اخراج مک کارتی توسط کمیسیون در 6 ژانویه منجر به احضاریه شد

[ad_1] واشنگتن - امتناع رهبر اقلیت در مجلس نمایندگان کوین مک کارتی از همکاری با کمیته کنگره که در مورد حمله س

توسط ENSANEDIROOOOOOZ در 30 دی 1400
[ad_1]

امتناع رهبر اقلیت در مجلس نمایندگان کوین مک کارتی از همکاری با کمیته کنگره که در مورد حمله سال گذشته به ساختمان کنگره تحقیق می کند، شدیدترین رد او را با تحقیقات 6 ژانویه نشان داد - او و کمیته را به سمت آب های قانونی و سیاسی ناشناخته سوق داد. .

توبیخ او از کمیته، اعضای آن را به تصمیم گیری در مورد احضار همکاران خود از مجلس نزدیک تر کرده است، اقدامی که می تواند تحقیقات آنها را تسریع بخشد، اما همچنین آنها را به اتهام سوگیری شدید قبل از دوره موقت باز کند و سابقه ای را برای تحقیقات خانگی آینده ایجاد کند.

این کمیته اطلاعاتی از مک کارتی در مورد ارتباطات او با رئیس جمهور سابق ترامپ قبل، در حین و پس از حمله به ساختمان کنگره می خواهد. در نامه‌ای، بنی تامپسون، رئیس کمیته، به گفتگوی تلفنی مک‌کارتی با ترامپ در هنگام حمله اشاره کرد که در آن نماینده کنگره از ترامپ برای متفرق کردن جمعیت و دیدار مک‌کارتی سه هفته بعد با ترامپ در مارآلاگو درخواست کرد. .

تامپسون در نامه ای در 12 ژانویه نوشت: «کمیته منتخب به امتیازات کنگره و حریم خصوصی اعضای آن احترام زیادی قائل است. «در عین حال، ما مسئولیت جدی داریم که حقایق و شرایط این رویدادها را به طور کامل بررسی کنیم.

اعضای کمیته منتخب تحقیق در 6 ژانویه گفتند که آماده اند از احضاریه برای وادار کردن اعضای اکراه کننده کنگره به شهادت در صورت داشتن اختیار استفاده کنند. اما ممکن است دعوت اعضای کنگره در جلسات آتی کنگره دارای اشکالاتی باشد.

جمهوری خواهان قبلاً حدس می زنند که یک سری تحقیقات در مورد خروج دولت بایدن از افغانستان، پسر هانتر بایدن، رئیس جمهور بایدن، و شکست های امنیتی که منجر به حمله 6 ژانویه شد، با تمرکز بر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، آغاز کنند. اگرچه این تحقیقات ممکن است بدون توجه به تصمیم کمیسیون انجام شود، اعضای آن باید اهمیت شهادتی را که به دنبال آن هستند در برابر سابقه ای که این کمیسیون می تواند برای نحوه انجام تحقیقات در یک مجلس تحت کنترل جمهوری خواهان ایجاد کند، ارزیابی کنند.

جیم برولت، رهبر سابق جمهوری خواهان در سنای کالیفرنیا که در حالی که مک کارتی رهبری جمهوری خواهان در مجلس سفلی را رهبری می کرد، گفت: «او از آن دسته افرادی است که اگر باد بکارید، گردباد را درو می کنید.

او گفت: "استفاده از قدرت دولت فدرال برای وادار کردن رقبای سیاسی خود به شرکت در تئاتر سیاسی شما به طرز وحشتناکی نتیجه معکوس دارد." و من حدس می‌زنم کسانی که از او حمایت می‌کنند، وقتی مردم او را دوست دارند پشیمان خواهند شد [Ohio] جیم جردن نماینده کنگره چکش را دریافت می کند و سپس تصمیم می گیرد از همان قدرت بر آنها استفاده کند.

برای مک کارتی، انگیزه سیاسی کمی برای حضور در کمیته وجود دارد. اگرچه امتناع از شهادت ممکن است این تصور را ایجاد کند که او چیزی برای پنهان کردن دارد، او از همان ابتدا از کمیسیون انتقاد کرد و آن را جناحی و بسیار محدود دانست.

راب استاتزمن، یک استراتژیست جمهوری خواه در این باره می گوید: «هر رأی دهنده آمریکایی، صرف نظر از دیدگاه یا عقاید سیاسی شما، که توجه را به این موضوع جلب می کند، اکنون کاملاً انتظار دارد که کوین مک کارتی در این کمیته حاضر نشود، حتی اگر خواستار آن باشد». در کالیفرنیا. «از جهاتی فکر می‌کنم همه اینها در حال حاضر در جنبش‌های تئاتر سیاسی که همه انتظار دارند آن را بازی کنند، جریان دارد.

مک کارتی در ابتدا از تشکیل یک کمیسیون مستقل دو حزبی حمایت کرد، اما بعداً حمایت خود را پس گرفت. او همچنین با کمیته منتخب مجلس نمایندگان مخالفت کرد و پس از اینکه پلوسی دو تن از مقامات منتخب خود را که متحدان نزدیک ترامپ، اردن و جیم بنکس، نماینده جمهوریخواه ایندیانا بودند، رد کرد، همه جمهوری خواهان خود را کنار کشید.

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی هفته گذشته، مک کارتی اصرار داشت که قبلاً همه چیزهایی را که می‌گفت به‌طور عمومی به اشتراک گذاشته بود. او گفت: «هیچ چیزی نمی توانم در 6 ژانویه به کمیته قانونگذاری پیشنهاد کنم. «هیچ چیزی در این زمینه وجود ندارد، این سیاست محض است. دفتر مک کارتی به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

صدور احضاریه تهاجمی ترین تاکتیکی است که کمیسیون باید برای اعمال فشار بر شاهدان اکراه برای شهادت استفاده کند. کیمبرلی وله، استاد حقوق در دانشکده حقوق دانشگاه بالتیمور گفت: این گزینه هسته ای است.

امتناع از اجرای احضاریه کنگره می تواند منجر به محکومیت زندان شود، اگرچه بعید است که این اتفاق در مورد مک کارتی رخ دهد. ابتدا کمیسیون باید احضاریه صادر کند. اگر مک کارتی رعایت نکند، کمیته و سپس کل مجلس نمایندگان به نادیده گرفتن مک کارتی در کنگره رأی خواهند داد. سپس گزارش توهین کیفری به وزارت دادگستری ارجاع می شود و وزارت دادگستری درباره تشکیل پرونده تصمیم گیری می کند.

مک کارتی می تواند احضار را به چالش بکشد. او قبلاً استدلال کرده است که این کمیته "هدف قانونی قانونی" ندارد، اگرچه کمیته به صراحت اعلام کرده است که در یک مأموریت حقیقت یاب است و قصد دارد تغییرات قانونی را برای جلوگیری از حمله آینده توصیه کند.

او همچنین ممکن است استدلال کند که گفتگوهای او با رئیس جمهور سابق توسط بند سخنرانی و بحث قانون اساسی محافظت می شود، که از اعضای کنگره در برابر دعاوی خارجی برای سخنرانی قانونگذاری محافظت می کند. اما پس از آن او باید ثابت کند که مذاکراتش هدف قانونی دارد.

اگر فرض کنیم که کمیسیون شهادت مک کارتی را تا حد امکان تهاجمی دنبال می کند، بزرگترین اشکال آنها زمان خواهد بود. مجلس نمایندگان در 21 اکتبر به بازداشت استفان بنن، دستیار سابق ترامپ به دلیل تحقیر کنگره رای داد و وزارت دادگستری در 12 نوامبر او را متهم کرد. قرار نیست محاکمه علیه او تا جولای 2022 آغاز شود.

با چنین برنامه زمانی، هرگونه شکایت علیه مک کارتی پس از انتخابات میان دوره ای و تا جلسه بعدی کنگره که جمهوری خواهان شانس زیادی برای کنترل مجلس دارند، ادامه خواهد داشت. وله گفت: "دفاع شماره یک او یک تاخیر خواهد بود."

دموکرات ها می گویند که امتناع از ملاقات با کمیسیون نشان می دهد که مک کارتی با توجه به تغییر لحن او در روزهای پس از حمله 6 ژانویه، چیزی برای پنهان کردن دارد، یا برای محافظت از ترامپ یا از خودش. اگرچه او ابتدا گفت که ترامپ «مسئولیت‌هایی» در قبال رویدادهای آن روز دارد، اما بعداً مک کارتی لحن خود را ملایم کرد و گفت که ترامپ محاصره کاپیتول را تحریک نکرده است.

جسی فرگوسن، استراتژیست دموکرات و عضو سابق کمیته دموکرات کنگره گفت: کوین مک کارتی تصمیم گرفته است که هدف شماره یک او راضی نگه داشتن ترامپ و افراطی ترین عناصر حزبش باشد. او هیچ علاقه ای به پیروزی در کشور ندارد.

برای پیروزی در کشور - و کنترل کنگره - در انتخابات میان دوره ای پاییز، هر دو حزب سعی خواهند کرد رای دهندگان را متقاعد کنند که در درجه اول به مشکلات آشپزخانه مانند تورم و اقتصاد علاقه مند هستند. از آنجایی که دستور کار دموکرات ها توسط جمهوری خواهان در سنا کوتاه شد، مک کارتی و دیگر رهبران تلاش کردند دموکرات ها را به شدت متمرکز بر کمیته 6 ژانویه نشان دهند. اگر جمهوری خواهان سال آینده مجلس نمایندگان را کنترل کنند و تحقیقات چریکی تلافی جویانه انجام دهند، دموکرات ها می گویند که نتیجه معکوس خواهد داشت زیرا رای دهندگان به دنبال برنامه ای متمرکز بر سیاست هستند.

کارن فینی، استراتژیست دموکرات و مشاور ارشد کمپین انتخابات ریاست جمهوری 2016 هیلاری کلینتون، گفت که به کمیته انتخاب مجلس نمایندگان یادآوری می کند که درباره حمله سال 2012 به مأموریت ایالات متحده در بنغازی و نقش هیلاری کلینتون تحقیق کند. در آن زمان، اکثریت آمریکایی‌ها گفتند که بر این باورند که این تحقیقات انگیزه‌های سیاسی داشته است. اما کاوشگر کلینتون را ضعیف کرد و به عنوان پیدایش کاوشگر مضرتر برای استفاده او از سرور ایمیل خصوصی عمل کرد.

او گفت: «این بیشتر یک ابزار ارتباطی و یک ابزار سیاسی است تا یک تلاش واقعی برای رسیدن به حقیقت.

نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که کار این کمیسیون در بین رای‌دهندگان محبوبیت دارد، اگرچه این تعداد در میان مستقل‌ها و جمهوری‌خواهان زمانی که آن را حزبی‌تر می‌دانند به‌طور قابل‌توجهی کاهش یافته است. شصت و یک درصد از رای دهندگان شرکت کننده در نظرسنجی پولیتیکو/مورنینگ کانسلت که در اوایل این ماه منتشر شد، گفتند که از کار کمیسیون از 6 ژانویه تاکنون حمایت می کنند، از جمله 82 درصد از دموکرات ها، 58 درصد از مستقل ها و 40 درصد از جمهوری خواهان.

اما وقتی به پاسخ دهندگان گفته شد که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان همه اعضای کمیته را منصوب کرده است، این تعداد به 76 درصد از دموکرات ها، 43 درصد از مستقل ها و 16 درصد از جمهوری خواهان کاهش یافت.

کمیسیون همچنین در 6 ژانویه در معرض خطر سیاسی شدن بیشتر است. استاتزمن گفت که پلوسی ممکن است با حذف انتخاب مک کارتی در کمیته، «دست چریکی خود را بازی کند». ارسال اتهامات جنایی علیه مک کارتی به وزارت دادگستری ممکن است برای برخی رای دهندگان، به ویژه افراد مستقل، گامی بیش از حد باشد.

استاتزمن گفت: "شما در حال وارد شدن به ایده محاکمه دشمنان سیاسی هستید."

اما راه پیش رو برای کمیته ساده تر است:

مشخص نیست که کمیسیون در مرحله بعدی چه خواهد کرد، اما انتظارات روشن است: کسانی که از کار آن حمایت می کنند، انتظار دارند که کمیسیون بدون توجه به پاسخ احتمالی انتخاباتی یا تهدید به انتقام گیری تحقیقاتی توسط یک اتاق آتی تحت کنترل جمهوری خواهان، پیش برود.

فینی گفت: «کمیته باید کاملاً هر سرنخ و همه شواهد را تحت پیگرد قانونی قرار دهد. این وظیفه آنهاست که سعی کنند کامل ترین حساب های ممکن را جمع آوری کنند.»


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب