

او گفت: «محدودیت هایی که ممکن است اعمال شود، روحیه کریسمس را از بین می برد. “بدون شراب مولد، اینجا خیلی خالی است.”

خبرنگار ویژه کیرشبام از برلین و کارمند نویسنده کینگ از واشنگتن گزارش دادند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر